Skocz do zawartości

mapki nieba (?)


Kamila 14 xxx

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie, jak byście mogli to podajcie mi jakies nazwy programów do "projektowania" mapek nieba, najlepiej takich co "łączą" się z internetem, a jak byście mi podali o której godzinie, jaka planete można znaleść, w sensie zobaczyć, to bym była very happy

z góry dzienx

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Cartes du Ciel.

Może nie jest taki ładny jak SN, nie jest tak precyzyjny jak Guide, ale...

 

1. jest całkowicie darmowy

2. ma przyjazny, polski interfejs

i prawie wszystkie opcje tych innych programów.

 

Nie ma najmniejszej potrzeby na jakieś dookulne zabiegi by wydrukować mapkę nieba. Wybierasz interesujący Cię fragment nieba, wybierasz sobie interesująca Cię skalę mapki i po prostu wciskasz "drukuj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Wielce szanowne podekscytowane towarzystwo, czy może zauważyliście że Kamila 14 xxx o coś pytała i się teraz nie wypowiada bo nic nie kuma z waszych gwarnych i elokwentnych rozmów, zastanówcie się chwilę co robicie i czemu ma ta dyskusja służyć, bo nie służy już postawionemu przez koleżankę pytaniu jak sądzę :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, można tak powiedzieć, że nic nie qmam bo nikt mi nie napisał, jak go mozna ściągnąc, a na tym mi na najbardziej zależy, bo juz i tak troche wydałam na teleskop, więc 980 PLN to dla mnie trchę za duzo, chociaż to tez moja wina bo nie napisałam, o tym, ale też nikt mi nie napisał o planetach,

podsumowując: podajcie mi jakieś ciekawe i proste w obsudze programy i te planety bym prosiła, i mówcie mi Kama (to tak na marginesie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu ściągnął sobie najpierw iMesh'a lub kaze chyba że takowe już posiadasz i następnie za ich pośrednictwem znalazł np. starry night backyard wersja 3.1 wystarczy a jeśli męczyłyby Cię wyrzuty sumienia to ta strona ma dużo free 8) : http://www.seds.org/billa/astrosoftware.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitrek dobrze mówi, ale... To trzeba lubic programy p2p i coś tam udostępniać, ustawiać - czyli kombinować.

Proponuje Kamila, bys zrobiła tak:

1. Klinąć tutaj. Tam znajź "Complete package 2.75" napis na pomrańczowym tle. I ściągnij sobie program Cartes du Ciel - ten, o którym pisałem wyżej.

Jak już ściągniesz - zainstaluj. Podczas instalacji zostaniesz poproszona o wybranie języka - proponuję "polski" i Twiojego miejsca obserwacji: jeśli nie znasz swoich współrzędnych geograficznych, wybierz z listy np Warszawa... Potem będziesz to mogła zmienić.

I to na początek wystarczy - dostaniesz piękną, interaktywną mapę nieba gotową do wydruku. To nic, że na kranie są jasne gwiazdki na ciemnym tle - przy drukowaniu zapyta, czy drukować również kolory - powiesz "Nie". I tyle.

Życzę doskonałej zabawy z programem - wg mnie, jest najlepszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.