Skocz do zawartości

Mars, M95, M96, M105 i SN2012aw


macciej

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza nieco przegrana walka z grupa galaktyk Lew I i psującym zdjęcie Marsem. Niebo było nawet niezłe, łącznie zrobiłem 20 klatek po 3 minuty korzystając z montażu HEQ-5 (to mój nowy nabytek i pierwsze "światło" obiektów DS z niego) i Nikona z 200 mm obiektywem. Teraz żałuję, że nie wykorzystałem Rubinara 300. Niby ustawiłem montaż perfekt na biegun, ale przy naświetlaniu rzędu 5 minut, dawało się już zauważyć delikatne pojechanie gwiazd. Będę musiał przyswoić sobie metodę dryfu no i z czasem pomyśleć o guidingu, sama lunetka biegunowa to za mało. Przy czasach 3 minutowych 100% klatek było dobrych. Obecność w kadrze bardzo jasnego obiektu jakim był Mars, nie pomagała jednak w uzyskaniu dobrych zdjęć. Wyszło mi dość dużo zaświetlenia i niestety niemałe szumy (to tylko Nikon :( ). Efekt jak widać powalający nie jest, ale ciesze się, że upolowałem i supernową SN2012aw i całą grupę galaktyk w Lwie. Mars jest ciekawym uzupełnieniem zdjęcia, choć mógłby być nieco ciemniejszy...

 

post-16177-0-53145700-1332709978_thumb.jpg

 

post-16177-0-90233400-1332710004_thumb.jpg

 

Zaszumienie niestety zepsuło zdjęcie :( może jeszcze raz podejdę do niego, ale widzę że wiele więcej nie wycisnę. EDIT: coś tam jednak poprawiłem, nieco odszumiłem i lepiej zbalansowaem kolorki, choć nadal nie jest to to, czego się spodziewałem :(

Edytowane przez macciej
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze podciągnąłem i wygładziłem PixInSightem. Jest większy kontrast i gładsze tło, ale i tak mi się nie podoba :( Niestety kłania się ostrość i szum. Traktuję to tylko jako zdjęcie mające wartość "dokumentacyjną" i pamiątkową. Musi być o wiele więcej klatek ze światłem i darków

 

post-16177-0-16284700-1332866099_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.