Skocz do zawartości

Epson R2400 głowica DX5 sporo ulepszeń i system ciss


Ura

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam do sprzedania fajną drukarkę ploter - możliwość druku z arkuszy jak i z roli - jest podajnik na małą rolkę 410mm

do tego jest podajnik na sztywne papiery tektury itp kabel sygnałowy i zasilania w komplecie.

Jakość druku foto bardzo dobra, CMYK plus LC LM i z czarnych LLK i LK co daje sporą rozpiętość tonalną - w zestawie jest CISS - system stałego zasilania tuszem razem z chipami samoresetującymi, oraz zbiorniki z tuszem, zalane tuszem InkMate made in korea, dedykowany do tych drukarek, mogę podać dostawcę i inne przydatne linki do zamawiania tego tuszu, przy zmianie na innego producenta trzeba wszystko odessać z pojemników i zalać płynem do czyszczenia głowic, przelać głowicę czyszczeniem głowicy z sterownika drukarki i zalać nowym, upierdliwe. System zalany i odpowietrzony, jeden koreczek do odpowietrzania mi wyskoczył do środka drukarki :( i przepadł musiałem zakleić otwór plastikową nakładką, ale wszystko gra nie zacina się mechanika jest OK, a głowica w 100% drożna i fajnie drukuje tym tuszem - można zrobić profilowanie kolorystyczne icc pod dany papier i będzie ideał np profil 3000 pól kontrolnych (koszt jakieś 99zł w wyspecjalizowanej firmie).

Drukarka jest przerobiona na zlewanie tuszu z czyszczenia głowicy do zewnętrznych pojemników - tak zwana przeróbka pampersa ( zamiast lać w gąbkowy pochłaniacz wewnątrz maszyny leje sobie do buteleczek które spokojnie wymieniamy na nowe jak się zapełnią.

Wszystko w niej gra zrobione zostało : reset pampersa elektroniczny - ma nowy licznik, przerobiony pampers na zlewanie tuszu z czyszczenia do pojemników, zainstalowany system stałego zasilania CISS z samoresetującymi chipami, do tego jest zrobione czyszczenie ręczne cappingu, i wyczyszczona głowica drukująca - 100% deseniu


Taka konfiguracja daje nam pełne odcięcie się od upierdliwych serwisów pochłaniacza w drukarce oraz od bardzo drogich tuszy oryginalnych epsona - jak ktoś chce to może je zamontować.

na start dodaję papiery foto i naklejkowe, no i tusz, może być mniej niż na zdjęciu bo drukarka cały czas u mnie pracuje.

Sprzedaję bo przesiadam się na ploter wielkoformatowy do plakatów też epsona.

ps. Jak by były jakie kolwiek pytania eksploatacyjne o drukarkę i używanie systemu ciss, dolewanie tuszu i inne to można śmiało pytać, już od lat pracuję na epsonach.

A i cena na koniec 1300 zł razem z wszystkimi ulepszeniami i wysyłką ubezpieczoną .

5344088258.jpeg

5344088258_1.jpeg

5344088258_2.jpeg

5344088258_3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

aktualizuje temat, drukarka do sprzedania ale bez głowicy ( użyłem jej do naprawy plotera epson pro 9800 ) w zestawie ciss oraz przerobione zbiorniki zrzutu tuszu z czyszczenia. Cena 300zł plus koszt wysyłki pewnie jakieś 20zł

 

głowicę do tego modelu to DX5 kodowane - z modeli R800 R1200 i R2400

 

 

320zł z wysyłką za całość bez tuszu i głowicy - tusz mogę osobno policzyć, na tą chwilę zostawiam sobie tusz bo zastanawiam się nad postawieniem plotera do plakatów też epsona z serii 9000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

System stałego zasilania się sprzedał

zostaje sama drukarka bez głowicy.

 

Obniżam cenę na 100zł plus wysyłka

czyli pewnie jakieś 122zł bo dość ciężka maszyna - na części albo jak ktoś chce to można poszukać taniej głowicy i reaktywować maszynę.

 

 

pudło mam solidne po innej drukarce epsona, ale pasują wypełnienia styropianowe, do zestawu dodaję kabel zasilający nowy, oraz zestaw startowy papierów foto epsona.

mam jeszcze gdzieś w garażu tusze zamienniki do tego modelu, jak by ktoś potrzebował.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.