Skocz do zawartości

Co zamiast obiektywu Canon 75-300 III???


wlamo

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż posiadam ten obiektyw i chciałbym go wymienić.

Przy 300mm rubinarek nije go na głowe.

Jedynie do 180mm możliwie rysuje.

Na nowy obiektyw mam około 500zł.

 

I nie wiem czy kupić jeden może byc do 200mm bo mam rubinarka i kita 18-55 czy lepiej kupić dwie ruskie stałki M42. Jakiegoś sonarka 135mm i jaką 200mm lub 90mm.

 

CO byście mi zaproponowali.

Mam canonka 350d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy kupić jeden może byc do 200mm bo mam rubinarka i kita 18-55 czy lepiej kupić dwie ruskie stałki M42. Jakiegoś sonarka 135mm i jaką 200mm lub 90mm.

Nie licz na to, że jakikolwiek z takich zoomów będzie dobry przy nastawieniu na maksymalną ogniskową!

Ja mam Sigme Macro 70-300 DG i nie narzekam, ale wszędzie znajdziesz w testach, że jest dobra do 200 mm. Wersja APO nie różni się wiele.

 

Nie wiemy, do czego ma służyc ten obiektyw, bez tej informacji nie sposób doradzic.

Mam np. stałkę Tair3A - 300 mm (z zestawu Fotosnajper). Ale to bardzo ciężki obiektyw, w dodatku całkowicie "ręczny". Ani w Canonie ani w Nikonie nie mogłem wykorzystac pomiaru swiata, oproż tego przecież autofocusa toto nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw nie ma jakiegoś zastosowania.

Chodzi mi głowie o foto jakichś pejzaży, widoków ogólnie przyrody.

Hm... Do wszystkiego jakby... Bo przecież do PEJZAŻY - krótkie ogniskowe, z rybim okiem włącznie. Przyroda - to zarówno dzika przyroda (zwierzęta, ptaki) - bardzo długie ogniskowe, przydala by się spora jasnośc, rośliny - koło standardowej ogniskowej, aż do makrofotografii (owady, kwiatki, trawki). Jeden obiektyw musiałby byc super-zoomem, np. 28-300 mm. Takie obiektywy są ciężkie i niewygodne. Najczęsciej im większa rozpietośc ogniskowych zooma, tym gorsze własności optyczne.

Tak więc raczej zalecam wybór jakiejś dziedziny a później dokupienie innej optyki, to będzie lepszy wybór niż JEDNO DO WSZYSTKIEGO.

Obiektyw, o którym już wspomniałem, służy mi i do MACRO i do zdjęc ptaków. Ale przy maksymalnej skali odwzorowania (1:2) autofocus działa niezadowalająco, i na ogół w trybie macro ustawiam ostrośc ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.