Skocz do zawartości

Coś na szeroko


majronx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ośmieliłem się pokazć moją pierwszą fotkę o czasie naświetlania jednej klatki, dłuższym niż 15s.

Przyznam się,że do końca nie jestem pewien co to za gromadka się załapała,ale przypuszczam ze to M103 w gwiazdozbiorze Kasjopea.

Strzelałem w ciemno stąd moje wątpliwości.Zakładam że zaraz ktoś wyjaśni tą sytuację :astronomer2:

Teraz trochę danych:

detektor EOS 550D unmod

HEQ5 pro

obiektyw A.SCHACHT ULM 135mm

f 4,5

time 33 x 60s

iso 800

15x dark

15xbias

stack w Dss.obrobione w PS

Jestem nowicjuszem w obróbcę więc wszystkie uwagi mile widziane.

v1 resize.jpg

Edytowane przez majronx
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie wyszło, świetnie ustawiona ostrość,

jedyne do czego można by było się przyczepić to trochę za bardzo sclipowałeś tło,

tylko w czerwieni coś ma, niebieski i zielony są na zero, fajnie by było, żeby miało coś ok. 15

i chyba masz bardzo dobre warunki do focenia

pozdrowienia

p.s.

a to nie jest M103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocno wycięte tło a gwiazdy wyglądają jakby były przepalone. Myślę, że to kwestia złego zastosowania poziomów/krzywych... Wygląda prawie jakby to było zdjęcie binarne. Praktyczny brak kolorów gwiazd potęguje jeszcze to wrażenie.

Póki jest czas mgławic to spróbuj skierować w ich stronę swój obiektyw bo przy takim obiekcie jak ten ciężko jest ocenić czy tam coś powinno być w tle czy nie. Jakbyśmy mieli np. rejon w okolicach gwiazdy Sadr albo Deneb to można by stwierdzić jak bardzo przesadziłeś z wycinaniem tła i co po kolei trzeba zmienić w obróbce.

Oczywiście niemodyfikowany aparat nie będzie wymiatał w Ha ale coś może z tego wynikinie. Tak mi sie osobiście wydaje ;)

 

Życzę wytrwałości!

 

sumas: ja się obawiam, że poza dobrym ustawieniem ostrości to po prostu PS przy zmniejszaniu tak wyostrzył te gwiazdy

Edytowane przez zbuffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię,tak na prawde to pierwszy material który obrabiałem, więc nie spodziewałem się rewelacji.Korzystałem z róznych tutków na ten temat.Co do balansu kolorów, to ta kwestia stwarza mi najwięcej problemów. W tutorialach jest troszkę inne menu niż w PS którego używam.

Musze nad tym popracowac,jestem dobrej mysli. Tymczasem biegnę rostawić setup,bo zapowida się ładna noc i pasuje coś wypalic.

Chyba łykłem bakcyla :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.