Skocz do zawartości

celestron cge 800


Danny

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem tego teleskopu: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/product_enlarge.php?id=406

 

może ktoś z Was go używa, zna wady, zalety. Potrzeby moje to poza gł obserwacjami gw zmiennych takze planety...galaktyki... prosze o opinie i ewentualnie dodatkowe pytania ktore pomoga w podaniu pełnej opinii - a na pewno na nie odpowiem. aktualnie mam newtona 150 (celestron).

 

z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...planety...galaktyki...

 

Myślę, że za taką kasę można dobrać lepszy zestaw do planet ( np. C11+HEQ5 lub EQ6) lub do galaktyk.

C8 to zasadniczo niezły sprzęcior ale w podlinkowanej ofercie zapłacisz głównie za montaż.

Jesteś pewien tego CGE?

 

Pozdr.

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba optyczna jest na pewno doskonała w swojej klasie.

Natomiast co do montażu to trudno coś powiedzieć. Mało osób go posiada, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Dlaczego - bo w tych widełkach cenowych są montaże o wyrobionej renomie. Osobiście widziałem, macałem taki montaż raz. Wygląda ładnie, celuje ładnie. Ale to tyle.

Myślę, że wcześniejsza podpowiedź idzie w dobrym kierunku. Celował był w tubę optyczną o większej średnicy oraz inny montaż.

Do gwiazd zmiennych przyda Ci się większe pole widzenia. Nie wiem czy w tym przypadku nie pomyślał bym jednak o Newtonie. Choć patrząc na to z innej strony Newton przy ocenianiu wizualnie jasności jest mniej komfortowy niż konstrukcje oparte o Cassegreina.

 

Generalnie co do montażu to nie znajdziesz tu wiele opinii bo po prostu mało kto może je wygłosić.

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wydaje mi się że "misiowaty" dobrze Ci radzi. Sam mam C11 z powłokami StarBright XLT, to jest 280 mm. apertury, której nigdy za wiele. Do tego montaż CG5 z GoTo sprzedawany przez Celestrona razem z tubą, który jest troszkę za lichy do tej rury. Telep kosztował mnie ok. 12.000 zł. I naprawdę warto bo obrazy są super. Można jeszcze dokupić korektor ogniskowej, który skróci ogniskową z 2800mm na 1764mm, i w efekcie zmniejszy światłosiłę z F/10 na F/6,3. To jest telep w miarę uniwersalny, który nadaje się i do planet i do DS. W tym sprzęcie który przedstawiłeś na stronie Delty cenę przede wszystkim stanowi montaż który jest drogi.

http://deltaoptical.pl/montaz-paralaktyczny-cge-statyw,d1294.html

Jeżeli nie zależy Ci tylko na astrofoto, to w/g mnie szkoda kasy bo płacisz właśnie za montaż. A i jeszcze waga samego montażu to ok. 44 kg. a razem z tubą 8" to aż ponad 50 kg. Mój C11 z CG5 waży 42 kg. Na twoim miejscu kupił bym tubę C11" z powłokami XLT i do niej np. montaż HEQ5 Pro SynScan

http://deltaoptical.pl/montaz-paralaktyczny-sky-watcher-heq5-pro-synscan,d794.html

i masz zestawik cacy i do wizuala i do astrofoto. Sam myślę wymienić CG5 na HEQ5 chociaż nie jest najgorzej. CG5 z kompletu zakupionego z teleskopem możesz odsprzedać i zawsze coś Ci się zwróci. To tyle jeśli chodzi o mój punkt widzenia.

 

pozdro.

Tadek

Edytowane przez Tudor4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.