Skocz do zawartości

Kilka słow o Panu J.Poruczko


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Troche mi zajelo siedzenie na działce 6 m-cy ale staralem sie nie tracic czasu,

oczywiście poza zbieraniem borówki i pakowaniem, ale do sprawy.

 

Oddałem do modyfkikacji teleskop do Pana J.P chyba wszstkim dobrze znany.

 

Pan Jerzy wymienił mi wyciąg, przedłuzył tube aluminizowal lustro zamontował pająka

i lusterko sprzedał okulary oczywiście "CCCP" :) wszstko za 500 zł !!!!!!!!!!

 

Ale jaka róznica.

 

Patrząc w niebo starym teleskopem na gwiazdy byly jakies takie niewyraźnie tak jak by

nie były ostre tak bardzo bardzo daleko. Po renowacji patrząc na gwiazdy czuje sie tak

jak bym był w sórd nich przy powiekszeniach 40X lub 80X. (narazie nie dysponuje okularem krótko ogniskowym ale już nie długo) nie wspomne już o widoku Galaktyki Andromedy i 2 innych mu towarzyszących tak dobrze widocznych u stóp pegaza.

 

 

Reasumując nie przepuszczałem ze tyle można zobaczyc przez profesjonalnie wykonany teleskop.

 

 

Pozdrawiam

 

p.s.

 

Nie zaponajcie ze jestem amatorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u P. Poruczki w domku. Jego wiedze i profesjonalizm, oddanie sprawie czuc juz na kilometry. Przy okazji nie chce nikogo urazic i z dystansem podchodzi do wielu rzeczy. Z wieloma sprawami sie zgadzalismy, np. U. Ale to akurat oczywiste ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie widzę ze i Pan Jerzy odkrył tą rynkową niszę że z przeróbek U... na teleskopy da się wyżyć, u nas to stanowi prawie 1/3 przerobu warsztatowego a klienci nie mogą poznać swoich wyrobów z nowym osprzętem i optyką okularową :salu:

Cieszę sie razem z Tobą Jetiozyrys bo nie ma nic bardziej wkurzajacego niż marny wyrób teleskopopodobny w conocnym użytkowaniu :lol::lol::lol:

 

Ps. Tak z drugiej strony patrząc to powinienem U... chyba wystawić mały pomnik bo ich przeróbki dają mi w firmie wymierny zysk ale mam przez to bardzo mieszane uczucia bo wolałbym tego na oczy nie oglądać i nie robić z tym absolutnie nic ale jak tu nie pomóc zrozpaczonym obserwatorom :roll: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.