Jump to content

Marcin_G

Biznes
 • Content Count

  760
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

378 Good

About Marcin_G

 • Rank
  Firma Nikon
 • Birthday 11/02/1971

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łódź
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, góry, motoryzacja
 • Sprzęt astronomiczny
  duży Newton, małe APO, średnie APO, mały Mak, duży Mak i lornetki....

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Adela, rób zdjęcia z podróży. Najgorsze, co może Ci się przytrafić to bezawaryjny przejazd od A do Z....
 2. Jeśli pył dostanie się do pompy wtryskowej silnika napędzającego autobus to nici ze zlotu Z pyłem saharyjskim nie ma żartów, ale ten z pustyni Atacama jest podobno jeszcze gorszy - w nocy wchodzi pod poduszkę.....
 3. Yyyy - taki temat: czy w piątek osoby wszystko wiedzące oraz nic nie wiedzące czyli nie biorące udziału w konkursie, miałyby ochotę na małą wycieczkę górkową? Ja chętnie podjechałbym I potem przeszedł się do rezerwatu Sine Wiry....
 4. Powoli robię pierwsze przymiarki do spakowania podręcznej kosmetyczki. Dobrze, że mam prawo jazdy tylko do 3,5 tony..... Za prawdę powiadam Wam: BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W piątek po kolacji zapraszam na degustację lornetek połączoną z możliwością powzdychania sobie do modeli WX - będą oba.....
 5. Pyłki kwiatów? To się zdarza wiosną Z innej beczki: czy na zlocie będzie ktoś z okolic 3Miasta, kto ze zlotu mógłby zawieźć znajomemu paczuszkę ode mnie? Paczka nie duża, ale swoje waży (hamulce od auta)
 6. Dałbym sobie przeciwwagę od EQ uciąć, że kogoś zaskakująco podobnego do Ciebie widziałem rok temu z torbą pełną wafelków Ale może to okulary do teleskopu były.... A pozbawienie prądu w celu dania lokalesom szansy na rzut oka na CIEEEEEEMNEEEEE niebo.....
 7. Pabianice pamiętam, z tej brzegówki był chyba nawet poster w Treburze. I chodowlę strusi pamiętam. Chyba Romek Fangor także był tam. A Ciebie pamiętam jakiejś chyba zimy srogiej....Było zimno i pogoda popsuła imprezę - klasyczne "chmura jego mać". Andrespol?
 8. Adela, jeśli uda Ci się na noce pozbawić prądu Solinę, Wołkowyję, Cisną i Wetlinę, to kupię Ci wielkiego, słodkiego wafelka!
 9. Nie mam praktycznie nic - wszystko na bieżąco przekazywałem M. Zawilskiemu (aktualnie nadal pracujemy w tym samym Instytucie na PŁ. Wojtek, my się kiedyś spotkaliśmy na jakiejś brzegówce, zimą, pod Łodzią, z M. Zawilskim i Pawełkiem Maksymem..... Pamiętasz co to było? Ale zaraz zaraz - może gdzieś odkopię zdjęcia z Castel Gangolfo - prześlę Ci mailem!
 10. W tym miejscu podziękuję za zaproszenie i mailowe, i wczorajsze ustne od prof. M. Zawilskiego, niestety w czasie Waszego spotkania będę na Astrozlocie w Bieszczadach. Więc tu może chwila wspominków - dla mnie przygoda z łódzkim oddziałem PTMA (chyba od 1988 r) nierozerwalnie była związana z SOPiZ - pierwsze poważniejsze obserwacje to zakrycie (właściwie seria odkryć) Plejad - jak to określił pan Marek, zostałem rzucony na głęboką wodę, ale nie utonąłem - 6 lub 7 odkryć poprawnie zarejestrowałem.....I tak się zaczęło. W lutym 1991, podczas sesji egzaminacyjnej, ruż jako student PŁ miałem okazję zarejestrować 4 momenty podczas zakrycia brzegowego, mojego pierwszego.....Potem, na przestrzeni wielu lat miałem okazję uczestniczyć w wielu wyjazdach na brzegówki,w tym szczególnie miło wspominam pewną wiosenną brzegówkę Aldebarana, gdzie do Łodzi przyjechali goście również z Czech, a ja z moim MTO zostałem "zesłany" na pierwsze stanowisko, czyli niemal pewny missing. Ostatnie moje brzegówki, to pierwsze brzegówki Pawła Maksyma...... Miło też wspominam udział w konferencjach ESOP 90 / 91 / 92 czyli Jena / Hannover / Castel Gandolfo. Potem duuuuużo później, jeszcze Trebur... Serdeczne pozrdrownia dla uczestników konferencji!
 11. Logika nakazuje zrobić zlot z zakazem wjazdu dla tych "weg"-owatych. Problem z grilllem rozwieje się jak stratusy przed ważnym zakryciem!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.