Jump to content

cyberboss

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  210
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

cyberboss last won the day on August 21

cyberboss had the most liked content!

Community Reputation

241 Good

About cyberboss

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

2,200 profile views
 1. Sharpstar to jest właśnie ta chińska fabryka. TS kupuje u Sharpstara i branduje je swoim logotypem. Swoją drogą. To nie tylko refraktory od nich biorą. Hypergraph 6" też Sharpstar produkuje
 2. Hiperbola ma znacznie lepiej zredukowaną komę. Przynajmniej teoretycznie. W RC (gdzie hiperboliczne jest LG i LW) praktycznie nie ma potrzeby stosowania korektorów.
 3. NIe do końca mniejszy brat. Ten 8 calowy to Newton paraboliczny, a 6 calowy to hiperboliczny.
 4. Noo, a to już można byłoby podciągnąć pod ochronę środowiska
 5. Czyli pojedzie do źródła... Pozostaje mieć nadzieję, że producent podoła.
 6. Oglądasz coś takiego i zapominasz o problemach ze sprzętem, pojechanych gwiazdach, spudłowaną ostrością, chmurach w najmniej oczekiwanym momencie i niemocy przy obróbce. Wiesz, że po prostu chcesz to robić.

   

  1. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   Świetne są takie filmy. Dlaczego nikt u nas nie może czegoś takiego nakręcić? Mega inspirujące. Tak trzeba pokazywać pasje. Bravo.

  2. Tayson

   Tayson

   Powiedz zonie, ze pasja jest wszystkim co najwazniejsze w Twoim zyciu :)

 7. Jeśli masz włączone enkodery, to po ręcznym przestawieniu montażu na nowy cel elektronika "wie" gdzie skierowany jest teleskop i kontynuuje śledzenie na nowym obiekcie (przy Księżycu należy jedynie zmienić prędkość śledzenia). Właśnie wczoraj dowiedziałem się o tym z Youtuba jak ktoś testował ten montaż. Ponadto wgrywając ten soft (wersja 3.20: https://inter-static.skywatcher.com/downloads/azgti_motor_controller_firmware_rightarm_0320.zip), można włączyć tryb EQ, umieścić głowicę montażu na klinie paralaktycznym i mieć lekkie narzędzie do prostej astrofotografii z krótką ogniskową.
 8. Przepraszam. Zapomniałem napisać. Tak, reklamacja została uznana. Otrzymałem nowy egzemplarz pozbawiony tej wady.
 9. Żeby uniknąć szoku terrmicznego powinno się kamerę ogrzewać stopniowo zmniejszając moc coolera. Wiele programów do akwizycji ma funkcję "ogrzewania" sensora, która daje możliwość automatycznego wydłużenia ogrzewania w czasie. Działa to również w drugą stronę - chłodzić powinno się powoli, a nie od razu na max.
 10. Mam i taką wersję na dysku, ale w tamtym przypadku gwiazdy nie-zielone są po prostu bardziej wyprane z koloru. Ale obiecuję poprawę ...za jakiś czas
 11. Wersja 'pókicoostateczna'. Nie męczę tego materiału więcej przy obecnym poziomie umiejętności obróbki, bo wyjdzie z tego kisiel.
 12. Ja pierdziu, @HAMAL nie byłeś przypadkiem ostatnio na LEO?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.