Skocz do zawartości

co sądzicie o tym sprzęcie?


Gość ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ignisdei

Witam! chciałem kupic sobie na Allegro tento 20x ale ceny mnie powaliły, zatem zaczałem rozgladać sie za tańszym substytutem, i znalazłem tą aukcje,

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52529723 , dodam że mam małe dośwadczenie z lornetkami (podstawy). Mam jednak dość spore doświadczenie z produktami allegro więć nie kupie nic bez zasiągnięcia opinii kilku niezależnych fachowców.

Prosze zatem o rade jeśli nie tento za 150 zł to co?

Pozdr Robert

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tej lornetce, poza tym ze to smiec a nie lornetka, to facet ktory to sprzedaje pisze takie bzdury w opisie aukcji ze mozg sie lasuje... Jezeli naprawde ma ona powiekszenie 40x to jest to najwieksze nieporozumienie jakie mozna bylo wyprodukowac.

 

Lepiej poszukaj w Lidlu MEADE 10x50, moze zostalo jeszcze pare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Andee. Bardzo ostrożnie z tą lornetką bo sprzedający to idiota, który nie wie co pisze. Lornetka pochodzi z tej samej chińskiej fabryki co Taiga, Meade (Lidl) itd. Lornetki od tego chińskiego producenta charakteryzują się ogromnym rozrzutem jakościowym. Nawet przy tak renomowanej marce jak Meade trzeba było w lornetkach przebierać. Powiększenie tej lornetki to 10x (96m/1000m), a nie 40x ( w razie czego można zwrócić z powodu niezgodności towaru z opisem). Następna sprawa to taka, że jest to lornetka naprawdę spora i waży około 1,5kg. Na piesze wędrówki po górach jak zachwala sprzedawca zupełnie się nie nadaje. To, że lornetka pochodzi od tego samego producenta co Taiga czy Meade nie świadczy jeszcze o tym, że jest taka sama. Na testach prowadzonych przez PKiM było widać sporą róznicę pomiędzy lornetkami Breakera i np. Taigi choćby w zastosowanych pryzmatach.

Konkluzja jest następująca. Nie ryzykuj kupowania tej lornetki w ciemno. Gdybyś miał możliwośc wybrania sztuki z dziesięciu to co innego. Jeżeli takiej możliwości nie masz to szukaj Meade 10x50 z Lidla oraz wątku na ten ten temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego barachła. Tak się składa że kupiłem na allegro tydzień temu BPC 20x60 kronos i miałem okazję porównać ją w warunkach dzienny z tym czymś 40x70. Ppowiem Ci tylko tyle że napewno nie jest to ani 40 ani 70. Powiększenie tak około 10 a średnica napewno poniżej 60. Ta przez którą ja patrzyłem miała jeszcze dodatkowo rubinowe powłoki. Nie mniej jednak odradzam zakup. Lepiej dozbierać troszkę grosza i kupić Bpc choćby 10x50.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to jakies dziwne sa te lornetki na allegro...

Z racji tego ze posiadam teleskop firmy Galileo to zainteresowala

mnie oferta sprzedazy lornetek tej firmy (na teleskop nie narzekam,

wrecz przeciwnie :) - pomimo siedziby w usa przyslala mi brakujacy wyciag :) )

 

Wiedzac ze maja w ofercie rozne lornetki do astro (jaka jakosc co prawda nie wiem):

 

http://www.galileosplace.com/galileoastron...binoculars.html

 

wiec zaczalem szukac. Na allegro znalazlem, ale lornetki ktorych kompletnie

nie ma w ofercie tej firmy (a sa to ponoc lornetki nowe...). Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.