Skocz do zawartości

Montaż GIRO


Tomuś

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu przemyśleniach i analizie różnych producentów głowic giro postanowiłem opracować następujący model głowicy.

Podstawą do jej wykonania jest ten oto produkt:

 

http://www.cloudynights.com/ubbarchive/showflat.php/Cat/0/Number/1913724/page/4/view/collapsed/sb/5/o/all/fpart/1

 

Na tą chwilę rozrysowałem głowicę jako całość. Jutro postaram się ją przedstawić w rozbiciu na elementy oraz pokazać przekroje.

Tak będzie wyglądać po zlożeniu:

 

GIRO.jpg

 

Będę wdzięczny za konstruktywne uwagi i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś to zwymiarować? i pod jakie obciążenie to przewidujesz?

bo tak na oko, to średnica pręta przeciwagi jest zbyt mała

a nie obawiasz się, że ta śruba dociskowa zniszczy ten mosiądz?

śruba powinna dociskać coś w rodzaju szczęki hamulcowej, a dopiero taki półpierścień blokować wał osi na większej powierzchni, bo taki punktowy "hamulec" nie będzie poprawnie działał, będzie się ślizgał, powstaną luzy, aż w końcu zniszczy ośkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruba powinna dociskać coś w rodzaju szczęki hamulcowej, a dopiero taki półpierścień blokować wał osi na większej powierzchni, bo taki punktowy "hamulec" nie będzie poprawnie działał, będzie się ślizgał, powstaną luzy, aż w końcu zniszczy ośkę

Tutaj mam właśnie najwiekszy problem natury technicznej.

Myślę że nie musi być jakiegoś super wielkiego docisku gdyż montaż giro ma pracować suwliwie coś jak dobson. Najważniejsze żeby był dobrze wyważony.

Poniżej giro castoramamade

 

http://sites.google.com/site/jackoastro/atm-projects/pipemount2

Edytowane przez Tomuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem mechanikiem, ale w/g mnie to powinno jakoś tak wyglądać:

 

oś_giro.PNG

 

to przekrój poprzeczny osi na wysokości blokady

wyżej i niżej powinny być jakieś łożyska

ale poczekaj na opinię fachowca,

może Bartolini przeczyta ten wątek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że tak to wygląda jak narysowałeś w profesionalnych wykonaniach (analizując również link podany przeze mnie wcześniej) :)

Pytanie. Dociski wykonać z teflonu czy może z mosiądzu. Na teflonie bedzie się pięknie ślizgać więc myślę że półpierścienie dobrze wykonać z mosiądzu lub brązu.

 

Rysunek cd.

GIRO02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.