Jump to content

kiniu-13

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

46 Neutral

About kiniu-13

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zamówiłem we wtorek, 23 kwietnia tuleję 2" z gwintem T2 i zaraz po tym, dokonałem, przelewu. Wysłałem do nich wyciąg bankowy z potwierdzeniem wpłaty. Poprzednie zamówienia były bardzo szybko realizowane. Dzisiaj, 25 zadzwoniłem pod warszawski numer, i odezwał się pan z bardzo nie uprzejmym głosem...teleskopy, słucham...Jak zapytałem o realizację zamówienia, to usłyszałem, że przelew wpłynął i mam czekać... Bardzo mnie zaskoczył swoim opryskliwym, wręcz pretensjonalnym głosem (jak śmiałem tu dzwonić, i pytać o cokolwiek). Takim podejściem do klienta, na pewno nie przyczynił się bym tam jeszcze cokolwiek zakupił. Wstyd panie Kacz, że ma pan takich niemiłych dla klienta pracowników.
 2. Są specjalne rysiki do obsługi ekranów dotykowych. Korzystam z tabletu i programu na Androida SkySafari, do sterowania montażem. Rysik dobrze działał nawet przy - 10*C, i spokojnie w grubych rękawicach dało się obsługiwać program. Gorzej już było z tabletem, bo nie lubił tak niskiej temperatury.
 3. Dzięki, ale to ie ten filmik. Chodzi mi o ten nakręcony podczas zlotu w Bieszczadach wiosną 2010 tego roku . "Krótki Film o Latających Montażach".
 4. Witajcie. Czy wiecie gdzie można obejrzeć ten filmik Patryka Kinzy o latających montażach ? Link do niego już nie działa.
 5. 16 luty 2019 godz. 20:55 CSE
 6. Witajcie. Dzisiejszej nocy, mimo kiepskich warunków pogodowych, udało mi się uwiecznić C/2018 Y1 (Iwamoto) na fotce. Zdjęcie nie powala jakością, bo to tylko jedna klatka z kilku jakie udało mi się zrobić. Kometa bardzo szybko się przemieszcza, i już po kilku minutach, zauważalne jest przesunięcie względem gwiazd. Teraz niebo zasnute jest już chmurami i chyba tak już na dłużej znów zostanie.
 7. Ech, życie...I gdzie teraz będziemy zamawiać tulejki, złączki... Żal, że tak szybko odszedł.
 8. Miałem podobne pasy jak zasilałem mojego Canona 40D z zasilacza na przetwornicy. Jak zrobiłem na kasycznym transformatorze, paski zniknęły. Może u Ciebie jest coś podobnego, i zasilanie kamerki jest słabo już filtrowane.
 9. Czy Twój wyciąg TS 3 calowy, nie ma takiej przypadłości, że draw tube jest nie symetrycznie ustawiona względem obudwy? W mojej wersji 2" takie coś wystapiło, ale udało mi się to z trudem skorygować.
 10. Wszelkie złączki, przejściówki zrobi Ci p. Janusz Płeszka w Astrokrak'u.
 11. Nie wiem czy masz zdolności manualno-techniczne. Rozkręć wyciąg, wyjmij wałek i malutkim pilnikiem (iglak), spiłuj zadziory na zębatce jak są, tak by wygładzić rowki. Tak samo na prowadnicy na draw tubie. Dokładnie przemyj benzyną ekstrakcyjną, (do zapalniczek) i przedmuchaj sprężonym powietrzem, by nie zostały żadne opiłki metalu. Nałóż niewielką ilość odpowiedniego smaru i złóż. Wyciąg powinien znów płynnie się przesuwać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.