Jump to content

kiniu-13

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  294
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

345 Good

1 Follower

About kiniu-13

 • Rank
  Skorpion

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Stumilowy Las

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 533 to podobno taka sama matryca jak 2600 i 6200 tylko mniejsza. https://www.sony-semicon.co.jp/products/common/pdf/IMX571BQR_Flyer.pdf https://www.sony-semicon.co.jp/products/common/pdf/IMX533CQK_Flyer.pdf ASI 294 MC PRO, ma matryce CMOS-Chip (Sony IMC294) ASI 294 MM PRO, ma matryce CMOS Chip (Sony IMX492) Matryce są inne, nie tylko że jedna jest kolorowa, a druga nie, choć wielkość pixela jest taka sama 4,63
 2. Bardzo dobry opis, wybrałem 533. https://astrobackyard.com/zwo-asi533mc-pro/
 3. Ciepły dzień był dzisiaj, w cieniu termometr pokazywał +24*C. Powietrze jednak dość mocno falowało i psuło bardzo obraz. Może następnym razem będą lepsze warunki.
 4. U mnie, przewód USB 3.0 (aktywny) wpięty jest do AstroLinka 4mini USB (Made in Jolo), a drugi koniec do laptopa w pokoju. Do AL podłączona jest ASI 533 MC Pro, SQM-L, i przejściówka RS232/USB do sterowania montażem. W hub kamery ASI, wpięta jest kamerka do guider'a. Wszystko działa bez najmniejszego problemu. Jedyny mankament, to taki że muszę do każdej sesji, rozstawiać montaż na podwórzu, i ustawiać na polarną. Mam zaznaczone rozstaw pod nogi montażu i na rurkach zaznaczone odpowiednie ich wysuniecie. Wszystko nie zajmuje mi więcej jak 20 minut. By ustawić na biegun, laptop musi być przez t
 5. Hm...Przyznam się, że wciągnęło mnie takie podziwienie księżycowych kraterów, pasm górskich i rozpadlin. Mógłbym patrzeć i patrzeć, i ciągle mi mało. To chyba jakieś "astro-skrzywienie". Mam nadzieję, że mi tak już zostanie. TS RC 150/1370 / ASI 178 MM / ZWO IR Pass 850 nm.
 6. Dzisiejsze słoneczne "cuda".
 7. Wczorajsze, pierwsze godziny foto Księżyca z ASI 178 MM + ZWO IR Pass 850 nmi, i TS RC 150/1370 mm. Seeing taki sobie. Stack z 180 klatek.
 8. U "gógła" panie też jest. Od 3:52"
 9. Dziś strzały z okna pokoju, bo aura bardzo nieprzyjemna. Pierwsze fotony z ASI 178 MM.
 10. "Nobody seems to notice nobody seems to care." Na leczeniu ludzi nie da się zarobić, dla rządów jest lepiej jak ludzie umierają, bo nie trzeba im wypłacać rent i emerytur. W Polsce jeśli ktoś umrze po podaniu szczepionki p/covidowi, nikt nie jest pociągnięty za to do odpowiedzialności. Rząd przyjął zasadę "Dobrego Samarytanina", więc można ich w d...pocałować. Więc te fałszywe zapewnienia o ochronie naszego zdrowia, a zwłaszcza o ochronie seniorów, to bzdura totalna. Zdrowi młodzi ludzie po podaniu szczepionki przechodzą bardzo nieprzyjemny wstrząs. Starsi ludzie na ogół już schorowani, teg
 11. Cześć. A jak wygląda obraz gwiazd z samego ED-ka (bez flattenera) ? Może wyciąg jest niesymetryczny, tak miałem w swoim ED 80/560. Jak to skorygowałem, to obraz gwiazd z flattenerem był punktowy w całym polu APS-C.
 12. Co do kwestii ustawienia na polarną, to wszystko zależy od precyzji wykonania mechanizmu. Mam iOptrona iEQ 30 Pro, i jak na tą klasę montażu, regulacja ustawiania wysokości i azymutu, jest wykonana dość precyzyjnie. Przed przystąpieniem do ustawiania, na montażu wisi kompletny setup. Musisz tak regulować ustawianiem wysokości i azymutu, by osiągnąć jak najmniejszy błąd. To wymaga trochę wprawy, proponuje więc wykorzystać jakąś noc, tylko na to. Powodzenia i cierpliwości życzę. Trening czyni mistrzem. Jako guidera używam lunetki 60/240 mm i kamery Altair GPCAM AR0130C, z pixelem 3,75um.
 13. Zestaw do opaskowania dla HEQ5, nie zawiera płytki do mocowania silnika. Na foto, to co zawiera zestaw.
 14. Gratuluję, bo czasem warto poświęcić dość dużo czasu i nerwów, by osiągnąć cel. Mam o połowa mniejszego RCka, też sam kolimowałem. Użyłem kolimatora Howie Glatter, i nakładki z koncentrycznymi okręgami. Gwiazdki mam punktowe w całym polu pod APS-C. Fotka M13 z niego i Canona 60 D (mod)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.