Skocz do zawartości

FotoSfera pocięła mi Słońce!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem zdjęcia robione podczas zaćmienia Słońca. Ze względów finansowych zlecam robienie zdjęć firmie FotoSfera. Tradycyjne zdjęcia wychodzą im na ogół dobrze, a nawet bardzo dobrze. Czasami były tylko problemy z kadrowaniem zdjęć z czarnym tłem.

 

A co zastałem dzisiaj?

 

Wypstrykałem cały film, czyli 37 klatek. Odbierając dzisiaj zdjęcia w kopercie znalazłem 20 odbitek. Bardzo ładnie wyszły zdjęcia zaćmienia robione podczas wschodu Słońca bez użycia filtra. Uroku zdjęciom dodały bardzo delikatne, kolorowe pasma chmurek.

 

Kolejne 17 zdjęć robiłem podczas fazy maksymalnej z użyciem filtra. Niestety z tych klatek zdjęcia nie zostały wywołane choć Słońce na kliszy jest bardzo wyraźne. Co więcej film został pocięty co 4 klatki i nie byłoby problemu, gdyby nie to, że poprzecinane zostały naświetlone klatki (!!!) :'(

Trzy klatki całe i ciach przez środek czwartej, znowu trzy całe i ponownie ciach przez środek.

Prawdę mówiąc jeszcze z czymś takim się nie spotkałem.

 

Jutro idę wyjaśnić sprawę. FotoSfera ma punkty w zwykłych sklepach. Na kopertach nie ma adresu firmy, ale są dołączane ulotki firmy Fotoclassic. Czyżby FotoSfera = Fotoclassic? Sprawdzę.

 

Kiedyś znalazłem fotografa, który wywoływał mi filmy i robił zdjęcia tak jak sobie wymarzyłem. Niestety zniknął z rynku. Inni niestety nie mają pojęcia o zdjęciach obiektów astronomicznych. :-[

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To w Polsce problem stary jak świat, znalezienie dobrego usługodawcy u nas graniczy z cudem a jak już jest to szybko plajtuje bo masowego odbiorcę nie interesuje jakość tylko niska cena i co za tym idzie i jakość usługi niestety :'( :'( :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert nie denerwój się i tak podpisałeś papier, że oni ponoszą odpowiedzialność do wysokości ceny filmu. W USA to pewnie musieli by Ci zafundować wycieczkę na najbliższe zaćmienie. Olej ich ciepłym moczem i tak nic nie wskórasz powiedz im tylko, że na całe szczęscie za parę lat większość sie przesiądzie na cyfrę i te głupki pójdą z torbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Niestety się mylisz Miras bo bedą tłukli zielone fotki z Cyferek klientów, Robercie,opiernicz ich o zniszczenie filmu i żądaj takiego samego na jakim robiłeś zaćmienie w zamian poniesionych strat, zawsze to i coś, może na przyszłość się zastanowią co i jak ciąć albo nie potną w miarę wątpliwosci !!!

Unikaj robienia czego kolwiek w punktach gdzie nie robią tego na miejscu bo na nic nie masz wpływu i szkoda twoich nerwów !!!

Pamiętaj co tanio to drogo, jak w życiu w tym kraju na codzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się mylisz Miras bo bedą tłukli zielone fotki z Cyferek klientów,

 

To ty sie mylisz Januszu ich godziny są już policzone klienci sami sobie będą tłukli odbitki w domu. To jest tak jak swego czasu próby ratowania pagerów, koniec skończyło sie pozostanie w mieście jeden dwa warsztaty dla hobbystów robiących na kliszy, to kwestia paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się mylisz Miras bo bedą tłukli zielone fotki z Cyferek klientów,

pozostanie w mieście jeden dwa warsztaty dla hobbystów robiących na kliszy, to kwestia paru lat.

Uchowaj Boże! No chyba, że astrokamery CCD stanieją :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius

Owszem stanieją, ale popularne cyfraki typu ,,małpa'' dla masowego klienta, który nie ma zbyt wielkiego pojęcia o fotografowaniu. Ta tendencja zaczyna być już widoczna na rynku, ale raczej nie dotyczy ona ,,poważnych'' aparatów wysokiej klasy. Co do prawdziwych astrokamer, to cena ich nadal pozostaje bardzo wysoka (zwłaszcza jak na nasze warunki) i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się w tej kwestii coś zmienić. Niestety jest to bardzo specjalistyczny sprzęt dla bardzo wąskiego grona użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.