Skocz do zawartości

pare takich leśnych...


cosmica

Rekomendowane odpowiedzi

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=9816&st=0

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11671

 

Poczytaj jak tam radza. Na poczatek za bardzo centralnie glowny element kadrujesz.

 

to tylko takie pstryczki z lasu, sama dostrzegam pare błędów, ale jako zwykłe foteczki z lasu podobają mi się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zdjecia masz przed oczami duzo wiecej niz ja bo w czesci pamietasz otoczenie.

Widze tylko ostro srodki i one daja mi za malo rozeznania w fotografowany rejon. Ale tak wychodzi przy zblizeniach i tylko komputerowa obrobka kilku zdjec co opisywal Jesion da ostro calosc, no moze jeszcze duza przyslona.

Sprobuj z dalsza zdjecia robic, nie makro . Wtedy prosciej . Przynajmniej tak sam probuje. :notworthy:

 

Np. 2 zdjcie byloby duzo ciekawsze jak ostrosc pnia byla by do polowy zdjecia lub od polowy, nie tylko w srodku.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko laika pierwsze i trzecie zdjęcie przemawia do mnie kolorystyką i nieostrościami tam gdzie trzeba, bo uwypukla to, co jest interesujące w obrazie, natomiast drugie bym po prostu wykadrował tj wyciąłbym nieostry pierwszy plan a wówczas głębia ostrości (rozmazanie) współgrałaby z oddalającym się widokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zdjęcia nr 2 to było robione z automatu i aparat sam łapał ostrość, wiem, że lepiej by wyglądało gdyby cały przód był wyostrzony :) poza tym spójrzcie w głąb... drzewa nie wydają się być w pionie :) :) :)

 

ale bardzo lubię to zdjęcie bo jest takie "ciche..." oddaje spokój lasu :rolleyes:

Edytowane przez cosmica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zdjecia masz przed oczami duzo wiecej niz ja bo w czesci pamietasz otoczenie.

Widze tylko ostro srodki i one daja mi za malo rozeznania w fotografowany rejon. Ale tak wychodzi przy zblizeniach i tylko komputerowa obrobka kilku zdjec co opisywal Jesion da ostro calosc, no moze jeszcze duza przyslona.

Sprobuj z dalsza zdjecia robic, nie makro . Wtedy prosciej . Przynajmniej tak sam probuje. :notworthy:

 

Np. 2 zdjcie byloby duzo ciekawsze jak ostrosc pnia byla by do polowy zdjecia lub od polowy, nie tylko w srodku.

 

 

jeśli chodzi o te wyostrzenia, to chciałam oddać urok wiosny, zależało mi na tym aby było widać tzw wąsy na młodym listku,

nie mniej dziękuję za uwagi, bo z pewnością będę z nich korzystać :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Wąsy są fajowe, choć qrcze listki wyglądają tak, jakby to był fotomontaż - jakby listki były wydarte z innej fotki - tak te białe wąsy wyskakują z planu. Brakuje ciut drugiego planu... i następnych :) Następne fotki - brakuje w nich "punktu oparcia" dla wzroku - jakiegoś zdecydowanego "bohatera" zdjęcia. Jakość - w tym i te "krzywe" drzewa - no tysz takie sobie.

 

Ale Cosmica nie przejmuj się - mój aparat też tak mi robi :D Jestem ZA pokazywaniem swoich zdjęć, kiedyś kilka moich też wstawiłem na forum. Zdaj sobie sprawę z "niebycia" profesjonalistką - co odpuszcza wszystkie "grzechy". A nawet... nie zmusza do poprawiania się :D Tu się liczą dobre chęci, a nie dążenie do zdobywania nagród międzynarodowych :D Brawa za to, że chcesz podzielić się z innymi swoim "pstrykactwem".

 

:Beer:

 

Edit: w międzyczasie pojawił się powyższy post - noooo... te trzy foty zdecydowanie lepciejsze :) Kompozycja z szyszką jest naprawdę miła dla oka!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąsy są fajowe, choć qrcze listki wyglądają tak, jakby to był fotomontaż - jakby listki były wydarte z innej fotki - tak te białe wąsy wyskakują z planu.

 

hih, ale tak te listki wyglądały w rzeczywistości, stąd chęć uchwycenia tego na dłużej :):Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.