Jump to content

pablo12311

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  520
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

pablo12311 last won the day on August 31

pablo12311 had the most liked content!

Community Reputation

532 Excellent

About pablo12311

 • Rank
  Procjon

Recent Profile Visitors

2,744 profile views
 1. Piotr może przyszła pora na mozaikę.
 2. Jestem również pod wrażeniem detalu. Brawo Ty!!!
 3. Zorg7 warto byś zrobił kalibrację monitora, bo u mnie nie widzę zielonego.
 4. O punktach 1-4 pisali już inni na forum w tym Grżedziel w innym wątku o Twoim Rasa. Między innymi że dany tilt stosujemy dla jednej kamery.
 5. Kuba ale o ustawieniu tilta z kamerą pisał już Grzędziel, tylko nie słuchasz starszych doświadczonych wyjadaczy astro foto. Pomimo tego trzymam kciuki żeby w końcu Cie się udało okiełznać tą bestię. Pozdrawiam Paweł
 6. Jedynie co mi przeszkadza to brak szczegółów na Irysie. Po za tym zdjęcie super.
 7. Kuba gwint oprawy filtra 2" spokojnie wytrzyma. Sam mam zrobiony dystans z oprawy filtra 2" na którym wieszam tilter+kamerę ASI1600. Jeżeli wszyscy się obawiają o gwint we filtrze, to niech powiedzą czym się różni od gwintu w stosowanych przedłużkach.
 8. Kuba absolutnie nie rób takich eksperymentów. Po pierwsze możesz uszkodzić szkło filtra. Po drugie przez dokręcenie do opaski możesz wprowadzić naprężenia w szkle co będzie skutkować pogorszeniem obrazu (kształtu gwiazd).
 9. Jak dla mnie za zimne. Gwiazdy za mocno zgaszone i coś nie tak z ich kolorystyką.
 10. Usunąłem gradienty które wystąpiły w tlenie według zaleceń .zombie.go. Obrobiłem od początku zdjęcie i efekt od razu o wiele lepszy. W końcu udało mi się uzyskać kolorystykę taką jaką miałem od początku w głowie. Jestem teraz zadowolony z kolorystyki. Czekam na wasze opinie, co sądzicie?
 11. Ja osobiście bym odradził taki montaż do tej ogniskowej. Sam posiadam tubę APM107/700 na HEQ5 i myślę, że jest to na granicy możliwości montażu. Z korektorem 0,79 jest już w miarę fajnie jeśli chodzi o prowadzenie. Montaż to podstawa, ja proponuję CEM60 pod taką tubkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.