Skocz do zawartości

Jaki statyw do Yukona.


greg

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jaki statyw wystarczy do mojego nabytku- nowiusieńki Yukon :) Czy drewniany statyw foto wystarczy? Zależy mi na tym aby był on lekki ale na tyle sztywny aby nie drgał mi obraz. Statyw geodezyjny nie wchodzi w ogóle w rachubę- chcę aby był to zestaw podróżny, do zapakowania do bagażu w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem 15 minut temu Yukona u Janusza.

Stayw mam taki jak do MTO ( bez przeciwwag of course), drewniany super lekki , całość z Yukonem chyba niecałe 5 kg.

Po doświadczeniach z MTO, stytwem z wagami, walizką etc - nawet mi się gadac nie chce. MIODZIK!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyw jest ten sam co w MTO miałem. Nie ma przeciwwag, jest sztywny i drwniany - dobra Honeckerowska robota z DDR-u chyba. Kozstuje normalnie ok.290,00 PLN, ale zapytaj Janusza, bo ja go miałem w zestawie z MTO. Waży dokładnie 2,7 kg, co razem z Yukonem daje wynik 4,2 kg w "rwaniu" :lol: Zobacz na stronie Janusza zestaw promocyjny MTO i zobaczysz super fotke statywu. Tak własnie wygląda statyw

Co do obawy o niepłynne kręcenie ostrością to powiem Ci tak - chyba nie robiłeś tego w MTO i stąd Twój problem -tam dopiero to była sztuka :evil:

Ja jestem zadowolny. Jak powiedział El -pokręcisz i wszystko się poluzuje.

Wymienimy jakieś uwagi o Ykonach ale pogoda jest potrzebna na gwałt bo w Krakowie leje :!: jak z cebra.

pozdrawiam i walę do gawry 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni mam nadzieję że zaskoczę Was ciekawą ofertą statywową firmy Wolf, pierwsza partia 20 statywów już w drodze od miniatorowych do plecaka do sporych o rozmiarze do 2 metrów po rozłożeniu, z kolumnami przechylnymi i bez kolumn :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawt nowa głowiczka PZO wymaga zrobienia littingu usztywniajacego i pokasowania luzów bo fabrycznie nie wyszła najlepsza, taki już ich urok :?

Wiem o tym i robię to na codzień w firmie dorabiając drugie ramię podpierajace płytkę głowicy co znacznie podnosi jej sumaryczną sztywność 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz dokładnie ten element wymieniamy w ramach liftingu tych głowiczek pod poważniejsze niż lornetka zastosowania astro z wiekszym powerem, patrz fotki głowicy sprężynowej McArtiego...

 

Ps. McArti wrzuć tu link do fotek bo nie mogę go znaleźć na szybko 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.