Skocz do zawartości

Polskie obozy śmierci


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie usłyszałem w TVP informację, że kolejny (po angielskim i innych) dziennik opublikował informację o Holokauście, posługując się sformuowaniem "polski obóz śmierci". Dalej była informacja, że polski konsulat podjął stanowcze działania przeciwko takim zwrotom (zabrakło dokładnej informacji, co konsulat zamierza zrobić).

Kiedyś żubrówka wyleciała z tego rynku, bo media (podpłacone przez lokalnych producentów) napisały, że trawa w butelce ma działania halucynogenne. Zero działań ze strony naszego producenta....

Czy obecnie stanowi naprawdę próg nie do przeskoczenia, pozwanie jednego czy drugiego pismaka (lub jego wydawcę) przed sąd? W Stanach są tysiące prawników, którzy zdecydują się działać na zasadzie "success fee". Podpisywanie listów w Rzeczpospolitej nie wiele jak na razie pomaga. Może czas sięgnąć po inne środki?

Edytowane przez rerekumkum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Masz absolutną rację.

Co prawda czytałem kiedyś włoskie wyjaśnienia w takiej samej sprawie, że chodzi jedynie o umiejscowienie geograficzne. Pono Włosi mówią tak samo o obozach, które znajdują się w granicach ich państwa. Znaczy się - są to "włoskie obozy". Być moze jest to kwestia sposobu myślenia. W każdym razie może wprowadzać w błąd, lub powodować, jak u nas, odczucia negatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację.

Co prawda czytałem kiedyś włoskie wyjaśnienia w takiej samej sprawie, że chodzi jedynie o umiejscowienie geograficzne. Pono Włosi mówią tak samo o obozach, które znajdują się w granicach ich państwa. Znaczy się - są to "włoskie obozy". Być moze jest to kwestia sposobu myślenia. W każdym razie może wprowadzać w błąd, lub powodować, jak u nas, odczucia negatywne.

 

Geograficznie tak, chociaż trzeba uważać. Niedługo okaże się, że Police były polską fabryką mającą duże sukcesy w rafinacji (sorry chemicy może ekstrakcji) banzyny z węgla, dopóki RAF jej nie zburzył.

Zastanawiające jest, że wg tej samej informacji w TVP w USA nie jest poprawne (lub nawe zabronione) używanie nazwy niemieckie obozy tylko nazistowskie.... Gdzie jest nasz MSZ? Za co płacimy mu kasę z podatków?

Edytowane przez rerekumkum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypadkowo pisza polskie obozy smierci . Chodzi o kase . Tak latwiej bedzie ja uzyskac jako odszkodowanie za mienie narodowo swoich, przez instytucje panstwa czy organizacje nie bedace prawnymi nastepcami zamordowanych bo zgodnie z prawem mienie zamordowanych nie majacych spadkobiercow przechodzi na skarb panstwa . Ale jak to panstwo mialo udzial chocby tak jak pisza "polskie obozy" to kiedys moze tak wywina kota ogonem, ze dostana odszkodowanie pod naciskiem urobionej opinii .

 

Moze tak te polskie obozy zburzyc? Zostawic tylko1 .

Zawsze moga byc ponownie.... bo juz sa . Tak jak koszary .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo trafna uwaga, tym bardziej że dziennikarze tak piszący wykazują daleko idącą nierzetelność.

 

Moim zdaniem oprócz nierzetelności wykazują się również niewiedzą.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak patrzac idealistycznie dziennikarze byli prawi , niezalezni to nierzetelnosc, brak wiedzy tlumaczylby wszystko . Dziennikarzom ktos placi , zatwierdza tematy , ukierunkowuje .... .

Wiekszosc rzeczy co robimy jest tylko dlatego robiona bo ktos inny chcilby aby tak robic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felieton "Myśląc Ojczyzna" red. Stanisława Michalkiewicza: mp3

 

Panie moralizatorze ;)

 

Podal pan doskonaly przyklad, jak dziala aparat manipulacyjny.Propaganda jest psychologiczna bronia, z ktorej dwie strony jak widac korzystaja;(((

Byc moze przekonalby mnie ten pan z RM gdybym nie znalazla w jego slowach zadnych watpliwosci....Smieszna reklama M&M wywoluje oburzenie u pana, a oczernianie narodu Zydowskiego oklaski. Gdzie przepraszam za Jedwabne itd......

Jak to mozna pogodzic w sumieniu chrzescijanskim;((((

Mogla bym jeszcze duzo panu napisac, ale nie bede bo i po co. Wole stanac z boku , bo wtedy jest latwiej przejzec mechanizm dzialamia powyzszych i oczywiscie jedynych slusznych pogladow.

 

Ja najchetniej oddalabym wladze MASZYNIE :D

Brak uprzedzen religijnych oznacza brak emocji. Brak inteligencji oznacza brak slabosci.

Prosze sie na odpowiedz nie wysilac....ja juz wiecej nic tu nie napisze

Edytowane przez elwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynie powiadasz ? Juz nieraz czytalem o takich pomyslach w SF. Tragedia.

Z drugiej strony to tylko jakies grupy dla kasy rozne dziwy robia . I wszystkie narody sa pokrzywdzone .

Prawde mowiac czesc podanych tam faktow - czyli te co znam- jest prawdziwa . Ale nie utozsamiaj grup z narodami. :Boink:

Pewnie dlatego tak emocjonalnie zareagowalas .

 

ps.

to tak samo zwodnicze jak predkosc swiatla :D

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakims zakresie prawda jest cyt" W 1920 roku opór Polski uniemożliwił wybuch rewolucji światowej opartej na siłach rosyjskich i niemieckich pod wodzą Lenina. " poniewaz Niemcy poprzez wolne miasto Gdansk wyslaly 3000 oficerow do szkolenia sowietow. Reszty w tym temacie nie znam .

Natomiast ztego samego artykulu : "Japonia, po zawarciu paktu z Niemcami przeciw Rosji Sowieckiej w 1936 roku, zaatakowała Związek Sowiecki już w 1938 roku, w przekonaniu, że Niemcy z pomocą Polski wkrótce zaatakują Sowiety z zachodu. " w/g mnie jest niezgodny z prawda . Niemcy zawarly pakt Ribbentrop - Molotow z Rosja i PODZIELILY sobie Polske miedzy siebie . http://www.republika.pl/rg1/teksty/10.html , http://pl.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Mołotow

Co prawda troche pozniej niz w 1938 ale Niemcy historycznie to sojusznicy Rosjan- to w/g mnie .

W Jedwabnem w tamtym pamietnym okresie nie bylam i nic nie wiem . Tak jak caly czas podkreslam, ze to GRUPY , a raczej jednostki z tych grup odpowiadaja za swoje czyny a nie narody z jakiej w wiekszosci sa te grupy . Uznajecie odpowiedzialnosc zbiorowa? PROPAGANDA tak nas urabia . Aby za niecne uczynki grup odpowiadaly narody , a nie grupy ludzi co to robily w ime swoich korzysci .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy historycznie to sojusznicy Rosjan- to w/g mnie .

 

Całkowicie się zgadzam z tym twierdzeniem. Może to mało popularne ale chyba warto było dogadać się z Niemcami i iść razem na Rosję. Ostatecznie los Narodu byłby podobny. Albo i lepszy. Ale dzisiaj to całkowite spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam trochę inne zdanie. W 38' jeszcze chyna jeszcze nic nie wiadomo: Hitler proponował przecież Polsce wspólny atak na sowietów, przy zachowaniu neutralności w ataku na zachód. Ponadto wtedy Brytyjczycy próbowali rozmawiać z Rosjanami, jednak mieli wielkiekie opory, szczególnie przez stalinowskie czystki w armii. Dopiero po odmowie Polski Niemcy wzrucili sie do sowietów.

 

Taka jest moja opinia, ale można ją łatwo zmienić, wystarczy podać (np. nieznane mi jeszcze) argumenty :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sojusze Hitlera nie byly dlugotrwale. Z drugiej strony w zaden inny sposob nie bylo by kary, tej co byla, bo miala byc . Tak bylo i bedzie dopuki pozwolimy grupom dla kasy mieszac dla ich parszywych interesow, a my bedziemy odpowiedzialnosc za to mieszanie przerzucac na narody . Propaganda, poczytajcie ilu bylo za wojna w Iraku i podzielalo propagandowe argumenty. Latwo namieszac jak ma sie media w raczce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dodam jeszcze

Z czesci postow zrozumialem, ze Japonia w 38 rozpoczela wojne z Rosja bo Hitler mial uderzyc z drugiej strony . W/g mnie jakby to bylo prawda, to najpierw Rosja , a nie Francja itd. byla by celem atkow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję za interia.pl TUTAJ:

 

Polski rząd zaproponował w ubiegłym miesiącu, by figurującą obecnie na liście światowego dziedzictwa UNESCO nazwę "Obóz Koncentracyjny Auschwitz" zastąpić terminem "Były Nazistowski Niemiecki Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau".

(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wp.pl TUTAJ

 

Światowy Kongres Żydów (ŚKŻ) krytycznie ocenił wystąpienie polskiego rządu do UNESCO o zmianę nazwy "Obóz Koncentracyjny Auschwitz", jako miejsca wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, na "Były Nazistowski Niemiecki Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau". Zdaniem ŚKŻ rząd polski poprzez zmienę nazwy dąży do zredefiniowania historii. "Chociaż obóz został zbudowany i zarządzany przez nazistowskie Niemcy, wszyscy w okolicy wiedzieli, że istniał, a pracowników rekrutowano wśród Polaków z pobliskich wiosek" - brzmi informacja na stronie internetowej Kongresu.

 

"Rząd w Warszawie chce historię Auschwitz, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, odseparować od polskiej historii i dać jasno do zrozumienia, że Polska nie była zamieszana w obóz śmierci. Warszawscy oficjele oczekują odpowiedzi na temat zmiany nazwy jeszcze w tym roku" - brzmi informacja na stronie internetowej Kongresu

 

Rzecznik Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Jarosław Mensfelt odnosząc się do stanowiska Światowego Kongresu Żydów, powiedział, że o istnieniu Auschwitz w czasie wojny wiedziała nie tylko okoliczna ludność, ale i cały wolny świat, który od samego początku przez tę ludność informowany był o tym, co dzieje się w Auschwitz. Wielu okolicznych mieszkańców zapłaciło życiem za niesienie pomocy więźniom obozu - podkreślił.

 

Zdaniem Mensfelta, "mówienie o tym, że do pracy w obozie Auschwitz rekrutowano Polaków z okolicznych wiosek, ma taki sens, jak mówienie, że policja żydowska w gettach zajmowała się organizacją transportów ludzi do obozów śmierci, i świadczy o sporej ignorancji odnośnie historii tamtego tragicznego okresu".

(...)

Edytowane przez MirekAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.