Skocz do zawartości

Jowisz 1.05.2003


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj mialem piekne niebo ale ksiezyc schowal sie za domek wiec juz nie wystawilem sprzetu - lenistwo ;)

Oczywiscie caly czas sie zastanawiam jak Ty robisz takie foty :)

 

Ale zapytam o taka rzecz - czysta ciekawosc... Swego czasu bylo o ksiezycach Jowisza i o tarczy/przeswietleniu klatki. Na Twoim zdjeciu mamy wyrazna tarcze ksiezyca - czy to jest jego rzeczywisty wymiar katowy czy tylko "przeswietlenie" tego obszaru - jak to jest... bo intuicja (liczona w mln. km odleglosci) mowi o przeswietleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisz co Małku? tydzień nie zaglądałem na forum, zapomniałem o Twoich zdjęciach  i już w zasadzie wyszedłem z przygnebienia, ale Ty dbasz o to żeby ten stan się jednak utrzymywał. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za miłe słowa, Panowie. Ale Krokodylu, to juz chyba jedna z ostatnich fotek, bo u mnie z balkonu juz jowisza nie widac :( tzn. widac go ale trzeba podejsc do barierki, czego moj teleskop nie moze zrobic, bo przeszkadzaja nogi statywu i jego konstrukcja :(

 

PJan: to jeszcze nie są tarczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Krokodylu, to juz chyba jedna z ostatnich fotek, bo u mnie z balkonu juz jowisza nie widac :( tzn. widac go ale trzeba podejsc do barierki, czego moj teleskop nie moze zrobic, bo przeszkadzaja nogi statywu i jego konstrukcja :(

 

A mówili, że ETX to taki "portable" teleskop.  ;D ;)

Nie przewidzieli, że ludzie będą go trzymali na uwięzi.

Chyba musisz sobie Laptopa do kompletu dokupić.  ;D

Z Twoim talentem szkoda ograniczać się tylko do balkonu!

 

Po namyśle: może jednak zostań na balkonie i daj szansę innym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Jowisz nie jest tak ładny jak Kuby, ale ja wszystko wytłumaczę!  ;)

Fotkę robiłem, gdy Jowisz już chowa się za balkonem sąsiadki. I to właśnie taka fotka robiona "z pod sąsiadki". Fajnie brzmi, nie? ;D

jow_050503_21h16m.jpg

Po prawej WCP i Io majaczy.

Na laptopa na razie mnie nie stać, zbieram teraz na zooma Soligorowego - tak, by był na Marsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.