Skocz do zawartości

czy OLYMPUS C3020Z nadaje sie do astrofoto?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie przed chwilą napisałem coś na podobny temat tutaj:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=...y;threadid=1228

 

16sek - ja też tyle mam... matryca jest mało ważna (ja mam 2.1MPix), raczej interesowałby mnie obiektyw (w moim przypadku fajny, zgraby i jasny zoomik 7-70mm /odpowiednik dla aparatu małoobrazkowego 38 - 380mm/) - duży zoom optyczny i coś można wyczarować (szczegołnie poza astro ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
...(w moim przypadku fajny, zgraby i jasny zoomik 7-70mm /odpowiednik dla aparatu małoobrazkowego 38 - 380mm/) - duży zoom optyczny i coś można wyczarować (szczegołnie poza astro ;))

 

No dokładnie poza astrofoto bo gwiady jak krowie placki i raczej nie przypominają punktów ale cóż 10 krotny Zoom to nadal kompromis pomiędzy jakością a uniwersalizmem aparatu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 16 sekund raczej wystarczy jeśli chcesz robić gwiazdy nieruchomym aparatem.

Jeśli chodzi o fotki przez teleskop, to też będzie ok pod warunkiem, że zastosujesz okular o dużym eye relief (nie ma zgodności jak to tłumaczyć więc jest po angielsku ;)

Testowałem z moim okularem 38 mm olympusa 4000Z (ten sam obiektyw co w 3020) i efekty są podobne jak z moim Casio. A ja jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.