Jump to content

Marcin_G

Biznes
 • Content Count

  1604
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Marcin_G last won the day on October 30 2020

Marcin_G had the most liked content!

Community Reputation

1003 Excellent

2 Followers

About Marcin_G

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łódź
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, góry, motoryzacja
 • Sprzęt astronomiczny
  APO 80mm, Mak 180mm Mak 100 mm. Lornetki w dużej dawce :)

Recent Profile Visitors

2984 profile views
 1. Pojawiły sie klony Hyperionów to i może Morfeusze tez będą klonowane. Tele Vue jako takie tez nie jest klonowane. Może Chińczyk boi sie o klonowanie konstrukcji drogich, mających dobrą reputację? Może boi sie o reżim jakościowy?
 2. A jaka myśl zaprząta chemiczną główkę? Ja kilka dni temu osiągnąłem „okularowe ZEN” przybyła parka morfeuszowych 9-tek. Mechanicznie, optycznie, kosmetycznie - najwyższa półka!
 3. Ja wiem jak Veila widziałem z Bieszczadów przez Nikona 10x50 SP oraz Fujionona FTM-SX'a 10x50 tu i tu z Lumiconami UHC, a wzrok też mam dość czuły.... Więc byłem MOCNO zaskoczony tym, co piszesz.....
 4. Tym lepiej! Co nowych forumowiczów nie zabije, to ich wzmocni! :) Tak czy owak - będzie z pożytkiem
 5. No właśnie Twój wpis ponad pół roku temu, że małą tandetną lornetką widziałeś Veila dał mi dużo do myślenia. Może tylko chcesz wierzyć, że widziałeś? Albo masz tak cudowne namibijskie niebo i tak fantastycznie czuły wzrok. A co do lornetki - jeśli budżet to 1200 zł, to dobrej lornetki 70 mm sie nie kupi. Brałbym Deltę 10x50 lub jej brata-bliźniaka z inną nazwą: TS https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p1403_TS-Optics-10x50MX-Outdoor-ED-APO-Fernglas-mit-Stickstoff-Fuellung.html Omegon https://www.astroshop.de/geraete/omegon-fernglas-brightsk
 6. Heloł Dolny Śląsk Jeśli lornetka ma być TYLKO do nocnego nieba: brałbym Deltę Optical, choćby ze względu na możliwość wkręcenia w okulary filtrów 1,25". Jak pojedziesz sobie z nią w now gdzies w ciemne miejsce w Sudetach - zrozumiesz o czym mówię. Jeśli lornetka ma być turystyczno-przyrodniczo-astronomiczna, brałbym Nikona, bo ma centralne ogniskowanie, więc nie ma problemu, aby szybko przejść z ostrością z nieskończoności na 10 metrów i z powrotem. Pewien miły człowiek z Breslau, ukrywający się pod nickiem @bartolini wie o lornetkach duuuuużo więc zapewne pomoże.
 7. A jak obejmy mają ominąć szynę Vixena przykręconą fabrycznie do tuby? Bez rozebrania tubusa nie ma dostępu do nakrętek.
 8. Na montaż do 90/900 nie założysz Maksutova bezpośrednio. Patrz wpis niżej
 9. To czas poznać mnie Używam tego okularu z apo 90/600, mając powiększenie 200x - najwyższe w moim odczuciu jakie to apo daje z obrazem nadal świetnej jakości. @alesol NIE bierz Naglera do obserwacji w takich dużych powiększeniach. jeśli chcesz ogniskową 3,5 mm To albo Pentax XW albo Delos 3,5 mm albo Delite 4 mm. Jaki dokładnie masz ten "refraktorek"?
 10. Jakąś alternatywą byłby Omegon Super LE 14 mm - aktualnie u mnie w testach. Morfeusza zawsze polecę bo to extraklasa okularowa, ale raczej bierz tego 14 mm Albo za małe pieniążki masz na giełdzie okular Sky Rover 15mm z polem 65* - mały, dobry, wygodny. I da Ci większą źrenicę!
 11. Powiedziałbym nawet więcej - im większe powiększenie, tym słabsza ostrość obrazu, niższy kontrast i bardziej uwypuklone aberracje. Z tych powodów osoby lubującące się w dalekich obserwacjach (typu "Giewont z Kołobrzegu") celowo ograniczają powiększenie, a skupiają się na tym, aby zapewnić sobie jak najwyższy kontrast obrazu. Czyli dobra lornetka (a więc nie z zoomem...), do tego dłuuuugie odrośniki / osłony przeciwsłoneczne do tego dobre wysłonięcie światła w okolicach gęby. @Lornetek tu popatrz co jest oferowane w dziedzinie Spotting Scope / Fieldscope https://www.edredon.com.pl/pl/
 12. Panie i Panowie, oto wspomniany w tytule Sky Rover 15mm z polem 65* Po poczytaniu opinii postanowiłem kupić na Ali parkę tych okularów do bino. Niestety - przysłano mi jedną sztukę która poniżej jest opisana "pro publico bono" oraz na giełdzie już czeka na nowego właściciela. Ale do rzeczy - Okular jest świetny! Nie dziwię się, że do dużych kątowych APMów fabrycznie idzie ta właśnie seria z ogniskową 18 mm Pierwsze moje skojarzenie - Vixen LVW: takie samo pole widzenia, świetna (naprawdę świetna!) optyka, obraz ostry do brzegu. Mechanicznie też najwyższa półka - sol
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.