Skocz do zawartości

MateuszW

Biznes
 • Zawartość

  4666
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  10

Ostatnia wygrana MateuszW w Rankingu w dniu 31 Marzec

MateuszW posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

2672 Excellent

O MateuszW

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 24.06.1995

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wieliczka
 • Zainteresowania
  Astronomia, informatyka, elektronika, majsterkowanie
 • Sprzęt astronomiczny
  SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, ASI174MM, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Ostatnie wizyty

1648 wyświetleń profilu
 1. Jaki / czy to jest baader mpcc iii

  Ja nadal nie mogę pojąć, jakim cudem to jest skręcone. Pokaż proszę zdjęcie ze zdjętą tą złączką - samego korektora i samej złączki. Po prostu mnie ciekawość zżera...
 2. Jaki / czy to jest baader mpcc iii

  Od początku gwintu T2, którego tu nie ma Początek znaczy strona od korektora.
 3. Szybka pomoc ATIK 383L+

  I nie da się tego tam kupić? Cóż, nie zaszkodzi spytać serwis Atika, ile kosztowałaby naprawa (wymiana). Może coś rozsądnego powiedzą (pewnie wysyłka wyjdzie drożej).
 4. Jaki / czy to jest baader mpcc iii

  Ten pierścień jest na gwincie M48. Złączka z T2 powinna być wkręcona od środka, ale jej brakuje. No i moim zdaniem ten korektor obecnie lewituje w złączce zewnętrznej, bo nie ma go jaki gwint chwycić... 55 mm.
 5. Jaki / czy to jest baader mpcc iii

  Tak, to jest MPPC mk3 wsadzone w złączkę. Ale nie mogę zrozumieć, jak to jest zamocowane. Adapter na T2 został wykręcony (powinien być w środku wkręcony od przodu), stąd nie mam pojęcia, jak chcesz do niego cokolwiek zamocować. Gwint M48 jest zajęty pierścieniem, co by sugerowało, że korekto jest tylko włożony do złączki, a nie przykręcony (bo gwint jest zajęty). Ale to by było skrajnie dziwne. Jak bym dostał to w łapy, to od razu by się wyjaśniło, a zdalnie to wyższa szkoła jazdy wyjaśnić sprawę
 6. Szybka pomoc ATIK 383L+

  Tam jest taki podłużny wiatrak (taka szeroka turbina), widać go przez otwory z przeciwnej strony złącz. Kręci się zawsze tak samo, po podłączeniu zasilania, niezależnie od mocy chłodzenia. Obstawiam, że był po prostu jakiś wadliwy, spalił się i tyle. Trzeba go wymienić.Choć być może na płytce jest jakiś tranzystor lub inny element, który go załącza - wtedy wystarczy wymienić ten element, co zapewne będzie łatwiejsze, bo wentylator jest zapewne nietypowy. Znajomy elektronik łatwo znajdzie, co padło. Używanie chłodzenia bez wiatraka może uszkodzić peltiera (przegrzeje się), więc lepiej go nie włączaj (chłodzenia, bo samą kamerkę możesz). Ile lat ma kamerka? Te wiatraki raczej się ludziom nie psują, nie słyszałem przynajmniej.
 7. Sky-Watcher Synta R-80/400 OTA - złączki/przedłużki

  Potwierdzam - to jest idealnie dopasowana złączka.
 8. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Może informacje o obserwowanych uprzednio tematach się nie zachowały? Na nowym forum spróbowałeś coś obserwować?
 9. Rura nierdzewna 1,75" do statywu

  Tak. I własnie mają tylko taką o grubości 1,5 mm, a nie 1.
 10. DS z SCT 9,25 co do guidingu

  Ja bym raczej zmienił tubę, kupił jakiś ED80, czy TSAPO65Q. A tego SCT zostawić na planety. Trudno mi nawet wskazać montaż, który pociągnie Twoje SCT na DSy. To by było coś między NEQ6, a ASA DDM60 Nie wiem, może ten nowy CGX?
 11. DS z SCT 9,25 co do guidingu

  Moim zdaniem to jest zły pomysł. Twoja konfiguracja to kolos na glinianych nogach. Masz absurdalną dla DSów skalę 0,33"/pix, a wisi to na montażu klasy EQ5, który by maksymalnie z 1,5"/pix sobie poradził. O ile dużo krótkich ekspozycji, bez guidingu, by zdało egzamin na tym zestawie, to już guiding i długie ekspozycje to proszenie się o kłopoty. Tym sprzętem typowo planetarnym nie uciągniesz nawet 30 sekund. Każda korekta guidera będzie rzucać teleskopem na lewo i prawo i efekt będzie gorszy, niż bez niego. Takie jest moje zdanie.
 12. Rura nierdzewna 1,75" do statywu

  Nikt nie wie, gdzie można kupić rurę nierdzewną 1,75" ze ścianką 1 mm? Na pewno ktoś wie
 13. Jaką światłosiłę będzie miał "teleskop" wykorzystujący soczewkowanie grawitacyjne Słońca? f/60000 !!! To ja bym sobie dup* nie zawracał :)

  1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
  2. MateuszW

   MateuszW

   Ciemne jak jasny gwint :) Naświetlać to chyba tydzień trzeba.

  3. szuu

   szuu

   że niby słońce ciemne? :flirt:

  4. WielkiAtraktor

   WielkiAtraktor

   Oj tam, światłosiła. Grunt, że w ognisku możliwe jest wzmocnienie sygnałów nawet o 15 rzędów wielkości. Nawet jeśli obrazowanie byłoby trudne/niemożliwe, można by podsłuchać czyjąś telewizję albo co...

 14. Próbne strzały - ryszardo

  Teoretycznie Adam pisał, że już wszystkie powinny być załadowane. Jak nie są, to coś musiało źle pójść.
 15. Dowcipy

  Przed chwilą popełniłem taką literówkę Łatwo kogoś obrazić nawet przypadkiem
×