Skocz do zawartości

Pytanie do elektronikow


Rekomendowane odpowiedzi

Jako totalny ignorant z zakresu elektroniki chcialem zapytac bardziej zorientowanych, czy duzym problemem jest zrobienie wzmacniacza do samochodu (audio)?

 

Chodzi o to, ze skroili mi znowu radio (niby ubezpieczone, ale dzien stracony) i wymyslilem sobie chytry plan. Mysle o wzmacniaczu zamontowanym tam, gdzie powinno byc radio i zatkanym "zaslepka" oryginalna. Do wzmacniacza musze miec wejscie na "czincze" zebym mogl podpiac ipoda.

 

Jak myslicie? Jak mozna to zrealizowac? Czy sa takie gotowe wzmacniacze? Z waznych informacji - w samochodzie mam 8 glosnikow w tym 4 wysokotonowe.

 

A moze ktos sie podejmie takiej realizacji? Jezeli tak, to prosze o kontakt na priwa (oczywiscie odplatnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Adamie napewno bez problemu, ale to raczej zadanie raczej nie dla amatora,

najlepiej by było jakbyś się udał do jakiegoś wyspecjalizowanego salonu car-audio

i kupił gotowy np:

 

img.php.jpg

 

wszystko zależy od tego jakiej mocy masz głośniki, czy może masz już jakiś piecyk, a o nim niewiesz ?:D wzmacniacz trzeba dobrać właśnie do nich, chyba, że miałeś jakieś normalne radio w normalnym samochodzie (nie np. w ferrari, maybachu :szczerbaty:)

to po prostu kupić normalne radio, ale obsadzić głębiej, ale takie radio które ma wejście z przodu na małego jacka do zewn. odtwarzacza, przykryć je deklem z wyprowadzonym wyjściem na chinche, czy co tam Ci będzie pasować

pozdrowienia

 

a chyba w MediaMarktcie się kiedyś chwalili, że kupiony u nich sprzęt car-audio montują bezpłatnie

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako totalny ignorant z zakresu elektroniki chcialem zapytac bardziej zorientowanych, czy duzym problemem jest zrobienie wzmacniacza do samochodu (audio)?

Oczywiście niedużym. Wystarczy odpowiedni projekt, których jest mnóstwo w czasopismach i internecie. Właściwie każda konstrukcja jest znacznie tańsza od tej gotowej ze sklepu ze zbliżonymi parametrami. Jeśli znaleźć kit, czyli zestaw elementów z gotową płytką drukowaną, wystarczy tylko lutownica - poradzi sobie każdy. Wiele gotowych wzmacniaczy robionych przez amatorów można znaleźć czasem na Allegro.

Edytowane przez radradish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radradish wybacz ale ja się z tobą nie zgadzam próbowałem kiedyś skopiować wzmacniacz znanej firmy i nieco go usprawnić, wyszło tanio ale lepiej brzmiał oryginał który przerobiłem, ten mój poszedł do gościa który wymagał mocy a nie jakości. Wzmacniacze na dobrych układach scalonych (gdzie aplikacja jest malutka i prosta) kosztują kupę kasy do tego trzeba wliczyć konstrukcję przetwornicy zasilającej itd.

 

Adamie wystarczy kupić gotowy wzmacniacz, umieścić go w bagażniku, podciągnąć do konsoli wejście (tylko na dobrych interkonektach i po sprawie). Ewentualnie gdyby były zakłócenia od instalacji w konsolę wbudować malutki przedwzmacniacz i podpiąć się do wejść wysokosygnałowych wzmacniacza. Podobnie gdy będziesz korzystał z wyjścia liniowego (o ile ipod go ma) trzeba będzie zrobić przedwzmacniacz z regulacją poziomu sygnału aby można było regulować głos.

 

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne mario2005, tylko że Adam musi liczyć się z tym, że przełożenie wzmacniaka do bagażnika, będzie wymagało rozebrania pół tapicerki, zeby poprowadzić i pochować kable

 

no ale za to, bagażnik samochodu Adama, może wyglądać tak:

 

info_17_14_big.jpg

 

:szczerbaty::ha:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz sumas wszystko zależy jak ma rozmieszczone głośniki.

 

Ja przedstawiłem propozycje zakładając że Adam ma porządną instalację która gwarantuje moc i jakość.

Jeśli nie zależy mu na mocy i wystarczy jakość pozwalająca na to aby tylko coś grało to nie widzę problemu aby prosty wzmacniacz 4x20W umieścić zamiast radia.

 

Można też kupić używanego pioneera na pilota i tak przerobić panel aby nikomu nie chciało się go kraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radradish wybacz ale ja się z tobą nie zgadzam próbowałem kiedyś skopiować wzmacniacz znanej firmy i nieco go usprawnić, wyszło tanio ale lepiej brzmiał oryginał który przerobiłem, ten mój poszedł do gościa który wymagał mocy a nie jakości. Wzmacniacze na dobrych układach scalonych (gdzie aplikacja jest malutka i prosta) kosztują kupę kasy do tego trzeba wliczyć konstrukcję przetwornicy zasilającej itd.

Ale nie chodzi tu o kopiowanie gotowego produktu, a budowę według projektu. No a dobre układy kosztują dużo, fakt :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.