Jump to content

kiniu-13

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  175
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

119 Good

About kiniu-13

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  PPSAE Niedźwiady

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja od 3 lat używam Bitdefender Internet Security. Żadnych problemów z wirusami, szpiegami itp... Cena około 100 zł/rok.
 2. Gratuluje słupa. Niestety muszę nadal wynosić, rozstawiać i ustawiać... Sugeruję nie montować podpórki na laptopa, na słupie. Będzie przenosić drgania jak będziesz go obsługiwał. Lepiej odsunąć się na kilka metrów. Mały stoliczek, na nim laptop., trochę powyżej niego (by nie zalać przypadkiem) jakaś kawa, browarek, etc...Można kupić długie przewody USB. Ja mam 10 metrowy (aktywny). Sprzęt na zewnątrz, a jak jest chłodno, to kabelek przez okienko i w ciepłym pokoiku sesja. Czystego nieba i udanych sesji.
 3. Sorki za off-top, ale co się kryje za skrótem APP ?
 4. Wczoraj, postarałem się bardziej, i guiding też akceptowalny.
 5. Zacna fotka. Fajnie by było, jakbyś podał jeszcze jakiego użyłeś sprzętu (teleskop, aparat, montaż). Dzięki.
 6. Mam trochę inny model, bo iEQ30 PRO, ale wydaje mi się, że sterowanie jest podobne do CEM25. W iOptron Comander, ma w wstawieniach pozycję tak jak opisałeś "PARK" i "ZERO POSITION". Klikając na PARK, otwiera się dodatkowe okno, w którym odpowiednio zaznaczasz jaką pozycję ma zająć montaż. Do akwizycji używam APT, i z jego poziomu mogę zaparkować do pozycji wyjściowej "Park", (wcześniej w pilocie ustawiona jest Zero Position). Montaż zaparkowany jest w takiej pozycji po ustawieniu na Polarną, przed alignacją na gwiazdy. Nie korzystałem nigdy z Maxim'a / SGP. Sądzę, że to kwestia odpowiedniego ustawienia w tych programach. Zdaje się, że kolega z sąsiedniego forum, Jacek.E ma taki mont jak Ty, i używa Maxima. Napisz do niego, może on by coś Ci doradził.
 7. Ja do robienia flatów, używam matrycy LCD z mojego laptopa, i programu do testowania monitorów. Program jest dość stary, bo z lat 90-tych. Pracując w serwisie, stosowałem go do regulacji kolorów w monitorach CRT i LCD. Sprawdza się doskonale jako "flatownica". Na ekran lapcia, naciągam biały, bawełniany T-shirt, tak by nie było fałd. Przysuwam na styk, tubus teleskopu do monitora, i naświetlam. Dodatkowo, całość nakrywam czarną, nie prześwitującą tkaniną. Oczywiście, sesja odbywa się w ciemnym pokoju. Ustawiam jasność ekranu na 127, co odpowiada dokładnie barwie szarości. Jasność i kolory, można dowolnie ustawiać. Może i Wam się ten program przyda. Okienko do regulacji (ustawiania), przesuwam poza obszar naświetlania. NoiseTest2.exe
 8. A co masz wpięte w ASI ? Obiektyw z szukacza 6x30 ? Ja używam PoleMaster. Jego dokładność jest mniejsza, bo obiektyw jest króciutki. To z wczoraj, i uważam że nie jest źle.
 9. Dzisiejsze plamy słoneczne, i piękne, rozlegle pole pochodni.
 10. Ten zasilacz spokojnie obsłuży Twój setup. Będzie nawet spory zapas, bo to "koń" wśród zasilaczy. 12 Volt, 16 Amper, 203 Watt. Ma wbudowane zabezpieczenia przed przeciążeniem i zwarciem. Używam takowego w swoim setupie. Trzeba tylko pamiętać, że jego obudowa nie jest hermetyczna, i może dostawać się do jego wnętrza wilgoć. Należy go przed tym chronić, montując go jak już wszystko mamy rozstawione. Włączamy zasilanie i niech sobie hula, aż do końca sesji.
 11. Sprzedane. Proszę Admina o zamknięcie wątku. Dziękuje.
 12. Z "okazji wyborów" , cena mocno spada... Jeden tysiąc pięćdziesiąt, 1050 zł z wysyłką po mojej stronie. Zapraszam do zakupu, bo takiej okazji już nie będzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.