Skocz do zawartości

Pchli targ w Lipsku


lehoslav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Właśnie wróciłem z pchlego targu, który odbywa się niedaleko od akademika, w którym mieszkam.

Znalazłem tam około 30 lornetek, w tym (wartości przybliżone:)):

1 plastikowy badziew z rubinowymi powłokami

5 prawdziwych zabytków

4 lornetki teatralne

20 "prawdziwych" i "normalnych" lornetek, głównie produkcji Zeissa.

Pierwszy raz patrzałem przez porządne lornetki (jeśli ktoś ma dużego i łakomego psa, to chętnie poślę mu swoją lornetkę DO na pożarcie ;)). Wśród nich była 1 mocno rozkolimowana i 1-2 raczej wymagające regulacji. W pozostałych kolimacja była prawiłowa (na tyle, na ile mogłem sprawdzić).

W sumie zaskoczyłem się, bo proprcja 'badziew-dobry sprzęt' jest odwrotna niż na polskich targach.

Ale do rzeczy. Ceny też były niczego sobie.

Za taką 6x30 (mam na myśli Zeissa) trzeba było zapłacić koło 50-70 euro.

Za 8x40 koło stówy.

Za 10x50 już 150-180 euro.

 

Nie uwzględniam tu oczywiście wieku lornetki. Wahał się on na oko między 30 a 10 latami.

 

Pytanie: Czy są to ceny, za które warto kupić taką lornetkę, czy są one cenami z sufitu? (targować zresztą też się można)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo lehoslav!

Jesli sie wahasz nad zakupem tego Zeissa Dekarem, to zapraszam do lektury:

 

http://www.optyczne.pl/56-Test_lornetki-Ca...arem_10x50.html

 

Jeśli już się zdecydujesz, to celuj w najpóźniej produkowany model model z czerwono połyskującymi warstwami antyodblaskowymi (o ile pamiętam, nr fabryczny powyżej 4 900 000).

 

Pozdro

 

P.S.

Testowana lornetka jest teraz moja i wysoko ją sobie cenię - za taaakie pole widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny (jeśli nie ten sam) model oglądałem (cena 180 euro).

Chociaż mogłem pooglądać sobie tylko drzewka i domki, to zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie.Mimo upływu lat,który było po tej lornetce widać,mechanika działała nienagannie,kolimacja (na ile potrafię i na ile można było to stwierdzić w takich warunkach) była idealna. Obraz był świetny (choć jak już pisałem, nie miałem jeszcze wielkiego kontaktu z dobrymi lornetkami:)). No i to solidne wykonanie.

Chyba się napaliłem, zwłaszcza że nie mam tu póki co żadnego sprzętu.

A choć to dość spore miasto, to mieszkam na obrzeżach i niebo jest czasem całkiem, całkiem.

 

Dzięki za opowiedź i linka.

Poczekam jeszcze trochę, pójdę tam następnym razem, popatrzę co będzie i może na coś się zdecyduję. :)

 

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez lehoslav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.