Jump to content

pablo12311

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1020
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

pablo12311 last won the day on December 2 2020

pablo12311 had the most liked content!

Community Reputation

1256 Excellent

1 Follower

About pablo12311

 • Rank
  Arktur

Recent Profile Visitors

4293 profile views
 1. Widać Maćku, że nie masz z tym najmniejszego problemu.
 2. Jak zwykle klasa. Antoni musisz zacząć robić zdjęcia w palecie HSO.
 3. Przede wszystkim dozbieraj kanał R, bo Ha go nie zastąpi jeśli chodzi o gwiazdy. Proponuję jeszcze ściągnąć magentę poprzez kolor selektywny. Niebieskie gwiazdki proszą się o to.
 4. Piotrze bardzo fajny kadr. Proponuję dozbierać materiału bo warto ten region pokazać w lepszej odsłonie.
 5. Możesz pokazać jakieś fotki? Ile schodzisz z temp. poniżej otoczenia? Ja zastanawiam się nad wykonaniem lodówki do swojego Nikona Z6.
 6. Możesz zdradzić w jaki sposób to rozwiązałeś?
 7. Stan sklepowy. Leży nie używany. 280zł+kw
 8. Widać, że fajnie zaczynają pojawiać się delikatne pyły.
 9. Piękny SNR i ładnie podany. Zastanawiam się tylko nad spajkami w tlenie. Czyżby mikro rysy od czyszczenia filtra OIII dają taki efekt?
 10. Tomku już prawie jestem w domu z odległością tylko problem polega na tym, że na gwincie M48 nie mogę dodawać już podkładek, gdyż będę miał za mało zwoi gwintu. Muszę zakupić podkładki dystansowe na drugi gwint M54 i powtórzyć testy dokładając podkładki. Myślę, że około 1-2mm rozwiąże problem. Zamierzam regulować z dokładnością co 0,2mm. Najważniejsze jest również to, że zakupiony flattener faktycznie obsługuje pełną klatkę. Z tymi zapewnieniami producentów różnie bywa.
 11. Piotrze w tym teście chodziło o dwie sprawy. Pierwsza to wyznaczenie odległości flattenera do matrycy. I tu stosowałem krótkie klatki rzędu 10s. Drugi test sprawdzic na jakim ISO uzyskam najlepszy efekt (najmniejszy szum) na zdjęciu.
 12. Swego czasu miałem już okazję przetestować Nikona Z6. Myślę, że pierwsze fotki testowe z Samyangiem 135mm wyszły pozytywnie. Teraz padło na przetestowanie Nikona Z6 z astrografem APM 107/700mm oraz nowo zakupionym flattenerem pod pełną klatę, takim jak ten https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p10264_TS-Optics-REFRACTOR-1-0x-Flattener-for-Full-Frame-Sensors---M63x1-connection.html Przy ustawieniu flattenera zgodnie z zaleceniami producenta 55mm okazało się, że gwiazdy w rogach są mocno pojechane. Po dołożeniu podkładek dystansowych o gr. 2,5mm rogi znacznie się popraw
 13. Proponuję dozbierać materiału. Będzie się lepiej obrabiało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.