Skocz do zawartości

Teleskop Meade Polaris 114/1000


jarorlit

Rekomendowane odpowiedzi

........ sorki to jesteś jednak cieńki w zagadnieniach optyki, jakby tak było to by dodawali do zestawu barlowa jednocześnie reklamując ten teleskop jako światłomocny :-).

 

bez komentarza

 

Mozecie sobie pisac na ten temat, ja temat koncze. Fakty przecza teori i tego sie nie zmieni

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy modera o pozostawienie Tematu "ku przestrodze innym"

Pozdr. Artur

 

I tak wlasnie mozna zrazic nowego uzytkownika do korzystania z tego forum.

Ja swoje, wy swoje...

Juz mialem zamiar sprawdzac efekty pracy na niebie by sie pochwalic, zrobic zdjecia wlasnorecznie zrobionym adapterem, a tu kicha. Koncze korzystanie z tego forum.

 

Rzeczywiscie ku przestrodze !!

Dziekuje

Edytowane przez jarorlit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wlasnie mozna zrazic nowego uzytkownika do korzystania z tego forum.

Ja swoje, wy swoje...

 

Rzeczywiscie ku przestrodze !!

Dziekuje

 

Zraziłeś sie bo nie umiesz słuchac co koledzi ci podpowiadają, tylko ty masz racje i nikt inny, daj kilka fotek.

Jak by meade dodał by gratisowo lustro paraboliczne to by tak to było wyreklamowane na pudełku, że bys o tym wiedział. Tak jak Hans pisał zrób kilka fotek przez te sprzęt może to nam cos powie wiecej.

 

Pozdr. Artur

P.S No nie bój sie podaj za ile go kupiłeś i gdzie - to tez duzo pomoze , może z drugiej reki i on ma fakycznie zwierciadło paraboliczne - ktos go mógł upgreadowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zraziłeś sie bo nie umiesz słuchac co koledzi ci podpowiadają, tylko ty masz racje i nikt inny, daj kilka fotek (...)

No nie bój sie podaj za ile go kupiłeś i gdzie - to tez duzo pomoze , może z drugiej reki i on ma fakycznie zwierciadło paraboliczne - ktos go mógł upgreadowac.

 

Mylisz sie- slucham i tez mnie dziwi to jak jest. Jesli by mnie to niedziwilo to nie napisalbym tego postu...

I niczego sie nie boje. W niemczech za 150 euro, nowy nie upgreadowany.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jarorlit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Piszecie 30 postów a żaden nie napisze jasno,

np. tak:

 

1) rzeczony MEADE ma lustro sferyczne,

2) wskazany okular (Plossl?) jest kiepskiej jakości,

3) na obrazach sfery niebieskiej spodziewamy się poważnej aberracji sferycznej na brzegach pola, ale ciekawi jesteśy, jak daleko od centrum,

4) okular zdegraduje obraz, zwłaszcza na brzegach, jesteśmy ciekawi, jakie będzie użyteczne (tzn z akceptowalną ostrością i abberacją) pole widzenia.

 

Ja się powyższego DOMYŚLAM z lektury tych trochę napastliwych postów.

 

Peace in terra! Pax in forum!

 

Pozdrawiam! :Beer:

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie- slucham i tez mnie dziwi to jak jest. Jesli by mnie to niedziwilo to nie napisalbym tego postu...

I niczego sie nie boje. W niemczech za 150 euro, nowy nie upgreadowany.

 

Pozdrawiam

 

jarorlit jeżeli wszystko ci sie jednak udało to zrobiłes sobie taki teleskop.

 

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...8b1a68307fffe3f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarorlit jeżeli wszystko ci sie jednak udało to zrobiłes sobie taki teleskop.

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...8b1a68307fffe3f

 

Dokladnie. Widzialem ten model na deltaoptical juz jakis czas temu i wlasnie zywie nadzieje, ze to uzyskalem. Ale nie chcialem juz nic wiecej pisac, po tych wypowiedziach kolegow...

A pod tym linkiem test tego skywatchera: http://astronomia-amatorska-seniora.republ...skywatcher.html

A jest on tanszy niz mój, wiec nie wypowiadajcie sie od razu, ze mój ma sfere. Napisalem, ze w pierwszych testach tego nie widac i musze to sprawdzic. A wy od razu mnie napastujecie...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jarorlit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle nas odbierasz, nikt Cie tu nie napastuję ani tym bardziej nie ma uprzedzeń do Wojej osoby, być może udało Ci się uzyskać swiatłosilny sprzęt, ale przy takiej konfiguracji do duzych powerów będziesz musiał sie zaopatrzyć w dość drogie okulary, gdyż takie światłosiły taklich potrzebują. Jak załapiesz bakcyla to szybko się go pozbedziesz na rzecz "mocniejszego sprzeta" ale o tym musisz sie sam przekonać w końcu każdy z nas od czegoś zaczynał.

Pozdr. Artur

P.S. Popelnij tym sprzetem kilka fotek i daj na forum to nam da obraz co dała Twoja przeróbka.

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.