Jump to content

Tomasz_Habaj

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  462
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Tomasz_Habaj last won the day on December 5 2020

Tomasz_Habaj had the most liked content!

Community Reputation

1458 Excellent

1 Follower

About Tomasz_Habaj

 • Rank
  Astro-Forum.org

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Maciek, możesz podrzucić jakiś namiar gdzie mogę takie szkiełko dostać? Ewentualnie jakie to jest dokładnie szkiełko, to spróbuję sam coś znaleźć.
 2. Ech, człowiek się szybko starzeje. Wszystko ładnie opisałeś na początku tematu, a ja skupiłem się na ostatnich postach z realizacji budowy Twojej kamery.
 3. To szkiełko nie powoduje Ci znaczącej degradacji obrazu?
 4. Maciek, możesz więcej napisać jak masz rozwiązany brak kopułki? Nie znalazłem we wcześniejszych postach nic na ten temat, a bardzo by mnie ta kwestia interesowała. Rozwiązałeś to może w ten sposób, ze ponad obudowę wystaje tylko przednia soczewka obiektywu? Bo takie rozwiązanie chodzi mi po głowie, tylko nie wiem jak ze szczelnością tej przedniej soczewki obiektywu, zwłaszcza w perspektywie dłuższego okresu czasu. U siebie w obserwatorium używam kamery do podglądu nieba, ale ta znajduje się pod dachem. Wiec chcąc mieć podgląd na niebo muszę odsunąć dach, a często nie ma po co (brak warunków do
 5. Możesz tutaj: https://www.cyclopsoptics.com/qhyccd-2020-year-end-sales/introductory-offer-qhy268m-mono-photographic-version-free-custom-adapter-free-lenspen-free-insured-international-express-shipping/
 6. Genialne zdjęcie! Zresztą jak zawsze. Sam zacząłem ten obiekt jeszcze w tamtym sezonie, ale na razie się wstrzymałem, bo po Twojej "Bance", to ona się wysunęła na obiekt, który chce sfotografować w pierwszej kolejności. Bogdan nie zapomnij o samym Ha.
 7. Bogdan jak zwykle mistrzostwo świata. Detal niesamowity. Sam się przymierzam do tego obiektu, ale planuje tylko Ha (przy okazji wielkie dzięki za pokazanie Twojego wodoru). Po tym co pokazałeś, będzie ciężko osiągnąć nawet w połowie ten detal co u Ciebie.
 8. Gdzieś tam po drodze miałem taką wersję z czerwonym, zamiast żółto-pomarańczowym kolorem, ale jednak stanęło na tym co jest teraz. Do kompletu samo Ha:
 9. Sezon na mgławice w pełni. Szukając obiektu, który by mi się ładnie wpasował w kadr mojego zestawu, postanowiłem spróbować swoich sil na "Czarnoksiężniku". U mnie mgławice, to zawsze paleta Hubble'a (ewentualnie bikolor), więc efekt moich wypocin prezentuję poniżej. Ha-37x600s, OIII-35x900s, SII- 35x900s G53f, N-AG10, SX694
 10. Ja przy swoim ICX694 stosuje pełną kalibracje (darki, biasy, flaty). Większość hotow znika, ale nie wszystkie. Właśnie siedzę nad ostatnim projektem, to mały podgląd na wycinek pojedynczej klatki po kalibracji:
 11. Maciej, gratuluje świetnego zdjęcia! I cierpliwości w zbieraniu materiału. Łączny czas robi wrażenie. I tradycyjnie dzięki Tobie poznaję kolejne obiekty, o których wcześniej nie miałem pojęcia. Dzięki!
 12. Tez sprawdził bym (jak pisze Piotr) czy koło aby na pewno dokładnie przerzuca filtry. Bo takie zacienienie, to albo coś weszło w kadr, albo filtr źle się przestawił. Jak kiedyś u siebie zaparowała mi matryca, to miałem jasna plamę na zdjęciu, a nie takie pociemnienie kadru. Lata temu używałem kola SX i przez pewien czas tez miałem problemy z niedokładnym przerzucaniem filtrów. Pomogło nowe firmware.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.