Jump to content

Amper

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  864
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

357 Good

About Amper

 • Rank
  Wega

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Rzeszów
 • Sprzęt astronomiczny
  Meade LightBridge 12", TMB105, Megrez72, Omegon 16x70, Omegon 22x85,
  NEQ6, Astrotrac, ST2000XM, QHY 5IIL i obserwatorium z nazwy

Recent Profile Visitors

4,287 profile views
 1. Dla mnie impreza dobiegła końca. Od kilku minut jestem w domu, a Mario odstawiony na dworzec PKP w Rzeszowie , skad uda sie w dalszą podróż. Dziękuje wszyskim za wspólny i wspaniały zlot.
 2. Ja będę jutro wyjeżdżał z Rzeszowa najpóźniej o 10. Jak będzie Ci lepiej dojechać do Rzeszowa, to masz u mnie transport, no chyba, ze już ustaliłeś dojazd z Marcinem.
 3. Do zamknięcia. Dziękuje
 4. Zgłoszenie wysłane. Miło będzie odnowić dawne znajomości. Dawno nie byłem na zlocie, oj dawno.
 5. Kupię lornetke Fujinon 10x50. Stan lornetki oczywiście bdb. Oferty prosze wysylac na PW.
 6. Ja zostałem w domu i nadrabiam stracony czas, trzymam kciuki za okienko pogodowe, niech Wam wynagrodzi to poświęcenie .
 7. Kurczę ja bym pojechał ale bez sprzętu, bo nie zdążę wszystkiego spakować. Może będzie ktoś jeszcze jechał przez Staroniwe?, nie ma sensu gnac tyloma autami
 8. Ja korzystając z wolnego czasu i braku pogody, posiedzę trochę w astro budzie, spróbuje ogarnąć kable i drugą kamerę do podglądu obserwatorium i otoczenia. A ogarnąć dlatego, bo po aktualizacji oprogramowania kamera przestała być widoczna. Ogólnie roboty sporo, a czasu mało. Tak czy inaczej będę obserwował temat i jak powstanie jakas optymistyczna wizja na tranzyt to się mobilizuje i odpalę maszynę, żeby do Was dołączyć.
 9. Panowie trzeba zasiąść w kółeczko , wypalić "fajke", wstać i wykonać taniec słońca. Jeżeli nie przedmucha chmur, to i tak będzie wesoło, bo ta fajka jest niezwykła
 10. Dzięki Piotr, Twoja wersja jest zdecydowanie lepsza, mimo że pracowałeś na marnym jotpegu U Ciebie widać dużo więcej chmurek, a i sama mgławica wygląda lepiej, dużo lepiej niż moja. Dzięki ps. domyślam się gdzie może leżeć problem z nieosiowością. Ten sam instrument, ten sam wyciąg: http://www.madpc.co.uk/~peterv/astroplover/equipnbits/TMB.htm
 11. Nie wiem, w którym momencie może powstawać ta nieosiowość. Całość skręcona jest sztywno na złączki, wykonane u Tom-cia. Może sam wyciąg jest problemem. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi, mam nadzieję że rozwiąże ten problem. Widzisz Tomku dlatego też napisałem na początku, że nie wiem czy to się nadaje do pokazania. Z jednej strony człowiek się cieszy, że w ogóle coś zrobił, a później zastanawia czy nie lepiej zająć się przybijaniem gwoździ, jak to mu lepiej wychodzi.
 12. Negatywy, bo widzę w sieci zdjęcia tego obiektu i moja wersja daleka jest od ideału . Jutro podejdę raz jeszcze do materiału i zobaczę czy wyciągnę coś z tła.
 13. Nie wiem czy moja praca nadaje się do pokazania, ciągle się uczę, ciągle nie mam klatek kalibracyjnych FLAT, obróbka na laptopie mizernej jakości. Materiał w całości zbierany zdalnie, tzn z mojego przydomowego obserwatorium w Rzeszowie, ja gdzieś w świecie 1700km dalej. Klatka po obcięciu, ponieważ moją kamerę zaatakowała wilgoć, nie mam póki co jak wyprażyć desicanta. To co widać poniżej, to 29x600s tylko w Ha, koloru póki co nie będę dopalał, bo najpierw trzeba wysuszyć pochłaniacz wilgoci. Obróbka z całości w Pixinsight, składanie i klatki kalibracyjne Dark, Bias w Maximie. Materiał zbierany 22,24,25-10.2019 TMB105/650 z FF0,8, ST2000XM, NEQ6 To chyba tyle, zaraz pewnie posypią się negatywy :)
 14. Amper

  Sh2-155

  Tomku problem z montazem wystąpił w trakcie nocnej sesji, kiedy ja spałem, a komp w obserwatorium postanowił się wyłączyć, bo robił aktualizację, której nie wyłączyłem. Oczywiście montaż jest dobrze ustawiony na biegun i dobrze wypoziomowany. Jak normalnie parkuje montaż to nie ma problemu. Odpowiadając na pytanie gdzie stoi słup, odpowiem tak, w Rzeszowie, tylko ja jestem daleko
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.