Jump to content

pablo12311

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  470
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

pablo12311 last won the day on January 4

pablo12311 had the most liked content!

Community Reputation

491 Good

About pablo12311

 • Rank
  Altair

Recent Profile Visitors

2,664 profile views
 1. Piotrze foty wyszły super. Fajnie było Was wszystkich poznać. Pozdrawiam Paweł
 2. Przymykając 1EV uzyska f=5.6 czyli nie tak żle. Duże astrografy są o wiele ciemniejsze rzędu 6.5, 7.0
 3. Kuba przymknij o 1EV i myślę, że będzie ok. Co do stosowania przysłony przed obiektywem to myślę, że dostaniemy sporą winietę, a spajki pozostaną.
 4. Fajny kadr, ale gwiazdki w rogach trochę lecą.
 5. Ja zamawiałem koło filtrowe, kamerę ASI 120 w Astroshop i było wszystko OK. Kolega kupował astrograf w Astroshop i soczewki były ściśnięte co skutkowało trójkątnymi gwiazdkami. Po dwóch reklamacjach ostatecznie oddał astrograf i zakupił nowy w Teleskop-Express.Ten ze sklepu Teleskop-Express był już ok.
 6. Witam Po pierwsze odsyłam do słownika poprawnej polszczyzny, a po drugie na stronę optyczne.pl Pozdrawiam
 7. Dzięki Panowie, też ta druga wersja mi średnio leżała. Ale chciałem poznać waszą opinię w ramach obierania właściwego kierunku przy następnych fotkach.
 8. Dłubnąłem jeszcze przy zdjęciu, dodając drugą wersję. Co o niej sądzicie?
 9. Ja bym był chętny pod warunkiem, że miejsce obserwacji będzie w okolicach Strzyżowa niedaleko Piotra4d. Z Jasła bez problemu bym dojechał.
 10. Tomek ale ja nic nie naprawiałem. Obrobiłem od nowa. No chyba, że to tylko Ty tego nie widzisz. Niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce.......
 11. Dzięki Rafał. Też byłem zaskoczony tą sząro-niebieską obwódką wokół kokona że tak się załapała. Jednak co niebo to niebo. Nawet delikatnie wodór wychodzi w tle. Jednak do wyciągnięcia wodoru trzeba o wiele więcej materiału. Zrobiłem jedną klatkę 600s w Ha na próbę, ale oprócz Kokona nic więcej się nie załapało. Miejscowo jak by szum większy w tle i nic poza tym. Pozdrawiam
 12. O widzę że nawet w tle wodór zaczyna wyłazić.
 13. Skorygowałem żółte gwiazdy.
 14. Żebym to ja miał Pixia to by bylo super.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.