Skocz do zawartości

Ura

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  1217
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

440 Good

O Ura

 • Tytuł
  Arktur
 • Urodziny 19.02.1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Fotografia, Biologia, Astronomia, Geografia.
 • Sprzęt astronomiczny
  Sporo sprzętu foto i lorneta nikona
 1. Oumuamua

  Tak to miałem na myśli.
 2. Oumuamua

  Dzięki za wyjaśnienie, czyli coś go wybiło z jego macierzystego układu, jakiś mocny impakt i tak leci i zawija się o pola grawitacyjne gwiazd które go jeszcze bardziej rozpędzają, i zmieniają kierunek. A może ma jakaś wielką nieregularną orbitę ?
 3. Fotografia tradycyjna - klisza

  A to też dobry sprzęt
 4. Fotografia tradycyjna - klisza

  Hmm ale smog ? czy może mgła. Co do koreksów polecam koreksy firmy Kaiser, te koreksy polskie Krokus to one bardzo lipne są - zniszczyły mi kilka fajnych klisz. lubi się wykręcić negatyw podczas mieszania.
 5. Oumuamua

  Piękne odkrycie, bardzo dziwny obiekt o nietypowej orbicie jak na planetoidę. W sumie to bardzo interesujący i tani sposób na ewentualne podróże w nieznane - lub znane jeśli zna się pełną orbitę takiej planetoidy i wie gdzie zawija elipsę z drugiej strony .
 6. To te chińskie one latają w takiej formacji trójkąta równoramiennego . - te z gifa po prostu NOSS made ich china do triangulacji celów dla chińskiej marynarki ludowej czy jak oni to zwą. A to że ulepszyli i latają po dwa to ciekawe, jak triangulację robią z dwójki ? pewnie trzecia leci gdzieś dalej w formacji ale tak by nie było to za dobrze widoczne. nie znajdziecie ich raczej na Heavens above, no chyba że obserwatorzy określili orbitę te cztery stoją w miejscu więc to nie NOSS - a raczej geo stacjonarne.
 7. Wielkie gratulacje i trzymam kciuki za następne odkrycia.
 8. Fotografia tradycyjna - klisza

  Ja takiego żelu na bazie żelatyny i emulsji srebrowej używałem na płótnach - niestety kupnych i odlazło :/ jak bym sam obił blejtramy to pewnie było by OK - i na papierach czerpanych, czasami barwionych tuszem "Ecoline" popularną ekoliną . Podłoża muszą być chropowate no i przy wywoływaniu i utrwalaniu trzeba uważać by nie zdrapać szczypcami emulsji. Ta emulsja to Tetenal Work - jak by komuś nie chciało się bawić w mieszanie srebrowej emulsji w żelatynie i dodawanie konserwantów bo inaczej żelatyną szybko zostanie skonsumowana przez bakterie i grzyby. Ja miałem takie cudo, bardzo rzadko się pojawia na rynku, bajkowo się z nim pracowało, żarówka halogenowa, dwa systemy pracy, mały format oraz 6x6, prosta wymiana obiektywów oraz obracanie negatywu, możliwość przestawienia kolumny o 90st i rzutowania na ścianę, no i płynna zmiana kolorów - do multigradedów, miał też bardzo równe rozłożenie światła bo przed kondensorem światło skupiał taki wielki walec ze szkła.
 9. Fotografia tradycyjna - klisza

  Pięknie powiedziane, bardzo dobre jest to że trzeba się zatrzymać i pomyśleć, 8 razy zastanowić nad kadrem, i nie ma ekranika który ci powie czy masz dobry kadr czy nie, czy ekspozycja jest ok czy nie, wszystko się dzieje w głowie. Po jakimś czasie już myślisz ekspozycjami.
 10. Fotografia tradycyjna - klisza

  i fajnie też wiele lat się tym zajmowałem trochę zawodowo w sumie. Rollei to bardzo dobry film. Robisz stykówki czy odbijasz na jakimś większym papierze - a może to skany z negatywu i zmienione w PS na pozytyw? bo sam dobór papieru też sporo wnosi ciekawych efektów, można eksperymentować z papierami twardymi, oraz z nowocześniejszymi multigrade (trzeba mieć wtedy powiększalnik z filtrami do koloru, płynnie regulowanymi) Ja miałem byczy powiększalnik Vivitar na średni format z olbrzymim polem roboczym, ale niestety sprzedałem .
 11. THIS ADVERT HAS EXPIRED!

  • NA SPRZEDAŻ
  • Używany

  Witam ponownie wystawiam do sprzedania mój okular Celestron X-cell 20mm fajny sprzęt do planet. w komplecie wszystko co dała fabryka plus dowód zakupu

  150,00 zł

 12. W sumie to mają sporo wspólnego bo ładnie na nich widać drogę naszej gwiazdy przez nieboskłon - i to w różnych miesiącach
 13. bardzo ciekawe żabki Dendrobates mają mocne toksyny . Trzeba też uważać na koralowce z rodziny Palythoa albo Zooanthus - lepiej po prostu nic nie dotykać jak się nurkuje i nie wie z czym ma się do czynienia, a jak ktoś ma w akwarium to już raczej wie co ma (Palytoksyna podobno najbardziej trująca)
 14. Dawno nie robiłem aktualizacji mojego hobby nr 2 czyli akwarium morskiego, doszło sporo zwierzaków i inne oświetlenie, no i wreszcie fotki z lustrzanki :
 15. Ale się tam dzieje na tych zdjęciach zgnieciona puszka - ciekawe.
×