Skocz do zawartości

pablo12311

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  53
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

34 Neutral

O pablo12311

 • Tytuł
  Alnitak

Ostatnie wizyty

773 wyświetleń profilu
 1. Zabawę w astro-foto czas zacząć

  Na pewno nie. To stara konstrukcja Nikona. Po nim były Nikon D7200 a obecnie D7500 bardzo udana konstrukcja Nikona z tego co wiem to takiego posiada MateuszW. Test należało by wykonać na czarnym tle.
 2. Zabawę w astro-foto czas zacząć

  Aby zrobić test szumu należy go zrobić w bardzo ciemnym pomieszczeniu. Powyższy test moim zdaniem nie do końca jest dobrym.
 3. Woźnica ustrzelony kitowcem

  Jak na kitowca wyszło super.
 4. Czarno-białe portrety galaktyk

  A jak wygląda sytuacja zbierania materiału przez filtr O-III 7nm Baader w warunkach miejskich. Czy filtr O-III zachowuje się podobnie jak filtr Ha 7nm jeśli chodzi o wycinanie miejskiego zaświetlenia? W moim przypadku wygląda jak by jakieś zaświetlenia filtr O-III łapał. Moim zdaniem bardzo duże znaczenie oprócz lokalizacja ma również kierunek w którym jest skierowany astrograf. Co o tym sądzicie?
 5. Czarno-białe portrety galaktyk

  Czy zdjęcie było wykonane przez jakiś filtr? Ja mam SQM 18.45 magnitudo i zdjęcia wyglądają fatalnie nawet z filtrami narrowband baader.
 6. M63 Sunflower w szumie własnym

  Wyszło super
 7. Witam Szukam dodatku Dynamic Background Extraction (DBE) do PixInsight LE 1.0.1.141 który aktualizuje go do wersji 1.0.1.142. Pozdrawiam
 8. Gwiazdozbiór Byka

  Widać, że ten Nikon 810A ma potencjał.
 9. Ja również polecam program SIPS. Moja kamerka ASI1600 śmiga aż miło, a z Maximem miałem tylko problemy. Również obsługuje guiding z funkcją ditheringu.
 10. TS korektor pola 0,79 a astrograf TS65Q

  Myślę że ten reduktor ogniskowej byłby dobrym rozwiązaniem. Wygląda na to że nie ma ingerencji w płaskość pola, no może w bardzo niewielkim stopniu.
 11. TS korektor pola 0,79 a astrograf TS65Q

  Dzięki Pozostaje tylko fotografia panelowa tylko pozostaje ta sama światło siła. Tak myślałem że to kiepski pomysł.
 12. Witam Chciałbym zwiększyć pole widzenia oraz światło siłę swojego zestawu astrograf TS65Q, kamera ASI1600MMC. Zastanawiam się nad tym korektorem https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5965_TS-Optics-PHOTOLINE-2--0-79x-4-element-Korrektor-fuer-Apo-Refraktor-Teleskope.html I teraz pytanie. Czy ten korektor do tego się nadaje, i czy nie zepsuje mi gwiazd w narożach. A może coś takiego https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8118_Astro-Physics-27TVPH-2-7--foto-visueller-Telekompressor-0-75x.html
 13. NGC 2239 Mgławica Rosette (HaLRGB)

  Nie, nic takiego nie robiłem.
 14. NGC 2239 Mgławica Rosette (HaLRGB)

  Zdjęcie poprawione. Nie wiem czy poszedłem z obróbką w dobrym kierunku. Brak Pixinsight oraz akcji w Photoshopie daje o sobie znać. Proszę o opinię. Dodałem drugą wersję
 15. NGC 2239 Mgławica Rosette (HaLRGB)

  Przyjmuję uwagi na klatę Dzięki za cenne wskazówki, zdjęcie idzie do poprawy. Zobaczę co uda się wycisnąć z tego zdjęcia. Czasem do materiału trzeba siąść kilka razy, a to była pierwsza próba. Pozdrawiam
×