Skocz do zawartości

Baader Neodymium Moon & Skyglow Filter


Piotrek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam. Oprawa 1,25''. Stan idealny zakupiony w grudniu 2004 w DO, żadnych rysek, jedynie plastikowe pudełko ma jedną ryskę. Filtr ma właściwości podobne do filtra Light-Pollution, czyli wycina linie emisyjne lamp sodowych i rtęciowcyh. Rzecz jasna przepuszcza linie HII, OIII i inne. Filtr świetnie nadaje się do obserwacji planet i fotografii (także DS; w przypadku refraktowów achro wymagany filtr -IR/UV). Producent podaje, że zwiększa intensywność barw. Nie przetestowałem, czy tak jest rzeczywiście, bo fotografuję tylko w B/W :) Transmisja w wybranych liniach do 95% światła. Sprzedaję razem z instrukcją-opisem angielskim, originalnym pudełkiem i gąbkami, a nawet z papierowym pudełkiem z nalepką :)

 

Filtr jest to wałaściwie Baader Contrast Booster, z tą różnicą, że nie wycina podczerwieni i ultrafioletu.

 

Link do strony DO z krótkim opisem http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...3d14ea1cda5411d

 

W mojej ocenie filtr sprawuje sie dosyć dobrze. Mam południową część nieba zaświetloną światłem lamp sodowych od Torunia, więc przekonałem się, że filtr działa. Było to widać na moich zdjęciach B33, gdyż mogłem wydłużyć czasy 3-4 razy bez prześwietlania całkowitego tła.

 

Mozliwa ewentualna zamiana na filtr DeepSky wąskopasmowy, albo Ha (oczywiście za moją dopłatą).

 

Kontakt na PRIV, ew. gg:5479916.

 

Cena: 100 zł (+ koszty wybranego transportu)

 

PS W załącznikach 3 zdjęcia z dnia dzisiejszego.

bn1.jpg

bn2.jpg

bn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.