Skocz do zawartości

lornetki na sopockim molo


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie!!!Dzis byłem w sopocie no i przy okazji na molo.Gdy doszedłem na koniec molo to mieli tam lorneteki!!!Można było przez nie patrzeć za chyba 1pln.Ale takich lornetek to ja nie widziałem!!!Bardzo duże, wyglądały na troche stare w żelaznej obudowie.NO ale patrzyło sie przez nie naprawde świetnie.Przybliżenie duże no i pole widzenia nie małe.Patrzyłem w dzień, bo w nocy to molo jest zamkniete.Ciekaw jestem czy można gdzies kupic coś takiego ???Jesli ktos bedzie w sopocie to niech koniecznie idzie na MOLO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Karol,

Jak byliśmy w lipcu z Mirkiem w 3miescie na piwku z tamtejszą grupą to tez przeszlismy się na molo i obejrzelismy te wynalazki. Wyglądały tak fatalnie, że nawet przez nie nie spojrzeliśmy. :) Ich warstwy antyrefleksyjne były zjechane na zero. Ale nic dziwnego: na naszych oczach jakiś gość wziął sobie chusteczke i nic z gruchy, ni z pietruchy zaczął wycierac obiektywy. I to nie delikatnie, ale tak jakby chciał się wyładować na nich seksualnie. :)

 

Nie zaprzątaj sobie nimi głowy, na moje oko to stare wojskowe lornety, do astro niezbyt przydatne pomimo dość dużych obiektywów.

pozdr

Małek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyc to bys zobaczył ale na pewno lepiej bys na tym wyszedł kupując "normalną" dobrą lornete z obiektywem powiedzmy 70mm (np. BPC 26x70).

 

Przypomnij mi: czy tamte "molowe" lornetki miały okulary pod kątem 45 lub 90 stopni?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak zyje i jak siegam pamiecia to na molo co roku zawsze stal jeden i ten sam gosciu z zawsze tymi samymi zjechanymi lornetkami. Mam juz ponad 30 lat wiec pewnie te lornetki nie mniej :

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.