Skocz do zawartości

Koński Łeb


Patryk Kizny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej przerwie!

Praktycznie od jesieni nic nie robiłem. Najpierw awaria guidera, potem mrozy i pół metralodu na obserwatorium, chroniczny brak nieba etc...

Dwa dni temu uruchomiłem obserwatorium i ruszyłem w pościg za umykającym Orionem.

 

Załączam drafta Końskiego Łba.

Materiał zbierany krótko 25go i część dziś.

Łącznie jakieś 15 * 600sek w H-Alpha.

Reszta sprzętu jak zawsze.

 

Tej zimy pewnie skończy się na gołym Ha, chyba ze uda mi się doświecić jakiś kolor.

Co do obróbki - w zasadzie stack + lekko krzywe. Nie jestem fanem odszumiania i akceptuję fakt, że poniżej kilkudziesięciu klatek moja kamera znacznie szumi.

 

HorseHead1.jpg

 

Jak się Wam podoba?

Astrozdrówko!

 

-- EDIT --

 

Jeszcze ostatnia wersja, ciut więcej materiału i detalu.

Łącznie 26x600s czyli ponad 4h materiału w H-alpha przy pełni.

 

Wersja 50%

HorseHead2_sm.jpg

 

I full size dla zainteresowanych

HorseHead2.jpg

Edytowane przez Patryk Kizny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach dodatko bonusowego po przerwie wrzucam też przedsmak filmu, który pewnie zrobię w tym roku. Będzie obserwatorium, będą chmury, gwiazdy i tym podobne.

Na razie to draft z wczorajszej nocy i z wcześniejszej jednej sesji. Pierwszy test z nowego DS2000. Mój Timelapse'owy setup wygląda teraz tak, że jako główna głowica służy Meade DS2000 z kontrolerem Autostar 497. Fajnie, bo nowy DS2000 nie wymaga praktycznie przeróbek.

494 ze starą DS80 posłuzy mi jako napęd do modularnego wózka kamerowego dedykowanego do timelapse, ale i video. Wózek aktualnie jest w realizacji, powiniennem mieć go w ciągu 2-3 tygodni. Projekt jest całkowicie modularny, co oznacza, ze mogę łączyć jego części w zależności od potrzeb. Startowe torowisko ma 3x1500mm. Całość zasilana z akumulatora żelowego 12V/12Ah, który jest mały i kompaktowy. 5D zasilam moim samoróbkowym systemem zasilania na bazie baterii Canon BP-970. Dużo mocy w małej objętości.

 

Film

http://bit.ly/altummundi2

 

Czytaj więcej na moim blogu

http://bit.ly/a0lEab

Edytowane przez Patryk Kizny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.