Jump to content

kiniu-13

Społeczność Astropolis
 • Posts

  369
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Retained

 • Member Tittle
  Skorpion

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Stumilowy Las

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kiniu-13's Achievements

529

Reputation

 1. Dość silny wiatr, przeszkadzał dzisiaj w uzyskaniu dobrego obrazu. Ale i tak sporo widać.
 2. Witajcie. Kupię adapter do wyciągu Steeltrack RT.
 3. Dziś trochę jakby spokojniej.
 4. Wszystko zależy jak szybką masz kartę i jakiej wielkości jest zapisywany plik. No i też z jaką prędkością aparat zapisuje plik. W Canonie 60D stosowałem 3 sekundowe przerwy, by zdążył spokojnie zapisać plik przed kolejną ekspozycją. Karta SanDisk Extrime Pro 95 MB/s, o pojemności 32 GB.
 5. Wprawdzie nie jest to obraz w WL, ale widziany w tym pasmie.
 6. No, dzisiaj słoneczny "kocioł" wykipiał okazałymi protuberancjami i plamami . Ciężko mi było oderwać wzrok od tego widoku. Nie wiedziałem, czy podziwiać protki czy twory w chromosferze... Tak czy siak, widok niesamowity.
 7. Jeśli uchwyt ma być do niedużej lornetki (waga max 3kg), to polecam taki od Bressera. Mam go i sprawdza się doskonale z 10x50.
 8. Nie stosowalem flatów, a wersja z protuberancjami jest eksperymentalną wersja obróbki.
 9. Dzisiejsze obrazy szczegółów w chromosferze Słońca, i widok protuberancji uzyskane w testowej technice obróbki. Nie miałem czystego obrazu (przesywająca się chmury), i wyciągnąłem z Avi pojedyńcze klatki do złożenia. Efekt nie do końca mnie zadowala, ale mam nadzieję, że zdjęcie jest akceptowalne.
 10. Możesz napisać coś więcej o instalowaniu tej aplikacji i jej uruchomieniu ?
 11. Zasilacz, to bardzo ważna sprawa. Od jego jakości zależy bezpieczeństwo elektroniki sterującej napędem montażu. Napięcie zasilania tego napędu, nie może być większe niż + 6 Volt ! Jego przekroczenie spowoduje uszkodzenie pilota. Dobrej jakości zasilacz sieciowy, kupisz tutaj. Co do akumulatorków 1,2 Volt to z upływem czasu, będzie spadać ich napięcie. Spowoduje, to opóźnienie w prowadzeniu za gwiazdami. Najlepiej zastosować akumulator żelowy od motocykla.
 12. Mimo chmurzastej pogody, udało się złapać obraz Słońca.
 13. Pogoda dzisiaj kapryśna, ale udało się złapać obraz między chmurami. Dość efektowne dzisiaj protki.
 14. Może coś takiego https://shop.astrojolo.com/product/rings-for-samyang-135-f-2-lens/
 15. Po dłuższej urlopowej przerwie, kontynuacja foto w w paśmie Hα. Niebo zasnute cienką warstwą cirrusów, przez co seeing kiepski. Nie jest to fota jak z Spaceweather, ale sporo widać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.