Jump to content

Tomasz_Habaj

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  388
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Tomasz_Habaj last won the day on May 19

Tomasz_Habaj had the most liked content!

Community Reputation

948 Excellent

About Tomasz_Habaj

 • Rank
  Astro-Forum.org

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Większa ogniskowa+wielkość mojego sensora (a wiec jak zauważyłeś "większa rozdzielczość obrazu") pozwoli mi (przynajmniej w teorii) lepiej zarejestrować te mniejsze galaktyki. Praktyka pokaże, czy słusznie myślę.
 2. Nie wiem czy da więcej, ale ciągnie mnie do apertury, a o 200mm APO mogę tylko pomarzyć. I te male galaktyki coraz bardziej mnie kusza.
 3. W swojej dotychczasowej przygodzie z astrofotografią wykonałem 3 zdjęcia galaktyk (mam nadzieję, ze to się w przyszłym sezonie zmieni). Tak więc prezentowana tutaj galaktyka M106, to moje czwarte zdjęcie tego typu obiektu, a i to po wieloletniej (chyba 6-ścio letniej) przerwie. Jest to zarazem ostatnie zdjęcie wykonane teleskopem TS130, niejako na pożegnanie. Zawsze będę milo wspominał ten teleskop, ale czas na zmiany w setupie. Ciężko się obrabiało ten obiekt. Z jednej strony długa przerwa w obróbce galaktyk, a z drugiej zbyt mala ilość materiału i słabe warunki podczas akwizycji. Użyty setup: TS130+0.75x, SX694, wszystko na G53f. L-25x600s, Ha-10x600s, R i G-15x300s, B-20x300s
 4. Przy okazji testów nowego teleskopu. Pojedyncza klatka 300s.
 5. Nie ma, bo nie widziałem takiej potrzeby, aby dodatkowo zlecać taka usługę. Juz raz się przejechałem na nowym teleskopie z certyfikatem z badania.Papier przyjmie wszystko, a rzeczywistość weryfikuje wszystkie certyfikaty. Zapraszam na testy. Sam zobaczysz co ten teleskop potrafi w wizualu.
 6. Sprzedam teleskop TS PHOTOLINE 130mm f/7 z wyciagiem 3.7", taki jak ten: http://astroking.pl/kategoria/teleskopy/ts-optics-photoline-130-mm-f-7-triplet-fpl-53-apo-3-7-rpa-focuser Do teleskopu załączony jest reduktor/korektor Riccardi, taki: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p11122_Riccardi-0-75x-APO-Reducer-and-Flattener-with-M63x1-Thread.html Do zestawu dołączam adapter, dzięki któremu reduktor Riccardi łączcy go z teleskopem w taki sposób, ze cały reduktor jest schowany w wyciągu, taki: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5144_TS-Optics-Adapter-from-M68-and-M63-to-M48---Riccardi-Connection-Adapter.html Sprzęt kupiony tutaj: https://www.teleskop-spezialisten.de/shop/ Wybrali najlepszy egzemplarz z 4 sztuk. Przed wysyłką do mnie teleskop był sprawdzany pod niebem (musiałem chwile poczekać na dostawę ze względu na pogodę). Zdjęcia wykonane tym teleskopem można znaleźć tutaj na forum. Pierwsze z brzegu: Oferta ważna do końca kwietnia. Wskazany odbiór osobisty (Gorlice, Małopolska). Wysyłka tylko na odpowiedzialność kupującego i to pod warunkiem, ze sam zorganizuje kuriera. Cena za całość 7500ZL.
 7. To jak byś się zdecydował na tego TS130 f7 wraz z reduktorem-korektorem Riccardi 0.75x to zapraszam na PW. Będę sprzedawał swojego ( wersja z wyciągiem 3.7”)
 8. Gratuluje Bogdan! Choć nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Światowa polka.
 9. W PI masz HDR Composition. Co do histogramu, to wiem. Ale nie lubię za bardzo ciemnego tła.
 10. Te 600s to w celu lepszego pokazania tych zewnętrznych struktur mgławicy. Choć teraz widać już dobrze środek, to chyba jeszcze bym dopalił klatki 15s.
 11. Aż sam się sobie dziwię, ze tak długo to trwało, ale odkąd się zajmuję astrofotografią, to nigdy nie fotografowałem tego obiektu. Pierwszy raz w życiu wycelowałem w M42, w dodatku setupem nie specjalnie skrojonym na ten obiekt (dość male pole widzenia). Bardzo chciałem w tym sezonie zebrać materiał na Rozetę, ale niestety nie było na to pogody i tak rzutem na taśmę, wykorzystując krótkie okno pomiędzy chmurami udało się zebrać skromną ilość materiału na M42. Tylko Ha. Niestety kontynuacji nie będzie, bo to już nie ta pora jak dla mnie na ten obiekt. Przydało by się przynajmniej z 15 klatek po 600s, a tak udało się zebrać tylko 3. Ha: 20x30s, 17x300s, 3x600s. TS130+0.75x, SX694, wszystko na G53f.
 12. Tak. W podobnych proporcjach jak przy OIII.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.