Skocz do zawartości

Ura

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  1225
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

442 Good

O Ura

 • Tytuł
  Arktur
 • Urodziny 19.02.1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Fotografia, Biologia, Astronomia, Geografia.
 • Sprzęt astronomiczny
  Sporo sprzętu foto i lorneta nikona
 1. kawał okazu, bardzo fajna fotorelacja na stronce - mi się bardzo spodobały zdjęcia z próbą wyciągania linami i zakłopotanie jak nie wyszło
 2. Mikrokosmos

  jest potencjał w tych fotkach dla tego wspominam o konkursie, ja co roku przeglądam finalistów tego konkursu - chyba z 100 najlepszych zdjęć. Nawet samo przeglądanie tych zdjęć da sporo nowych tematów do fotografowania. Kryształy mają super formy - abstrakcyjne bardzo fajne.
 3. Mikrokosmos

  WOW piękne kryształy Łukasz koniecznie startuj do konkursu Nikona bo zdjęcia przednie Nikon organizuje co roku konkurs na makro i mikro fotografię, można wygrać naprawdę fajny mikroskop Nikona
 4. SCT MEADE 10" w wydaniu ATM.

  Ja największy sprzęt to kupiłem w USA refraktor lunta z etalonem do słońca - całkiem sprawnie dotarło, ale niestety większość sprzedawców nie chce wysyłać do EU.
 5. SCT MEADE 10" w wydaniu ATM.

  Bardzo fajny sprzęt - szkoda że nie ma zdjęć porównawczych przed i po ulepszeniach. czasami można całkiem fajne sprzęty dopaść szkoda że wysyłka z USA jest problematyczna.
 6. Smog a oglądanie nocnego nieba

  Teraz występuje tak coś co już dostało nazwę "obwarzanek krakowski" czyli na około wszystkie małe miasteczka i wie bardzo kopcą byle czym - tam potrafi być 600 mikrogramów pm10 - jak w Skale, podobnie Słomniki - tylko tam nie ma stacji pomiarowej albo Zielonki czy Michałowice - przed Słomnikami muszę zatykać nawiew w samochodzie i liczyć że szyby nie zaparują nim wyjadę z tego smrodowiska. W samym Krakowie sytuacja się poprawia bo jest 50 mikrogramów w centrum - kiedyś bywało również 500. Co do obserwacji to są uciążliwe bo kto lubi obserwować jak mu w nos śmierdzi, a jak przychodzi do domu to jak z wędzarni - wszystkie ubrania do prania i włosy do mycia bo śmierdzą - to tak w ramach obserwacji blisko wsi i małych miasteczek - jak u mnie Miechów - śmierdzi :/ trzeba odjechać trochę dalej w pobliże lasów i najlepiej na jakąś górkę - tam mniej będzie wyziewów i mniej mgły i rosy na teleskopie.
 7. 10 najpiękniejszych bolidów 2017 roku

  pewnie mało tam mają kamerek w tym Maroku gratuluję fajnej stronki/bloga ładnie zrobiona i miło się czyta - urzekły mnie aktualnostki - szybkie i dobre jak cząstki elementarne - wyborne.
 8. 10 najpiękniejszych bolidów 2017 roku

  bardzo ciekawe zestawienie, ja jestem pod wrażeniem tego z Laponii i z Yunnan
 9. Oumuamua

  Tak to miałem na myśli.
 10. Oumuamua

  Dzięki za wyjaśnienie, czyli coś go wybiło z jego macierzystego układu, jakiś mocny impakt i tak leci i zawija się o pola grawitacyjne gwiazd które go jeszcze bardziej rozpędzają, i zmieniają kierunek. A może ma jakaś wielką nieregularną orbitę ?
 11. Fotografia tradycyjna - klisza

  A to też dobry sprzęt
 12. Fotografia tradycyjna - klisza

  Hmm ale smog ? czy może mgła. Co do koreksów polecam koreksy firmy Kaiser, te koreksy polskie Krokus to one bardzo lipne są - zniszczyły mi kilka fajnych klisz. lubi się wykręcić negatyw podczas mieszania.
 13. Oumuamua

  Piękne odkrycie, bardzo dziwny obiekt o nietypowej orbicie jak na planetoidę. W sumie to bardzo interesujący i tani sposób na ewentualne podróże w nieznane - lub znane jeśli zna się pełną orbitę takiej planetoidy i wie gdzie zawija elipsę z drugiej strony .
 14. To te chińskie one latają w takiej formacji trójkąta równoramiennego . - te z gifa po prostu NOSS made ich china do triangulacji celów dla chińskiej marynarki ludowej czy jak oni to zwą. A to że ulepszyli i latają po dwa to ciekawe, jak triangulację robią z dwójki ? pewnie trzecia leci gdzieś dalej w formacji ale tak by nie było to za dobrze widoczne. nie znajdziecie ich raczej na Heavens above, no chyba że obserwatorzy określili orbitę te cztery stoją w miejscu więc to nie NOSS - a raczej geo stacjonarne.
 15. Wielkie gratulacje i trzymam kciuki za następne odkrycia.
×