Jump to content

cyberboss

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

75 Neutral

About cyberboss

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

1,824 profile views
 1. Do sprzedania refraktor SkyWatcher Equinox ED 80/500 (f/6,25) idealny na pierwsze kroki w astrofotografii. Wyciąg jest nagwintowany, żeby zapewnić pewne, sztywne oraz osiowe połączenie z flattenerem. Komplet zawiera: Refaraktor SkyWatcher Equinox ED 80/500, taki jak ten: https://www.astroshop.pl/teleskopy/skywatcher-refraktor-apochromatyczny-ap-80-500-equinox-ed-ota/p,5897#tab_bar_1_select (2050 PLN) Flattener/reducer Televue TRF-2008 o wspólczynniku redukującym ogniskową x0,8, czyli otrzymujemy wynikową ogniskową 400mm i światłosiłę f/5, link do sklepu: https://www.astroshop.pl/flattenery-korektory-reduktory/televue-0-8x-foto-reducer-flattener-do-refraktorow-400-600mm/p,1585 (jedyna różnica to zamiast tulejki 2" jest gwint do podłączenia z wyciągiem teleskopu) (1060 PLN) Jolo motofocuser z silnikiem krokowym bipolarnym do precyzyjnego ostrzenia poprzez sterownik Ascom (200 PLN) Oryginalna walizka od refraktora (komplet z refraktorem) Obejmy i dovetail w standardzie Vixen/GP (90 PLN) Optycznie teleskop i flattener są bez zastrzeżeń. Tuba posiada odprysk lakieru widoczny na zdjęciu. W stosunku do oryginału są 3 braki: pokrętła mikoruchów wyciągu, które zostało zastąpione sprzęgłem do połączenia silnika tylnego dekla 3 śrub blokujących do mocowania akcesoriów 2" (okulary itp.), ale jest to standardowe rozwiązanie, więc nie ma problemu, żeby coś dobrać Suma za powyższe elementy to 3400 PLN, ale jako komplet sprzedaję w cenie 3000 PLN z przesyłką kurierem po mojej stronie. Sprzedaż tylko jako komplet. Zdjęcia: Widoczny na zdjęciach montaż nie wchodzi w skład zestawu Przykładowe zdjęcie z tego refraktora przy użyciu kamery OSC QHY168C: W razie zainteresowania zapraszam na PW lub tel 785994303 Pozdrawiam. Tomek.
 2. Halo na gwiazdach to od filtra? Czy ten teleskop takie produkuje?
 3. Jakby coś to pojawiła się nowa wersja APT: https://www.ideiki.com/astro/Download.aspx Tutaj lista wprowadzonych zmian: https://ideiki.com/astro/usersguide/what_is_new_.htm#
 4. Wiem, że Jacek "Zielu" na FA używa tego montażu do astrofoto. Początkowo miał jakieś problemy z nim i oddawał do serwisu, może spróbuj go podpytać o co tam chodziło.
 5. Czy Wy też macie problemy z połączeniem poprzez TeamViewera? Od dłuższego czasu na dwóch komputerach wyświetla mi tylko komunikat "Team Viewer jest uruchamiany..." i nic więcej się nie dzieje. Oczywiście mam na myśli połączenie przez WAN.

  1. Show previous comments  2 more
  2. count.neverest

   count.neverest

   Jak rzucisz mi dane na pw, mogę spróbować się połączyć do Ciebie

    

  3. cyberboss

   cyberboss

   update: działa! Nic  nie robiłem, nie zmieniałem, ot tak i już. Ale dzięki za chęć pomocy!

  4. Tayson

   Tayson

   mialem to samo, co 2-3 dni nie dziallao. reinstalacja na obu maszynach pomogla rozwiazac problem na stale.

 6. To teraz już wiem, dlaczego nikt tam w nocy nie śpi...
 7. Ten, który ma najmniejszą orbitę, czyli Księżyc
 8. Ok. Myślałem, że ten limit dotyczy pojedynczego pliku.
 9. Nie wiem, czy z tych rozogniskowanych obrazów można coś wywnioskować. Czy ktoś ma ewentualnie jeszcze jakieś pomysły co sprawdzić? Ps. Moderatora proszę o scalenie moich powyższych postów w jeden, bo nie mogłem dodać więcej niż 1 zdjęcia w poście.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.