Skocz do zawartości

Zenithstar 81


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Po długim namyśle postanowilem zakupić cieszący się dobrymi opiniami czasem bardzo dobrymi teleskop WO Zenithstar 81.

Nie miałem okazji jaszcze go przetestować..czekam na dedykowany flattener. 

Im dłużej jestem w jego posiadaniu...licząc w dniach 😆tym częściej spotykam się że sceptycznym podejściem do zakupu...a po co...a czemu akurat ten...bo problemy z nim i z flattenerem...czemu nie quadro lub odrazu Askar ( wiadomo finanse)

Mam straszny mętlik w głowie.

Znajdzie się ktoś kto obiektywnie wypowie się na temat tego sprzętu...czy więcej za czy przeciw. 

 

20240221_171747.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu wraz z flattenerem. Ustawienie odpowiedniej odległości nie należało do trudnych. Pomógł w tym program NINA oraz cennych info dostarczył Wiesiek ze Szczecina :) (dzięki) 

Cały zestaw pracuje z Eaf (też nie mam problemów) i z AsiAir plus wszystko zawieszone na heq5 pro. Do guidingu używam lunetkę Artesky ultraguide 60mk2 i asi 220 mini (dopiero co kupiłem nie miałem jeszcze okazji testować:) wcześniej guiding obsługiwała kamera 120mms. Na końcu wyciągu wisi Asi 533 mc pro. (Taki zestaw nie daje zbyt szerokiego pola)

Początkowo wyciąg lekko się ruszał na boki, ale są śruby które to regulują.  

ogólnie jestem zadowolony… wiadomo zawsze chce się coś lepszego. Tak to już jest, ciągle goni się króliczka 🐇 

Edytowane przez Afur
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przypadek 😆

Mam guider Artesky Euroguide 60/240 z Asi 120mm/ 

Zwo Asi 533mc pro I Heq5 

Robiłem zdjęcia w połączeniu z Svobony 503 70ED...zapewne różnica teraz będzie spora w jakości zdjęć...kto wie. 

Mogę wypowiedzieć się co do guidera Artesky....trzeba mocno wysunąć kamerkę...na sam skraj clamping ringu żeby złapać ostrość...ja dołożyłem by było sztywniej złączkę projekcyjną 1.25"  Dziękuję bardzo za odpowiedź. 

20240215_140927.thumb.jpg.a684e4028497c202f51e6e94f19721d8.jpg20240208_142113.thumb.jpg.0086fa946f1f6f1af18d33b627a29948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mstaniek napisał(a):

Jak tak patrzę na te sprzęty to mam tylko jedną wątpliwość....

KIEDY BĘDZIE POGODA*?

 

____

*umożliwiająca robienie astrozdjęć 😉 

Heh.....jak pamiętasz to pierwszego dnia posiadania asi 533mc pro miałem już okienko parę godzin więc natura czeka aż złożę Zeniciaka 😆

20240223_161803.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.