Skocz do zawartości

Sprzedam teleskop Sky-Watcher 203/1000 na montażu EQ5 + dodatki


michael99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na sprzedaż bardzo dobry teleskop 200/1000 firmy Sky-Watcher na montażu paralaktycznym EQ5. Montaż paralaktyczny jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż popularny Dobson. Chodzi tu o śledzenie obiektu. Dobson to najprostszy montaż azymutalny, którym jest bardzo trudno podążać za obiektem, gdyż ani nie ma on mikroruchów, ani nie jest pochylony względem płaszczyzny Ziemi, aby móc poruszać nim tylko w jednej osi. Oczywiście paralaktyk jest znacznie droższy, ale warto. Tym bardziej, że nadaje się on do rozbudowy pod astrofoto, nie tak jak dobson. Naprawdę warto, moim zdaniem właśnie przez niewygodne śledzenie obiektów jest tyle 8" na giełdzie... Jeszcze raz polecam, zarówno początkującym, jak i obeznanym w temacie, i też astrofotografom, to idealny sprzęt do focenia nieba.

 

Co można zobaczyć przez ten teleskop? Kilkaset do tysiąca obiektów mgławicowych, galaktyk i gromad (większość gromad rozbita na poszczególne gwiazdy, galaktyki to "pozawijane" chmurki odległe o miliony lat świetlnych, mgławice mające wyraźne struktury), setki jak nie tysiące gwiazd podwójnych, tarcze wszystkich planet, dokładne szczegóły na Marsie, Jowiszu, Saturnie i Wenus, a o Księżycu to chyba nie trzeba mówić: widać kratery mające średnicę 1km, których na księżycu jest... pół miliona... No i oczywiście po dokupieniu napędu i odpowiedniego detektora (np. lustrzanka) można fotografować tysiące obiektów Deep Sky (obiekty głębokiego nieba: mgławice, galaktyki, gromady).

A teraz pełen opis sprzętu: Jest to teleskop 8" o światłosile f5. Ogniskowa wynosi 1000mm. Teleskop jest odpowiednio wyczerniony (także wyciąg, szukacz, boki luster i okulary. Wszystko to znacząco poprawia kontrast na planetach i Księżycu), nie jak to jest w nówkach. Do tego wymieniony kitowy okular 25mm na znacznie lepszy: Sky-Watcher LER 25mm. W zestawie jest też okular kitowy 10mm. Ewentualnie mogę dodać jeszcze bardzo dobry do tego teleskopu okular Baader Ortho 6mm, który świetnie sprawuje się na planetach i Księżycu, a także na mniejszych gromadach kulistych i mgławicach. Taki okularek dołożę do zestawu za 100zł (osobno sprzedam dopiero, jak się sprzeda zestaw, a okularek zostanie, wtedy cena 150zł + przesyłka). Do teleskopu dokładam prowizoryczny odrośnik, który jednak bardzo pomaga w obserwacjach. Teleskop niestety posiada kilka rysek i zadrapań, odklejeń farby, nóżki montażu są nieco pordzewiałe - zwyczajne ślady użytkowania. W montażu była wymieniona duża część śrub: oryginalne były za słabe i za krótkie. Wymieniona jest także jedna część do ustawiania szerokości geograficznej, była za słaba i pękła. Ale teraz jest włożona znacznie mocniejsza, więc bez obaw. W zestawie jest oryginalny szukacz (tylko wyczerniony). Teleskop jest skolimowany, bardzo dobrze trzyma kolimację, więc powinno się obyć bez kolimacji po transporcie. Teleskop nie posiada półeczki na akcesoria, która tylko przeszkadzała i została usunięta, oraz dekielków szukacza (które są praktycznie niepotrzebne) i jednej przeciwwagi, która zupełnie nie jest potrzebna: do tego teleskopu wystarczy jedna, druga obciąża tylko montaż i sprawia, że jest ponad 5kg do dźwigania... Nie ma też barlowa, który był tak beznadziejny, że nadawał się tylko do kosza...Oto pełna specyfikacja sprzętu sprzedawanego przeze mnie: http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-bkp2001eq5,d708.html , z tym, że ja mam inną wersję kolorystyczną i nieco inny wyciąg. W zestawie są też kluczyki. Ogólnie wszystko to, co na zdjęciach. Brak pudeł. Mogę rozbić zestaw, ale najpierw muszę sprzedać tubę, potem montaż. Cena tuby z akcesoriami 900zł, montaż 1000zł. W zestawie wychodzi 100zł taniej, a biorąc jeszcze okular 6mm jeszcze 50zł. Sprzedaję, bo zmieniam na większy.

Co do transportu. Mogę ewentualnie podrzucić do 40km z Łodzi gratis, ale wolałbym odbiór osobisty z Łodzi. Nie chciałbym wysyłać ze względu na bezpieczeństwo luster.

 

Cena 1800zł, myślę że okazyjna, bo nowy jest o 800zł droższy, a daję do tego znacznie lepszy i droższy okular, wyczernienie, odrośnik. Jest też kolimator wykonany z jednego z dekielków i redukcje 2,2"-1,25" oraz 2,2"-2" i dovetail z gwintem fotograficznym i wszystkie dodatki widoczne na zdjęciach.

 

Kontakt tutaj, na PW, przez telefon: 720 509 902, albo najlepiej na maila: michal.kubi99@gmail.com

Zapraszam i pozdrawiam.

DSCN8201.JPG

DSCN8203.JPG

DSCN8208.JPG

DSCN8213.JPG

DSCN8211.JPG

DSCN8197.JPG

DSCN8200.JPG

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

1) tuba z deklem, kluczykami, odrośnikiem 300zł

2) szukacz wyczerniony 9x50 z krzyżem 140zł

3) kitowy okular 10mm 30zł

4) redukcja 2,2"-2" 20zł

5) redukcja 2,2"-1,25" 30zł

6) głowica EQ5 - 600zł (mogę ewentualnie dać statyw stalowy, wtedy dopłata 350zł, albo aluminiowy, wtedy dopłata 100zł)

7) wyciąg 2,2" 90zł

8 ) dovetail - sprzedane

9) okular Baader Classic Ortho 6mm 140zł

10) okular Sky-Watcher LER 25mm 90zł

11) obejmy na tubę 8" z dovetailem w trakcie sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozostało:

 

1) szukacz 9x50 z krzyżem, wyczerniony, prosty 130zł
2) głowica EQ5 na statywie stalowym 930zł
3) wyciąg 2,2" z redukcjami 2,2"-2" i 2,2"-1,25" 110zł
4) okular Baader Classic Ortho 6mm 150zł (rezerwacja)
5) okular Sky-watcher LER 25mm 90zł

 

Reszta sprzedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.