Skocz do zawartości

MateuszW

Biznes
 • Zawartość

  4843
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  10

Ostatnia wygrana MateuszW w Rankingu w dniu 31 Marzec

MateuszW posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

2827 Excellent

O MateuszW

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 24.06.1995

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wieliczka
 • Zainteresowania
  Astronomia, informatyka, elektronika, majsterkowanie
 • Sprzęt astronomiczny
  SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, ASI174MM, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Ostatnie wizyty

4209 wyświetleń profilu
 1. Ustawienie na obiekt w Maxim Dl

  Tutaj: Musisz zaznaczyć load on unpark i save on park.
 2. Ustawienie na obiekt w Maxim Dl

  Zasadniczo w Maximie (w EQMod) plateslove i sync z zakładki telescope daje identyczny efekt, co alignacja na gwiazdę w pilocie. Dlatego też wystarczy zrobić tak w kilku punktach nieba i masz już super dokładną alignację. Teraz, aby tego nie "zapomnieć", musisz w panelu EQMod, po wejściu w listę punktów alignacji zaznaczyć opcje zapisywania punktów przy parkowaniu oraz wczytywania przy odparkowaniu. Teraz, gdy zrobisz parkowanie, wyłączysz sprzęt i włączysz go ponownie, to punkty alignacji zostaną przywrócone a montaż będzie zalignowany.
 3. Odbija się coś na pewno, tylko to chyba kwestia słabych powłok Czarny idealnie nie jest.
 4. Star-Watcher AZ GTI

  Bo jest tańsze
 5. 1600MM-C

  Kurcze, to oni tam nawet bufora na jedną klatkę nie mieli, tylko na żywca pchali bajty z matrycy bezpośrednio do USB? Co za dziwaczne podejście...
 6. No powiem wam, że dla osób takich jak ja, czyli sprowadzających działanie filtra do wycinania jednej składowej polaryzacji (czyli w wypadku prostopadłych filtrów pierwszy wycina jedną składową, a drugi tą prostopadłą) jest to nawet nie małe, to jest gigantyczne zaskoczenie! Dobrze, że nie sprzedałem jeszcze tych filtrów, to sobie sprawdziłem doświadczalnie Zakładałem, że polaryzacja to cecha podobna do długości fali w kontekście działania filtrów - czyli np filtr niebieski przepuści tylko niebieskie światło, a następujący po nim czerwony zablokuje już wszystko. Wsadzenie zielonego pomiędzy nic już nie da To, że zjawisko nie zachodzi, gdy trzeci filtr damy z przodu, czy z tyłu jest dla mnie chyba jeszcze dziwniejsze, bo przez to to się już zupełnie kupy nie trzyma Zastanawiam się w takim razie, co się dzieje ze światłem, które nie przechodzi przez układ. Do tej pory myślałem, że się odbija. Ale gdyby tak było, to chyba nawet fizyka kwantowa nie mogłaby zawrócić z powrotem zawróconego światła? W takim razie ta część, która nie przechodzi jest pochłaniana?
 7. 1600MM-C

  No ale gdzie jest ta wersja pro na stronie zwo? Widzę ją np dla 094, ale 1600 nie widzę. Kurcze, gdyby tylko była wersja mono, to mielibyśmy kamerę praktycznie doskonałą.
 8. EQMOD

  Najprościej odznaczyć enable limits w mount limits w panelu EQMod.
 9. Star-Watcher AZ GTI

  Ok, ostatni post do mnie przemawia Faktycznie SW moze pójść dalej i wymyślić coś ciekawego. Pytanie, czy "chcemy" takich niedzielnych obserwatorów, którzy umieją tylko wybrać na telefonie pierwszy z listy proponowany obiekt i na tym kończy sie ich wiedza? Jako klienci fajnie, bo wydają kasę Ale nazywać ich astroamatorami? Sam nie wiem...
 10. DreamFocuser

  Tak, własnie o to chodzi. Nie jest problemem mała niedokładność, która powstanie. Zawsze można ją zniwelować ponownym zerowaniem pozycji, jeśli się ma crayforda (bo w zębatkowym trzeba widzieć sprzęt). Chodzi o to, żeby nie stracić całkowicie "orientacji".
 11. Nowe Astropolis a.d. 2017

  No tak, bo obecnie użytkownicy starszych telefonów nie są w stanie używać forum przez przeglądarkę, a tapatalk, czyli jedyna opcja nie działa... Znaczy się jest druga opcja, którą ja zastosowałem - zmieniłem telefon Ale to nie powinno być traktowane jako jedyne dostępne rozwiązanie problemu.
 12. Star-Watcher AZ GTI

  Hmm, jakby się zastanowić, to przecież już w zwykłych montażach wystarczyło dołożyć moduł BT i również można było sterować zdalnie telefonem, czy czymkolwiek, gdzie napisałoby się soft. Protokół był znany. Teraz mamy taki nadajnik już zaszyty w montażu i jest łatwiej, bo nic nie trzeba dorabiać, ale pod względem funkcjonalnym chyba nic się nie zmienia, jeśli mówimy o możliwościach rozwoju. No bo z punktu widzenia zwykłego użytkownika taka zmiana jest fajna, bo można sobie pomiziać telefonem zamiast kupować pilota za 600 zł. Choć jeśli o mnie chodzi, stukrotnie bardziej wolę sterować czymś pilotem (z fizycznymi przyciskami), niż telefonem. Jeśli chodzi o Adventurera mini, to tam to rozwiązanie było bardzo dobrym i funkcjonalnym posunięciem - obsługa jednym pokrętłem i dwoma przyciskami nie była zbyt rozbudowana ani wygodna, a telefon rozwiązał sprawę. Jednak w wypadku dyskutowanego montażu uważam to jedynie za bajer, niekoniecznie funkcjonalny i wygodny, ale na pewno atrakcyjny (no i metoda na ograniczenie ceny - to duży plus).
 13. Star-Watcher AZ GTI

  Nie no, to nie jest żaden przełom - ot zwykły montaż AZ z goto i wifi. Nic odkrywczego. Do astrofoto zupełnie bez sensu. Bez klina nie ma zastosowania, a nie wiem, czy SW przewidział klin do niego? Nawet jeśli, to trzeba by dopiero zrobić stosowne testy PE itp, żeby coś powiedzieć.
 14. DreamFocuser

  Akurat z silnikiem nie ma problemu, znaczy się jest inny, poważniejszy W czasie zaniku zasilania silnik prawie na pewno nie będzie w stanie wykonać już żadnego ruchu, pobiera tak dużo prądu z punktu widzenia dostępnych pojemności, że je od razu rozładuje. A jeśli nie, to spokojnie mogę uśpić momentalnie cały kontroler silnika. Problem jest inny, ale z nim się już nie da nic zrobić - mikrokroki. Otóż przy zaniku zasilania silnik przeskakuje na stabilną pozycję (z mikrokroku na pełny krok). Problem w tym, że w wielu przypadkach nie da się przewidzieć, w którą stronę nastąpi przeskok. Z tego powodu można założyć, że pozycja zapisana przy zaniku zasilania będzie się zgadzać tylko "mniej więcej" tzn z dokładnością do 32 mikrokroków. I z tym się trzeba pogodzić, w końcu to jest opcja awaryjna. W normalnym użytkowaniu należy zrobić parkowanie, które to ustawia silnik w stabilnej pozycji i dzięki temu jest ona dokładnie znana po ponownym uruchomieniu.
 15. problem z kamerą

  Ale fajne rozrywki dla mózgu ostatnio zapewniacie tymi nietypowymi problemami Po pierwsze powtórz testy na darkach (i biasach też). Po drugie, jeśli na zasilaczu jest nie tylko kamera, to przetestuj z samą kamerą. Sprawdź też na innym zasilaczu, bo to może być jakieś nietypowe jego uszkodzenie. Generalnie problem wydaje się być na jakiejś elektronice filtrującej, czy to w zasilaczu, czy kamerze, czy jeszcze gdzieś indziej. Ale może to być cokolwiek, bo to na prawdę coś dziwacznego...
×