Jump to content

Tomasz_Habaj

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  444
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Tomasz_Habaj last won the day on October 25

Tomasz_Habaj had the most liked content!

Community Reputation

1386 Excellent

About Tomasz_Habaj

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie był bym sobą, jak bym nie zaprezentował samego L:
 2. Zachował mi się jeszcze jeden obiekt z wiosennej pogody. Dobrze znana, ale jak się okazuje, w obróbce nie taka łatwa galaktyka M94. Warunki średnie, ale cel w postaci otoczki osiągnięty. L-30x300s, 20x30s, RGB-20x300s na kanał. G53f, N-AG10, SX694
 3. Bogdan, wielkie dzięki! Genialne zdjęcie!
 4. Kolory i detal bajka! Jak zawsze zresztą w Twoim wykonaniu. Zazdroszczę Ci Bogdan miejscówki. To ja jeszcze poproszę samo Ha. Ostatnio bardzo polubiłem zdjęcia w samym pasmie wodoru.
 5. Już to kiedyś pisałem, wiec się znowu powtórzę. Świetna kolorystyka. Szczegół oczywiście też.
 6. Nie za bardzo wiem, o który welon chodzi, wiec prezentuje samo Ha:
 7. Drugi bikolor w moim życiu. I tak się złożyło, ze dokładnie tego samego obiektu. Z uwagi na użyty sprzęt, tym razem tylko część wschodniego Veila. Warunki w jakich zbierałem materiał były bardzo kiepskie, stąd wyszło dość miękko. Przez chwilę miałem dość dobre niebo (dosłownie mniej jak godzina) i gdybym miał tak przez całą sesję, to obraz był by jak żyleta. Niestety, ale moja skala wymaga naprawdę bardzo dobrych i stabilnych warunków, o czym przekonałem się już wielokrotnie. Ha-35x600s, OIII-25x900s G53f, N-AG-10, SX694
 8. Maciej wielki szacun za czas naświetlania i genialne zdjęcie. Człowiek nawet sobie nie zdaje sprawy z istnienia takich obiektów, a dzięki Tobie o kilku już się dowiedziałem. Wielkie dzięki!
 9. Znowu świetne zdjęcie. I te kolory. Bajka.
 10. Świetne zdjęcie. Kolory zdecydowanie w moim guście.
 11. Zwróciłem uwagę na nieosiowośc samego chipu w kamerze, bo sam to kiedyś przerabiałem. Wszystko skręcone na sztywno i problem zawsze z tym samym rogiem. To był bardzo mały rozmiar matrycy (Atik 314), a mimo wszystko problem doskonale widoczny. Jak bardzo się zdziwiłem, jak podpiąłem swojego Canona (pełna klatka) i wszystkie rogi były idealne.
 12. Być może, to nieosiowosc samej matrycy.
 13. Gratuluje. Świetne zdjęcie niesamowitego obiektu.
 14. Filtr Ha. Zdjęcie super. Muszę i ja spróbować swoim teleskopem. Ta sama matryca, tylko trochę mniejsza tuba, ale skala prawie identyczna.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.