Skocz do zawartości

cyberboss

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

22 Neutral

O cyberboss

 • Tytuł
  Alderamin

Ostatnie wizyty

1106 wyświetleń profilu
 1. Zasilanie 20Ah

  Problem z akumulatorami rozruchowymi jest taki, że nie powinno się ich rozładowywać poniżej 50% zbyt często, bo ich żywotność znacznie spada. Objawiać się to będzie tym, że stopniowo zacznie spadać jego pojemność. Dotyczy to oczywiście akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Ten, który podlinkowałeś to prawdopodobnie jakiś litowo jonowy lub podobny. Nie powinien mieć takich problemów. Ilość cykli ładowania producent obliczył na 1000, więc na kilka lat powinien wystarczyć. Ważne, żeby to to po nocy obserwacyjnej zawsze ładować do pełna - nigdy nie zostawiać rozładowanych baterii!
 2. AAPOD

  No tak w sumie PAPOD też można rozwinąć jako Professional Astronomy Picture of the Day!
 3. AAPOD

  A są tacy co narzekają? Dla mnie początkującego w PAPODzie jeszcze nie było żadnego dyskusyjnej jakości zdjęcia, sama Ekstraklasa...
 4. Kamera planetarna

  Nie wiem, jak rozumiesz to pojęcie, ale rozważ tę: https://astronomy-imaging-camera.com/products/usb-3-0/asi183mm-mono/ Malutki piksel i wysoka czułość. Jest też wersja chłodzona (oczywiście droższa), ale przy planetach to chyba mija się z celem... Ewentualnie 178MM: https://astronomy-imaging-camera.com/products/usb-3-0/asi178mm-mono/ Jest sporo tańsza, ale nie podają QE (szacują na 70%-80%)
 5. Szklarnie - generatory zaświetlenia nieba

  Strasznie to wygląda. I najgorsze jest to, że nic z tym nie zrobisz...
 6. CMOSy też zaczynają pojawiać się w wersjach "naukowych": http://qhyccd.com/QHY42.html Tutaj czułość na UV jest bliska 80%, ale cena tej kamery (około 15k USD) jest już bliska tej od FLI...
 7. Procedury reklamacyjne - chiny/UK

  Moja również dotarła w piątek (prawdopodobnie wysłana tego samego dnia co do Pawła). U mnie procedura trwała krócej (zgłoszenie reklamacji 22.12.2017), bo ja miałem wymianę: w momencie wysłania kamery do Bernarda on już oczekiwał paczki z QHY nową sztuką dla mnie. Pierwszy test "na sucho" wypadł pomyślnie - chłodzenie działa (zdziwiłbym się jeżeli w tej wymienionej również by nie działało...) Jeśli chodzi o Modern Astronomy, to śmiało mogę polecić ten sklep. Wszystko załatwione profesjonalnie i bezproblemowo. Podczas całej korespondencji nie zostałem ani razu poproszony o dowód zakupu. Czas trwania? Mogłoby być krócej, ale świadomy jak długo potrafią podróżować paczki z Chin, to wszystko odbyło się poprawnie. Jeśli miałbym się czegoś czepiać, to jedynie tego, że Bernard nie zawsze odpisuje na maile, ale wystarczy mu wysłać ponaglenie i odpowiedź przychodzi w ciągu kilku godzin roboczych. Pozostaje mieć nadzieję, że to już koniec problemów z tym modelem kamery Pozdrawiam.
 8. Astrofotografia krótkoczasowa by Lukasz83

  Niezła dynamika. Te wszystkie zmiany mieszczą się w 6 miesiącach Łukasz, świetnie wyszło z kolorem. Patrząc na zdjęcia tego obiektu z profesjonalnych obserwatoriów, to ona właśnie taka bledziutka jest.
 9. Jeżeli termos Fjord Nansen to mój. Teraz mi o nim przypomniałeś
 10. Również dziękuję wszystkim za świetną atmosferę, a w szczególności organizatorom za dopięcie na ostatni guzik każdego szczegółu. Do następnego
 11. ED 100

  Tym bardziej na lustro z taką dokładnością wykonania...
 12. Montaż aż 5

  Niestety nie w każdym, bo często brakuje zakresu regulacji. W takim przypadku trzeba ustawić kąt pochylenia głowicy na 90 st. Taką funkcję na pewno mają głowice AZ-EQ, ale kupowanie takiego czegoś stricte do wizuala mija się z celem ze względu na cenę.
 13. ED 100

  Yikes!
 14. Montaż aż 5

  Też się teraz zastanawiam nad jakimś montażem do wizuala i najbardziej podchodzi mi: https://deltaoptical.pl/montaz-gso-atz-z-mikroruchami?from=listing Męczy mnie jednak fakt, że mam też HEQ5 i chciałbym wykorzystać statyw od niego, bo nie mam za dużo miejsca, więc AZ5 (sama głowica) byłby dobry, bo statyw, który posiadam pasowałby do niego.
×