Jump to content

FilipOgorzelski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  105
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

107 Good

About FilipOgorzelski

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

804 profile views
 1. Znalazłem jedynie informację o użyciu 24 mm Naglera 82* z 8 calową wersją tego teleskopu, gdzie autor nie zgłaszał problemów z winietowaniem.
 2. Dobry wieczór wszystkim Przymierzam się do zakupu Cassegraina od GSO. Z racji zamieszania w mieście celuję gównie w planetki, ale czasem warto poszerzyć horyzonty i wsadzić w wyciąg nieco szerszy kąt. Natknąłem się na okular Explore Scientific Maxvision 24mm o polu 82*, a konkretnie pod jego wersję bez brandingu ES: https://pl.aliexpress.com/i/4000804876387.html Cena jak za okular o podanych parametrach jest wyśmienita, a opinie na forach potwierdzają, że to ES bez loga. Z resztą... nawet gdyby był to produkt drugiego sortu to przy f/12 raczej tego nie uświadczę. W mojej
 3. Gratuluję! I jednocześnie pozdrawiam z drugiego miejsca w kategorii ,,Our Sun" Cieszy to, że w sumie aż 3 Polaków zdobyło nagrody w tym konkursie. Daniel Koszela zajął 3 miejsce w kategorii ,,Moon"
 4. Owszem tak Mam nadzieję, że pandemia się skończy i w tym roku znów się tam wybierzemy na zaćmienie.
 5. Fujifilm X-T2 Zeiss 32 mm Chyba łapie się pod temat wątku
 6. Fujifilm X-T2 Samyang 12 mm Ziemia: 8 min Niebo 25 x 1 min Parametry z głowy, ale jakiś obraz na technikalia daje
 7. Nigdy się nie ,,chwaliłem" swoimi pracami, czas to zmienić Fujifilm X-T2 Samyang 12 mm 10 min
 8. Zdjęcia fajne Ciekaw jestem co będzie z 20" RC, detal Księżyca przy wybitnym seeingu może być ciekawy. Będę śledzić rozwój sytuacji.
 9. Termin realizacji to z tego co kojarzę 4 miesiące, plus jak sami wiemy, po zakupie nowego sprzętu chmury są jak w banku Jeśli ten post to nie żart, to wyczuwam, że za jakiś czas znów zostanie tutaj podbity.
 10. Gratuluję zakupu Na sfotografowanie czeka kilka gromad gwiazd w M31 Czystego nieba życzę!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.