Skocz do zawartości

Szumy w kamerce


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem test dwóm kamerkom.

 

Zasłoniłem całkowicie chipa CCD i zarówno w jednej jak i drugiej po jakimś czasie pojawiły się szumy a nawet kolory.

 

Mam wrażenie że to z powodu sporych prześwitów przy czerwonej i niebieskiej (Orion) diodzie.

 

Po całkowitym zasłonięciu następuje ciemność , a po pewnym czasie kiedy matryca robi się czulsza-szuka światła w Philipsie zaczyna świecić na czerwono -tak jak dioda też czerwona .

 

W kamerce Oriona jest podobnie ale tam niebieskie światło diody ma bardzo mały prześwit i generuje dużo mniej światła na matrycę.

 

Jeśli tak jest to to boczne światło może wprowadzać błędy i dodatkowe szumy .

 

http://pl.youtube.com/watch?v=UT7erw3nh4I

 

http://pl.youtube.com/watch?v=EuxYyDpykNY

 

Takie dziwne szumy mam kiedy filmuję Marsa .

 

http://pl.youtube.com/watch?v=4nd-ALdQJXI

 

Mars skacze w kadrze ponieważ kręcony był z balkonu , nie ustawiałem dokładnie montażu - chodziło mi bardziej o pokazanie szumów.

 

Oczywiście przyczyn szumów może być wiele , złe ustawienia czy jakość chipa tej klasy jednak ciekawi mnie jednak jaki wpływ ma zaświetlenie diodą chipa, i czy można ją wyeliminować.

 

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź po prostu wylutuj te diody

i parametry expozycji to raczej ustawiaj ręcznie

 

co do szumów na tym ostatnim filmiku, to może sprawdź kabel, może z czymś interferuje?

przedłużasz go?

 

Nie nie przedłużam go .

 

Natomiast kamera nie jest nowa , i na pewno raz upadła i została pociągnięta za kabel który jednym końcem tkwił w laptopie, jak ją wkładam do portu USB to potrafi mi zrestartować laptopa ?

 

Mam wrażenie że to jej nie zaszkodziło ponieważ przy dobrym oświetleniu daje obrazy podobne do nowej.

 

Latarnia uliczna nocą , ręczne ustawienia.

 

c78c46c94ac0fc06.jpg

 

Czyli rozumiem że dioda nie jest w układzie lektrycznym niezbędna i można ją odciąć , wówczas można sie przekonać czy szumy będa nadal.

 

Jak kamerkę się rozkłada bo nie widzę żadnych wkrętów :unsure:

 

ps. lampa znajduje sie przy mieszkaniu Magdy M :D -serio :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim ToUCamie miałem takie szumy jak z filmiku z Marsem kiedy wylutowałem czip z kamerki i dałem go na kabelkach długosci jakieś 5cm. Po wlutowaniu spowrtoem na miejsce było OK.....to jakiś problem ekranowania czegoś... może kabel USB jest za długi, nie ekranowany. Miałem też podobne szumy, tylko bez obrazu kiedy wlutowując czip spowrotem w elektronike nie przylutowałem jednej z nóżek czipa....może coś sie odczepiło/odlutowało podczas upadku....

 

Szczerze mówiąc, nie ma dużo doświadczenia z kamerkami ( mario ma ) .... generalnie chyba jednak powodów może być dużo i nie warto za bardzo wnikać w to jest nie tak, tylko wywalić taką kamerkę do kosza ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa kamerki ma zatrzaski.

Diodę można spokojnie wylutować albo delikatnie przeciąć ścieżkę do diody.

LED nie generuje szumów tylko zaświetla matryce.

Szumy faktycznie są jakieś dziwne. Zmień kompresje i zobacz jak to na nie wpłynęło bo powinny być drobnoziarniste i bez zafarbu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zdecydowanie dużych obiektach , i jasnych kamerka sobie radzi dobrze na auto , nastepnie przechodze na ręczne i jest ok , gorzej z Księżycem i planetkami , po przejściu z auto na manula miałem czasami kompletny kotlet z obrazem taki jak tu .

 

fd74b9ee66bb5551.jpg

 

tu też widać spore szumy

 

aa710b1e0d1d515c.jpg

 

Zrobię tak , odetnę światło diody poprzez uszelnienie otworu dookoła chipu i zobaczę czy to coś zmieni.

Gdyby zmieniło był by to krok milowy w ATM-ie kamerek -za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.