Jump to content

Marcin_G

Biznes
 • Content Count

  2127
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Marcin_G last won the day on May 11

Marcin_G had the most liked content!

Community Reputation

1758 Excellent

2 Followers

About Marcin_G

 • Rank
  Lornetkowiec / majsterkowicz
 • Birthday 11/02/1971

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łódź
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, góry, motoryzacja

Recent Profile Visitors

4594 profile views
 1. To jest duży zakup? Jak jest okazja kupić coś fajnego, blisko i z pewnych rąk, to się rozbija świnkę-skarbonkę (albo świnkę-svbonkę) i wio do Radomia!
 2. Będzie rzutem na taśmę, ale ujedzie. Bierz go! Tylko zrób przekładkę zacisku Losmandy, jak jest u mnie!
 3. Jakość optyki NIE oceniaj po zdjęciach Ksieżyca, ale na podstawie obrazów pozaogniskowych gwiazd. W MTO masz możliwość tylko przesuwania meniusku i zwierciadła głównego w płaszczyznach prostopadłych do osi optycznej.
 4. Dziś było pierwsze światło dla Omegona VeLOX 178C. W Łodzi było baaaaardzo turbulentnie.... Mak 180 + ADC + HEQ5. 40% z 1680 klatek, PIPP, AS3, Regi, Gimp. Przy okazji: Skajłoczerowy Maksutov 180mm w opcji: Vixen mirror box + ADC + Omegon ma ogniskową 2900 mm.
 5. Nikonowska lornetka 18x70 ode mnie te jest aktualna
 6. Wydaje mi się, że w porównaniu z lustrem 10", obraz o połowie jasności da lustro o połowie powierzchni, a nie połowie średnicy. Czy coś około 7". Uważam, że taki refraktor 150 mm z nasadką bino (taką dobrą: TS-Optics Grossfeldbino, Baader) będzie idealny jak kompromis między mobilnością, zasięgiem i jakościa obrazów.
 7. No to jesteś o krok od mojego rozwiązania, które jest: - tanie - bezpieczne dla sprzętu - proste w mocowaniu na montażu - bardzo uniwersalne - ułatwia (a nie utrudnia) wyważenie montażu
 8. Dokupujesz an Ali siodło vixen, @Piotrek K. toczy Ci tulejkę z otworem @18mm i masz taki patent jak ja! Widziałeś to "coś" na zlocie Bukowcu?
 9. (1) TO - a nie te - powiększenie wynika z tylko i wyłącznie z długości ogniskowej teleskopu i rozmiarów kątowych obiektu. Jesli np teleskop skierujesz na okno, które ma "a" szerokości, to w płaszczyźnie ogniska powstanie obraz o szerokości d = 2 * F * tg (1/2 alfa), gdzie alfa to kąt wynikający z szeokości okna "a" i odległości zwierciadła od okna. (znów tangens się przyda) (2) w obserwacji wizualnej obraz tworzony jest na siatkówce oka. Jest to obraz rzeczywisty. Czyli kolejność jest obiekt -> zwierciadło -> okular -> soczewka gałki ocznej -> siatkówka oka. W fotografii obraz
 10. Obiektyw sam z siebie jest f/5,6; przymknąłem go o 1 EV, aby chromatykę uzdrowić, do tego konwerter 2x - jak nic f/16 się robi A ISO 1000 to złoty kompromis między małymi szumami a rozsądnym czasem migawki.
 11. Marcin, zogniskuj teleskop na nieskończoność z kamerą, wyjmij ją i podczas dnia na matowej klace zobacz jak duża jest średnica obrazu kierując teleskop na niebo.
 12. Jedyny zysk to może sztywność mocowania akcesoriów. Akurat model 127 mm nie ma problemów z kiwką lustra, więc sama tuleja żeńska 2" wystarczy z powodzeniem.
 13. Ale masz świadomość, że mak 127mm NIE pokryje obrazem bez silnej winiety pola szerokich okularów 2"?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.