Jump to content

kiniu-13

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

77 Neutral

About kiniu-13

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oba montaże zapewnią Ci w miarę komfortowe obserwacje, i pozwolą także na foto planet, Słońca i Księżyca. Sam używam EXOS 2 z GoTo, ale mam trochę mniejszy teleskop RC 150/1350 i spisuje się bardzo dobrze.
 2. To jakaś nie oryginalna złączka na tym MTO. Najprościej dorobić taką złączkę z gwintem M42x1.
 3. Ciekawy film i muzyka fajna jak dla mnie. A polskie napisy są, tylko trzeba odpowiednio ustawić.
 4. Prosisz o opinie i o sugestie, ale nie napisałeś o jaką kamerę Ci chodzi.
 5. Od dłuższego czasu używam do astro laptopa DELL Precision M4600. Matryca SHD 15,6", procesor i7 2720, 4 rdzenie, grafika Intel HD (zintegrowana), do obróbki nVidoia Quadro 1000M, 2GB pamięci, dysk SSD, na system, w szufladzie drugi, 1TB HDD na dane, i 32 GB pamięci RAM. Podpięta lustrzanka canona i kamera do gudingu. Przy sesji foto, włączony Cartes du Ciel, APT, PHD 2. Z obróbką zdjęć nie ma najmniejszego problemu. Stackuje kilkadziesiąt fotek po 100MB, w kilka minut. Dodatkowa stacja dokująca z wszelkimi portami. Wada, prądożerny i dość ciężki. Można używanego wyhaczyć za ok 1500-1800 zł
 6. Wysłałem PW na sąsiednim forum.
 7. Mnie udało się ją uwiecznić 2019.10.02. o godz. 22:35 UT. Na prawo, powyżej warkocza widoczna galaktyka UGC1281, o jasności 12,9 mag.
 8. Wyciągi Moonlite, czy Starlight, to najwyższa półka cenowa i jakościowa. Cena przekracza wartość średniej klasy refraktora. Steeltrack, to dobry wyciąg, o wiele lepszy niż ten mój. Podpinam pod niego tylko body Canona 60 D, więc nie waży za dużo i wyciąg się nie ugina. Jakość i precyzja, ma niestety swoją cenę.
 9. Piszesz, że różnica jest ok 0,2 mm. A co powiesz na to ? Wyciąg TS Optics, gdzie różnica wynosiła aż 1 mm. Po podłożeniu teflonowej podkładki o grubości 0,5 mm, między obudowę wyciągu, a płytkę z łożyskami, i wyregulowaniu śrubkami (robaczki), różnice zniwelowałem do 0,01 mm. Po sprawdzeniu laserem Howie Glatter, ułożenia wyciąg względem osi optycznej obiektywu, promień lasera przechodzi dokładnie przez jego środek. W Twojej wersji wyciągu, na pewno da się także to wyregulować, bez używania podkładki. Powodzenia.
 10. Ja swój moduł BT podpinam pod pilota SynScan Sky Watcher'a. Zmontowałem go z płytki HC06, modułu Max 232 i malutkiej przetwornicy napięcia Mini 360. Działa niezawodnie, zarówno ze Stellarium, Cartes du Ciel, APT, Sky Safari 5 PRO. Taka opcja pozwala mi na bezkolizyjne sterowanie montażem, pilotem SynScan i z poziomu komputera. Całość umieściłem w małym pudełku zakończony wtykiem RJ 12, 6 pin.
 11. Sprzedam filtr Baader UHC-S 2", kupiony w Niemczech. Nie używałem go, bo nie było pogody. Później zakupiłem takowy do szuflady filtrowej, bez oprawy, fi 36 mm. Gwarancja, papiery etc... Cena tylko 350 zł, z wliczoną wysyłką (poczta polską, list, priorytet ) po mojej stronie. Wysyłka po 1 lipca, bo teraz jestem jeszcze po za PL
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.