Jump to content

pablo12311

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  417
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

pablo12311 last won the day on January 4

pablo12311 had the most liked content!

Community Reputation

434 Good

About pablo12311

 • Rank
  Altair

Recent Profile Visitors

2,604 profile views
 1. Z Canonem nie próbowałem ponieważ go nie posiadam. SIPS używam z kamerą ASI1600MMC. Nie stosuję automatycznych sesji, ponieważ lubię spędzać czas przy swoim astro sprzęcie.
 2. Posiadałem paski T2.5 ze sklepu ebmia.pl przy własnej przeróbce montażu HEQ5 i potwierdzam że są sztywne. Obecnie mam opaskowanie firmy Rowan i potwierdzam to co napisał wyżej Piotr4d. Moim zdanie nie nadają się ponieważ są za sztywne, a po drugie jakościowo mocno odbiegają od tych z firmy Rowan. Ja osobiście odradzam zakupu zamienników.
 3. Ja używam SIPS firmy Moravian i sobie chwalę, jest darmowy.
 4. Pracuje jak szwajcarski zegarek. Piękny!!!
 5. Też bym obstawiał, że przyczyną komy może być nie równoległość filtra do matrycy. Może źle widzę, ale wydaje mi się, że gwiazdki z prawej strony zdjęcia jak by były większe.
 6. Ja swego czasu stosowałem rozwiązanie jak na załączonym zdjęciu i nawet dla ogniskowej 600mm trafiałem w punkt. Szybko i sprawnie, a przy tym można nieba się uczyć.
 7. Moim zdaniem głównym problemem jest ruchoma soczewka do stabilizacji obrazu w obiektywie. Faktycznie powyższe zdjęcie już jest lepsze jeśli chodzi o komę.
 8. Wyszło bardzo fajnie. Sigma C 150-600 f/5-6.3 jak na zoom średniej klasy daje w miarę fajne obrazy. Jestem tylko zaskoczony tą komą, o której piszesz w przypadku twojego egzemplarza. Przy ogniskowych 250-400mm jest ona bardzo mała, przynajmniej w moim Tamronie. Sam posiadam bliźniaczą konstrukcję Tamrona 150-600 f/5-6.3 i jestem pozytywnie zaskoczony zdjęciami nocnego nieba. Tylko mają jedną wadę, jest trochę za ciemna. Ale jak bym miał kupować obiektyw do szerokich kadrów to pewnie bym wybrał kociaka William Optics Redcat, tak jak to zrobił Piotr.
 9. Witamy staropolskim zwyczajem, chlebem i solą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.