Skocz do zawartości

Synta 8" Dobson


cysio

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam używaną Syntę 8" na Dobsonie. Zakupiona na początku sierpnia 2006r w Delta Optical. Dobrze nam było przez te 2 lata poznawać niebo, ale czas na coś większego :).

 

W zestawie:

- komplet ze sklepu (czyli teleskop + szukacz + okulary Super Plossl 10mm i 25mm)

- filtr księżycowy Celstron 1.25" (obserwacje księżyca w pełni wymagają filtra, bez niego daje po oczach)

- Tele Vue QwikPointer (red dot finder)

 

Dokonałem standardowych modyfikacji (można usunąć bez ingerencji w teleskop)

- rączka (od szafki) do prowadzenia teleskopu

- gąbka na ściance, by tuba nie uderzała przy obserwacjach w zenicie

- wiatraczek na plexi pod LG wg pomysłu grzybka80 z forum (bez akumulatora 12V, bo go używam w UPS-ie)

 

Sprzęt nosi normalne ślady zużycia (ryski na podstawie + ryska długości 1cm na tubie - na fotce). Optyka w stanie bardzo dobrym, nigdy nie czyszczona. Lustro lekko zakurzone, wg mnie nie wpływa na jakość obrazów. Być może kupujący będzie chciał je umyć, ja nigdy nie odczuwałem takiej potrzeby.

 

Okulary używane przez około pół roku, potem zakupiłem 3 lepsze okulary i już tylko ich używałem.

 

Najczęściej wynosiłem teleskop na obserwacje na taras, ale był też ze mną kilka razy na Tąpadłach pod Wrocławiem. Acha, na obserwacjach zgubiłem plastikową dolną zatyczkę do okularu 10mm.

 

Mam na strychu oryginalne pudła, ale pewnie są już nieźle zakurzone.

 

Cena 700zł.

 

Preferowany odbiór osobisty we Wrocławiu. Mogę rozważyć wysyłkę kurierem, ale tak szczerze to mi się średnio chce bawić w pakowanie i wysyłkę. Ewentualny koszt kuriera pi * drzwi 50zł.

 

post-3005-1217489585_thumb.jpgpost-3005-1217489606_thumb.jpgpost-3005-1217489613_thumb.jpgpost-3005-1217489619_thumb.jpgpost-3005-1217489626_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o numer telefonu?

 

Jeśli można tak, to wstępnie rezerwuje bo boje sie żeby ktoś go nie wykupił ale czy na pewno kupie to dam znać wieczorem albo jutro.

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.