Jump to content

kiniu-13

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  146
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

97 Neutral

About kiniu-13

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  PPSAE Niedźwiady

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fota M13 spoko, jak dla mnie. Tutaj masz opisane jak w prosty sposób pozbyć się odblasków od jasnych gwiazd. Nie jest to nic skomplikowanego, a efekt jest bardzo dobry.
 2. Ten korektor nie jest tani, ale warto w niego zainwestować. Dobrze spełniają swoje zadanie, a zastosowanie w torze optycznym tiltera, pozwala na jeszcze dokładniejszą korektę.
 3. Ze strony producenta. Foto A: Gwiazdy są sierpami w rogach i biegną koncentrycznie wokół środka obrazu ... odległość należy zmniejszyć. Foto B: Gwiazdy biegną na zewnątrz od środka obrazu ... odległość musi zostać zwiększona. Obraz gwiazd na obrzeżu kadru które są jajowate, można skorygować za pomocą urządzenia przechylającego TST2 Tilter. W swoim setupie TS RC 150/ 1370 / Canon 60D, stosuje tilter, flattener TS 0,8 x, a jego odległość od matrycy to 55 mm. Wypadkowa ogniskowa to 1081 mm, czyli F około 7,2 Gwiazdy w całym kadrze są punktowe.
 4. Z wczorajszego wieczorka. Nikon CoolPix P900
 5. Zdjęcie z wczorajszej krótkiej sesji, przerwanej przez silne podmuchy wiatru skutecznie psujące mi fotki.
 6. Witajcie. Mam pytanie do kolegów elektroników. Chodzi mi o to, czy da się do wskaźnika SQM - L dorobić moduł, który odczyta wartość z poziomu laptopa (USB). Wiem, że są gotowe SQM z taką możliwością, ale może dało by się to rozsądnym kosztem zrobić to w tym modelu. Czekam na Wasze opinie i rady, za które dziękuję.
 7. UPS...Sorki. Proszę Admina o przeniesienie do odpowiedniego wątku.
 8. Z nocy 28/29 marca 2020
 9. Płytki teflonowe kupisz tutaj. Specjalny cyrkiel do wycinania okręgów też.
 10. Z folią ND 3,8 warto zastosować przed matrycą, filtr Baader Solar Continuum. Znacząco poprawia widoczność plam i pochodni (jeśli są ).
 11. Metoda dryfowa może i nie najszybsza, ale bardzo skuteczna i dokładna.
 12. Niedawno otwarto sklep Astroshop w Warszawie. Nie wiem gdzie kupowałeś, czy w Niemczech, czy w Polsce. Ale może tam by Ci pomogli w odzyskaniu kasy.
 13. Mnie także dopadał ból głowy. Sądziłem, że to od zmęczenia. Okazało się jednak, że to od ucisku opaski latarki czołowej, którą nosiłem na głowie. Gdy ją zdjąłem ból ustępował. Teraz zastanawiam się jak to obejść, i gdzie umocować latarkę... Macie jakieś pomysły ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.