Jump to content

Amper

Społeczność Astropolis
 • Posts

  925
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Rzeszów
 • Sprzęt astronomiczny
  Meade LightBridge 12", TMB105, Megrez72, Omegon 16x70, Omegon 22x85,
  NEQ6, Astrotrac, ST2000XM, Atik 838L+, QHY 5IIL i astro budka

Recent Profile Visitors

9025 profile views

Amper's Achievements

383

Reputation

 1. A już myślałem, że zrezygnowałeś z astrofotografii. Dla mnie fotka pierwsza klasa.
 2. W niedzielę zasiądę jeszcze raz do tematu, bo muszę ogarnąć temat z serwerkiem, gdzieś mam jakieś płytki arduino, do zrobienia swojego serwerka.
 3. Ogólnie wybrałem, to co w oryginale, chmura tak mi się przynajmniej wydaje. Jak będziesz mógł, to podeślij mi Twojego sketcha, wgram i zobaczę czy mi coś ruszy. Lubię lutować, ale już programowanie to nie maja bajka.
 4. No właśnie, Twoja pracuje a ja nie umiem swojej zaprogramować. Dzisiaj może jeszcze raz do niej zasiąde i ogarnę temat. Proste arduino wgrywam bez problemu, ale tu są jakieś serwery i inne wynalazki. Niby wgrałem sketch na płytkę ESP32, ale pewnie źle, bo tam trzeba zmienić x-sy na coś od serwera itd. Czas, brakuje mi czasu.
 5. Starlight sxvr-h694 czy  atik490, obie kamerki mają  swoje lata i obie są w podobnej cenie, oczywiście z drugiej ręki . Atik gorsze chłodzenie, lepszy czip, starlight lepsze chłodzenie gorszy czip. Co wybrać do mojego TMB105. W kwocie do 6000zl można mieć nowego CMOSa, dlaczego to takie trudne.

  1. Show previous comments  1 more
  2. Amper

   Amper

   Obróbka, wiem, dopracowanie sprzętu wiem, za kilka dni, max 3 tygodnie będę sie kontaktował z Tomkiem w sprawie usztywnienia mojego wyciągu.

   Dlaczego chcę kupić nową kamerkę?, mam jeszcze WO Megrez 72 i jak w końcu się ogarnę , będe miał więcej czasu dla siebie, to chcę go przeznaczyć na astrofotografię. 

   Ehhhh, może ten impuls zakupowy,  to zły pomysł, może masz rację.  Najpierw trzeba ogarnąć,  to co mam.

  3. Tayson

   Tayson

   matryca 694 wymia o glowe wiele dzisiejszych cmosikow. trzeba tylko miec do niej odpowiednie podejjscie i cierpliwosc w zbieraniu materiału. cmosy rowniez nie zapewniaja "szybkiego" zdjęcia, a co najwyzej pojedyncze klatki sa krótsze.

   Obecnie mam 2szt QHY695A (ciuteczkę nowszy chip niz ICX694) i jestem MEGA zadowolony. To tlenowy odkurzacz na atomy!!!

 6. No ładnie, to wyglada. A czy została jeszcze jakaś płytka PCB?
 7. Chciałem zapytać czym objawiają się tzw. martwe kolumny na matrycy CCD, a dokładniej na Kodak KAF1001E. Jak duży wpływ na zdjęcia mogą mieć 2 uszkodzone, martwe kolumny.
 8. Co w tym śmiesznego, skąd wiesz, gdzie akurat przebywa. Moze jest na drugim końcu Polski, bo taką ma pracę.
 9. Minęło kilka dni od ostatniego posta. Wczoraj odebrałem zamówioną przedłużkę, wspornik do wyciągu. Do szczęścia brakuje mi 2 śrubek radełkowanych, ewentualnego anowowania, jak się sprawdzi i pogody do sprawdzenia. Jeżeli się nie sprawdzi, to albo tilt albo zlecę wykonanie monolitu, jak sugerowali koledzy. Wnętrze wyklejone jest czarnym zamszem, takim jak było, jest w oryginale.
 10. Panowie nie jestem specjalistą od rysunku ale zrobiłem rysunek poglądowy, żeby pokazać mój projekt. Jeżeli to nie zda egzaminu, to będzie trzeba zrobić monolit, jak pisze Semlak. Te trzy śrubki, będą dociskały rurkę zaznaczoną na czerwono i będą równocześnie służyły jako "łączniki" tego nowo projektowanego adaptera. Tayson, odpowiedź na Twoje pytanie ze zdjęciem i żółtym znacznikiem, odsyłam do tego tematu: Jest to dokładnie mój wyciąg i tak jak już pisałem w tym temacie, wyciąg, flattener, kamera są połączone gwintami, sztywne połączenia.
 11. Kolega Selmak ma rację, jest to starsza wersja FT. Poniżej zdjęcie zrobione przed oddaniem całości do tokarza: A tak się prezentuje to coś, co wymaga przeróbki o dodatkowy adapter i dwie śrubki.
 12. Ja wymyśliłem to tak, żeby w miejscu gdzie teraz jest jedna śrubka dociskowa, dorobić kolejne 2 co 120 stopni, ale na ten kołnież będzie dorobiona tulejka, która będzie jednoczesnie przedlużeniem tego elementu, co spowoduje większy punkt podparcia dla drawtube. Mam nadzieje, że dobrze to wykombinowałem i spełni swoje zadanie.
 13. Niestety nic nie testuje, bo u mnie pogoda kiepska, a i wyciąg jest u tokarza. Myślałem, że dzisiaj odda z gotową tuleją wspornikową, że tak powiem. Oczywiście, jak tylko odbiorę mój wyciąg, to napiszę i pokażę co wymyśliłem. Muszę też poszukać gdzieś welur samoprzylepny, czarny żeby wykleić to od środka, jak było w oryginale.
 14. Piotr, jutro zrobię jak piszesz. Wywiercę i nagwintuję dwa otwory. Już od dawna o tym myślałem ale zawsze jest coś co mówiło mi nie rób tego! Oj ciężkie mam ostatnie kilka dni, ale muszę się ogarnąć , chwycić się roboty!
 15. Flattener jest połączony gwintem z wyciągiem, tylko tego nie widać, bo to połączenie zrobione jest fachowo przez Tomasza . Tak więc wyciąg, flattener, kamera jest mega sztywno. Trzeba pomyśleć nad całą resztą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.