Skocz do zawartości

[S] Sprzedam Synte 8":)


pyrek77

Rekomendowane odpowiedzi

witam:) mam na sprzedaż SW Synte 8". Synta została zakupiona w astrokraku 23.062008 roku więc jest jeszcze na gwarancji (pół roku). Jestem drugim właścicielem teleskopu. Teleskop posiada lustro typu Pyrex oraz wyciąg Crayforda.

Sama tuba jest w stanie b. dobrym posiada 2 lub 3 ryski. nie ma za to żadnych wgnieceń i podobnych uszkodzeń. Lustro główne jak i wtórne również nie jest porysowane czy też szczerbione pęknięte itd, jest trochę zakurzone. szukacz na obudowie posiada pewne ryski od wyjmowania i wkładania go do stopki. (rozmontowywany podczas podróży). Szukacz to 9x50 prosty. Montaż również w porządnym stanie. Był przeze mnie modernizowany na podstawie schematu pewnego użytkownika z tego forum, a mianowicie montaż jest łożyskowany, w obydwu osiach, dodatkowo na krawędziach gdzie tuba dotyka montażu naklejony jest filc oraz gąbka. Główne łożysko ma średnice 12 cm oraz drewniane wewnętrzne wypełnienie aby nic nie latało oraz drugie małe łożysko u góry by śruby dobrze trzymały podczas obracania. łożyskowana jest także druga oś. łożyska są nałożone na specjalnie toczone tuleje by nic nie latało tylko było porządnie zrobione. teleskop b.dobrze sprawuje sie w obserwacjach nieba. na wyposażeniu jest szukacz 9x50 prosty, dwa okulary super 10 i 25mm oraz przedłużka i przejściówka na okulary 2". teleskop jak i montaż posiada oryginalne pudła (te które dostałem od sprzedającego). teleskop posiada instrukcje oraz paragon zakupu.

 

niestety z braku chwilowego transportu, wysłanie teleskopu danemu nabywcy odbyło by sie dopiero w poniedziałek 14, bo pudła są u babci na wsi:):)

 

cena jaka by mnie interesowała to 900zł plus przesyłka. cena oczywiście podlega negocjacjom oraz jeżeli ktoś ma możliwość to można teleskop zobaczyć dotknąć w Legnicy. wszelkie pytania proszę kierować na Pw, lub pod tematem:)

 

oraz na sprzedaż mam jeszcze Obejmy (2szt.) o średnicy 235 mm do reflektorów 200 mm cena 70zł plus przesyłka:)

 

 

tutaj zdjęcia:)

ZDJECIA

Edytowane przez pyrek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.