Skocz do zawartości

Pokaz Nieba gim nr 14


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek odbył się Pokaz Nieba w gim nr 14 na boisku.Można bylo podziwiać wyśmienity nasz kochany księżyc czy też Jowisz i jego 4 księzyce, Wege.Ten pokaz bardzo mi sie podobał pani zalesławie spewnoscią też i napewno karolowi 007.Dziękuje panu El Capitano i wszystkich z towarzystwa miłosników astro.... za przybycie i pokazanie nam tych pięknych widoków.Bylo extra ;D :):o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k_03.jpga tu mamy księżyc poza

kraterami, górami i morzami bardzo efektownie wygląda światło popielate Księżyca.

 

 

 

 

 

 

Światło popielate Księżyca sfotografowanobiektywem 10/1000 na filmie o czułości 400 ISO z czasem ekspozycji 20 sekund. Aby uzyskać nieporuszony obraz Księżyca obiektyw został umieszczony na montażu paralaktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może łyżeczka dziegciu:

Mi, na przykład, nie podobało się to, że paru prostaków (nie bójmy się tego słowa) klnących jak szewcy, łążących z papierosami i śmierdzących alkoholem bawiło przepychanie się pod statywami z rzeczywiście zainteresowanymi obserwatorami. Nie podobało mi się ich głośne rzucanie ch...mi, pi...dami i innymi częściami ciała. Były też i dziewczyny próbujące im w tym dorównać. Było takich na szczęście tylko kilka na kilkadziesiąt osób.

Jak również nie powinny mieć miejsca popisy rowerowe na piaszczystej bieżni wznoszące tumany kurzu zasynanego przez np. Bogdanowego Sky-Watchera (Newtona) 200/1200 i moją ulubiona soczewkę 120/1000.

Mam nadzieję, że ci 10-15-letni menele nie byli z Waszego gimnazjum, tylko przypełzli po zmaknięciu pobliskiego sklepu monopolowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Kapitanie u nas w szkole i w wielu innych sa tacy deb...ja bynajmniej próbowałem pare osób uspokoić...ale ni dało się... DZIĘKI ZA POKAZ!!!!!

ps:kiedy bedzie można przyjść na spotkanie PTMA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.