Skocz do zawartości

"przepalone" słońce


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

robiłem zdjęcia z zaćmienia słońca przy użyciu MTO+2x konwerter i canonaT70, jako filtru użyłem podwójnej warstwy naświetlonej kliszy RTG. Wiem, wiem część z Was odsądza mnie od czci i wiary w tym momencie, ale na sprawienie sobie pożądnego filtru nie miałem poprostu czasu :o, naśwetlałem od 1/15 do 1/500 przy 200ASA i ...nic ciekawego nie wyszło poza białym słońcem i ciemnym tłem >:( , zero szczegółów, kolorów (minimalnie na obrzeżach słońca ). czy taki stan rzeczy może spowodowany być brakiem odpowiedniego filtru, czy pochrzaniłem coś z ekspozycją?

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Znaczy się jednak potrzebujesz dobrego filtru słonecznego bo klisza rentgenowska mocno rozprasza światło i gubią się wszystkie szczegóły :'( :'( :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie martw się, ja też próbowałem kiedyś rożnych wynalazków filtropodobnych i otworkopodobnych ale już mi przeszło po nieudanym (fotograficznie) zaćmieniu i w MTO u siebie stosuję od dawna szklane filtry dobrej jakości z dobrym skutkiem, stwierdzilem ze szkoda marnować więcej zaćmień na dziwne wynalazki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Brązowy chrom na zielonym filtrze daje dobry rezultat i żółte Słoneczko z lekkim odcieniem zielonkawym bardzo przyjemne dla oka!!!

Najpierw sprawdź na ekranie czy filtr zakręcony na obiektyw jest dobry optycznie i czy nie pogarsza zdolności rozdzielczej obrazu w postaci np zaniku granulacji czy rozdwojenia brzegu tarczy co się czasem omsknie rosyjskim wyrobom ??? ??? ???

U nas wszystkie filtry przed naparowaniem są tak testowane :):D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.