Skocz do zawartości

DeepSkyStacker i out-of-memory


P.Janowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na wstępie chciałbym zaznaczyć, ze jestem zielonym w temacie i być moze coś źle ustawiam.

 

Mam problem z działaniem programy DeepSkyStacker - a mianowicie mam cały czas out-of-memory.

Testowałem to na 2 całkowicie roznych komputerach :

 

komp a) Laptop T40 (1GB RAM, Centrino 1.4GHz, Win XP Pro 32 bit)

komp B) CPU Q6600 (4 core), 4GB RAM, Win 2008 64 bit

 

na obu kompach, podczas stackowania 3 fotek ARW (RAW Sony A200), ktore byly robione bracketingiem, dostaje out-of-memory.

Autosave`a moge odczytac i zaladaować do programu, ale wyglada mi na to, ze nie jest ona przeprocesowana (za jasna).

 

prosze o informacje czy da się ten problem jakoś obejść .

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

U mnie ten sam problem występuje jak włączę opcje 3x drizzle w oknie Stacking Parameteres. Sprawdź jak masz u siebie, być może to z tym związany jest problem.

 

Tak w ogóle to wie ktoś czy ta opcja rzeczywiście tyle pamięci wymaga, a może to jakiś błąd softu? Bo mam 2GB ramu, na partycji tymczasowej ok 20GB miejsca a błąd o braku pamięci ciągle się pokazuje oczywiście tylko jeśli włączę tą opcję - 3x drizzle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ Windowsy potrafią adresować maksymalnie 4GB RAMu, a na dodatek przydzielają sobie na system operacyjny połowę fizycznej pamięci, czyli mając 3GB RAM, system rezerwuje aż 1,5GB na swoje potrzeby, ale przy większej ilości pamięci np. 2 GB system nie potrzebuje aż 1GB, na szczęście można tę ilość buforowanej pamięci mu zmniejszyć przez wpisy w pliku boot.ini poprzez dopisanie parametru np. "/2GB" na końcu ścieżki boot loadera:

 

tak mniej więcej wygląda przed:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

 

a tak po modyfikacji:

 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn /2GB

 

wtedy na aplikacje będzie dostępne ok 1,7GB fizycznej pamięci RAM, zanim zacznie korzystać z pliku wymiany

a mając 3 GB RAM i po dodaniu wpisu "/3GB", na aplikacje będzie dostępne ok 2,7Gb zamiast 1,5

 

może to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawy związane z Windowsami raczej znam ;)

 

już chyba wiem co było nie tak - albo inaczej : co trzeba zrobić, żeby się ten komunikat nie pojawiał.

Gdy do przetwarzania wybrałem fotki, ale w formacie JPEG to wszystko poszło gładko, format ARW jakoś generuje błędy - z tego, co do czytałem, to DSS wykorzystuje DCRaw - może tam jest jakiś bug.

 

Sam program, podczas czkawki z out-of-memory, nie generował dużego zużycia pamięci w systemie - tutaj bardziej jakieś ograniczenie w samym programie chyba jest.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.