Skocz do zawartości

Gdzie kupić


astron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie kolezanki i kolegów pasjonatów astronomii.

Jestem tu całkiem nowy wiec musze nauczyc sie poruszania po forum.

Mam pytanie czy ktos moze mi powiedzieć gdzie mozna kupic za rozsadne pieniadze obiektyw RUBINAR lub MTO?

Oczywiście odpada temat ALLEGRO czy EBAY, bo tam z zasady niczego takiego sie nie kupuje.

Sprzedajacy /nie wszyscy/ często mijają sie z prawdą, i naduzywają pojecia PROFESJONALNY do czegos co wyglada jak wyjete ze smetnika, a po kupieniu okazuje sie że ma istotne wady.

Optyka jak wiemy ma swoje ścisłe zasady obchodzenia sie z nią i czasem nawet drobne stukniecie obiektywem o cos tam narusza jego parametry w sposób istotny.

Z tego powodu szukam raczej firmy, która sprzedaje to oficjalnie, ma jawna siedzibe i wystawia gwarancje na sprzedawany towar. jak mam juz wydac pieniadze to chce wiedzieć, ze nie wyrzucam je w błoto!

Jesli wiec ktos zna i ma takie namiary na firmę w której mozna takie nowe obiektywy kupic to bede wdzieczny za info.

Zastrzegam sobie, ze to co napisałem o kupowaniu na giełdach nie dotyczy organizatorów tych giełd tylko samych niektórych ludzi zamieszczajacych tam oferty.

Pozdrawiam

ASTRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jest taka firma:

 

www.teleskop-service.de

 

z powodzeniem wysyłają do polski i nikogo nie rąbia w trombe. pozatym dla stałych klientów daja rabaty.

 

a z jakim aparatem będziesz stosował? bo musisz jeszcze dokupić przejściówkę jeżeli nie będzie to lustrzanka z gwintem M42.

 

ps. jezeli miałby to być pseudoteleskop to jest to najgłupsze rozwiazanie z mozliwych. Maksutowy SkyWatchera do kupienia np. w www.deltaoptical.pl są do tego o niebo lepsze i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jest do układu eksperymentalnego i oprawa gwintowana M42 jest tu najwygodniejsza.

Jesli eksperyment sie uda to zmieszcze opis ale doipero po zkonczeniu aby teraz nie podgrzewac atmosfery.

Jest teraz z tym dość duzo roboty, ale wiadomo jak to z prototypem, póxniej bedzie dość łatwe do wykonania.

Musza byc jednak pozytywne wyniki

Dzieki za odezwanie się w tym temacie i czekam na inne posty.

 

Astron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla czystego sumienia sprawdziłem bo coś mi z tym rąbaniem w trąbe nie pasuje w Astrokraku 690.- (http://www.astrokrak.pl/sklep/advanced_search_result.php?keywords=rubinar&x=42&y=4 ) Rubinar kosztuje a w reklamowanej przez Ciebie niemieckiej firmie 707.-

Do tego masz przy zakupie w Polsce serwis na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielon, firme znam i rozmawiałem oni kiedys sprzedawali obiektywy rosyjskie ale juz sie z tego wycofali. Nazywali sie inaczej.

To co teraz sprzedają jest jak i u innych a co do taniości to bym dyskutował ale zostawiam to bez paplania

dzieki za dober checi i namiar

pozdrawiam

Astron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti ,

polazłem na te strone i jest całkiem ciekawa, ale ten jezyk mnie przeraza! Gdyby był słowiański.. to bym sie cieszył jak dziecko.

www.teleskop-service.de

 

Powiedz prosze czy cos tam kupowałeś osobiście i jak wyglada sposób płatności, bo mam paskudne doswiadczenia z płaceniem przez nasze banki. Trzeba miec zdrowie i anielska cierpliwość do tych instytucji.

Astron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupowałem ale znam stałego klienta,który kupuje tam sprzęt jak kartofle.

 

ps. zjelon serwis jest na miejscu tylko czas oczekiwania na serwis może przejść w lata :ha: zakup zresztą też. :)

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupowałem ale znam stałego klienta,który kupuje tam sprzęt jak kartofle.

 

ps. zjelon serwis jest na miejscu tylko czas oczekiwania na serwis może przejść w lata :ha: zakup zresztą też. :)

 

No właśnie jak kartofle, czyli nigdy nie wiesz, co masz w worku, (dlatego tak nieprecyzyjne urządzenie jak MTO wymagające regulacji, kolimacji i przesmarowania nie powinno się kupować zbyt daleko od własnej siedziby).

 

Co do serwisu, w Astrokraku jest regulaminowy do 14 dni i nie zdarzyło mi się czekać dłużej.

 

Co do dostaw masz rację różnie to bywało, ale zazwyczaj też w granicach zdrowego rozsądku, może takie szczęście miałem, bo wiele się na ten temat naczytałem a pewnie nikt tego z palca nie wyssał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.