Skocz do zawartości

Zestaw GOTO do EQ5 , EQ3-2 plus Autofocus


jacapa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania gotowy zestaw GOTO Meade do montaży EQ5 i EQ3-2 i innych klonów Vixena.

W skład wchodzi

1)Sterownik Meade Autostar 497

2)Silniki do osi RA i Dec

3)Specjalne złączki do połączenia silników z montażem EQ5 i EQ3-2

4)Komputer control (służy do połączenia wszystkiego ze sobą)

5)Batery pack (do zasilania z bateri) można oczywiście każdym innym zasilaczem na 12V.

6) Zapasowy silnik

7) Kabel do połączenia wszystkiego z komputerem. Takim GOTO można sterować z programu typu Planetarium np. Stellarium, Cartes du Ciel czy oryginalnym Autostar Suite Meade'wskim.

Kabla i zapasowego silnika nie ma na zdjęciach, ale w sprzedawanym zestawie są.

 

Zestaw daje możliwość sterowania guide z każdego programu opartego na platformie ASCOM po połączeniu za pomocą tego samego kabla ( ok 5m)

Wystarczy w menu wybrać montaż Meade Autostar and focus.

 

 

Cena

GOTO Meade z Autostar 497 ......... 450zł

b2150d4a8116615dm.jpg

 

78c23d7e5b07281am.jpg

99a2aa1795aa3aaam.jpg

e4a15647132c269em.jpg

 

 

 

Mam też do sprzedania motofocus (Meade 1244) do tego zestawu. Po podłączeniu tego zestawu i motofocusa do komputera mamy GOTO i guide z różnych programów, oraz autofocus np. z Maxima ( z innych programów pewnie też , ale tylko w Maximie sprawdzałem). Motofocus pasuje bezpośrednio do ETX-ów oraz po odpowiedniej adaptacji do różnych wyciągów. Ja mam dorobione mocowanie do gałki mikrofocusera 1:10 wyciągu WO w Megrez'ie 110.

Motofokus w oryginalnym pudełku ze wszystkimi częściami z fabrycznego zestawu bez problemu można założyć zgodnie z przeznaczeniem do ETX lub z adapterem do wyciągu William Optics 2" z mikroruchami 1:10.

 

Cena za motofocus 150zł

f557b0fd4b483106m.jpg

 

0305bb260ac75ecfm.jpg

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.