Jump to content

Marcin_G

Biznes
 • Content Count

  1928
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Marcin_G last won the day on October 30 2020

Marcin_G had the most liked content!

Community Reputation

1343 Excellent

2 Followers

About Marcin_G

 • Rank
  Lornetkowiec / majsterkowicz
 • Birthday 11/02/1971

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łódź
 • Zainteresowania
  astronomia, fotografia, góry, motoryzacja
 • Sprzęt astronomiczny
  APO 80mm, Mak 180mm Mak 100 mm. Lornetki w dużej dawce :)

Recent Profile Visitors

3796 profile views
 1. Wszystko zależy od średnicy, taki 80 f/12 jest jeszcze stosunkowo krótki, lekki i mało pali
 2. Taka uwaga natury ogólnej: To powyżej to prawda, ale należy to rozumieć, że masz komfortową źrenicę do DSów rzędu 3 mm LUB małą, planetarną rzędu 0,4-0,8 mm Osobiście do DSów lubię źrenicę 4-5 mm (o ile niebo pozwala) a na planetach schodzę do 0,4mm (-> APO 90mm) lub 0,6 ( -> mak 180mm) Nie rób sobie złudzeń, że prosty dublet da Ci rozsądny obraz przy 2,5D. Taki dublet rzutem na taśmę da Ci akceptowalny obraz przy ~1,5D. Tylko. Aby połasić się na 2,5D, musisz mieć świetnie skolimowane apo lub dobry achromat f/12~f/15.
 3. Dobrze myślisz. Zacząłbym od pozbycia sie refraktora 80/400 i zastąpienie go Bresserem Messier 102/600, który seryjnie wyposażony jest wyciąg 2,5”. Wówczas zaden z okularów 2” nie bedzie miał winietowania.
 4. Napisz mi szczegóły w P.W. Jaki model, jaki numer itp. Dowiem sięu nas w serwisie, czy Twój egzemplarz jest "czysty" czy coś mu dolega.
 5. Panie, Panowie Kto z Was mógłby zabrać ze sobą okular Ronchi'ego do testów optyki?
 6. Krajoznawczo robi się od Rzeszowa. Za Kielcami masz prosty i ładny odcinek Raków-Staszów-Połaniec-Mielec. Tu się jedzie wygodnie i szybko.
 7. Mój głos ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne - regularne słuchanie skutecznie zabezpiecza przed problemami zdrowotnymi.....
 8. Ja się wstępnie deklaruję na "opowieść o LEGO" czyli jak się buduje dłuuuuuugi achromat (którego oczywiście przywiozę) Może kilka innych osób też się szarpnie na taki ATM
 9. U mnie nie ma. Ale Omegon jest seryjnie dobrze wyczeniony, diagonal GSO sam wyleiłem wewnątrz czarnym aksamitem, nasadka ma dobre powłoki.
 10. Mam bino TS. Jest dobre i nie winietuje żadnych okularów 1,25" Najchętniej używam z 32mm Plossl (TV), 24mm (ES) i 15mm (APM UFF / Atair / Sky Rover) Przy f/5,6 nie widzę problemów z chromatyką (w apo Omegona) Dees Deesowi nie równy. Taką M31, M42, parka M81/82 czy kulki będą wyglądać pięknie, ale Veila nie dostrzeżesz przez brak światła. To prawda, że mózg lepiej obrobi dwa słabsze obrazy niż jeden jaśniejszy, ale jest to prawdą dopóki jasność tych obrazów jest wystarczająca "do obróbki"
 11. Słówko ode mnie - zeszłoroczny zlot wiosenny, również Covidowy, wyjątkowo mocno POPRAWIŁ moje samopoczucie psychiczne. Rok temu nie pojawił się wśród nas nikt z objawami; liczę że w tym roku również będziemy cali i zdrowi. A powiedzenie "co nas nie zabije to nas wzmocni" nabiera tu szczególnego brzmienia..... Będzie na pewno piękne nocne niebo, a jak popada, na nabożnością odśpiewamy "Aleleje"....... Czekam na Was!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.