Skocz do zawartości

PTMA Warszawa zaprasza


Janusz_W

Rekomendowane odpowiedzi

13 marca 2012 - wtorek - 19:30

 

Oficjalne wznowienie Sekcji Obserwacji Komet PTMA

 

Zapraszamy na czat wideo.

Nowością będzie możliwość Waszego udziału fonicznego w chacie.

Prowadzący: Janusz Wiland - prezes O/W-wa PTMA będzie dzwonił

do chętnych, którzy będą chcieli podzielić się wspomnieniami o kometach.

Chętnych prosimy o przesłanie numeru swojego stacjonarnego telefonu

na adres prezesa: jawil@astrojawil.pl

 

http://ptma-warszawa.astronomia.pl/ptma_tv.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://ptma-warszawa.astronomia.pl/ptma_tv.htm

 

środa - 21 marca 2012 - godz. 19:00

Razem z Romanem Fangorem będziemy opowiadać o ciekawostkach w znanej nam historii PTMA.

Odbędzie się nasze spotkanie pt. "Szanujmy wspomnienia" - część pierwsza. Nie da się opowiedzieć kilkudziesięciu lat w dwie godziny, więc odbędzie się kilka takich spotkań. Na pierwszym będzie sporo wydarzeń początku lat 70-tych XX-wieku.

 

czwartek 22 marca 2012 - godz. 19:00

Powtórka prezentacji programu Nocnego Obserwatora oraz zapowiedź jego nowej wersji.

Lepsza jakość transmisji oraz sporo głosów z prośbą o powtórzenie audycji zachęciła mnie do ponownego wypuszczenia w eter opisu mojego najnowszego programu.

 

Na chacie proszę się logować: imię_nazwisko z podkreślnikiem pomiedzy imieniem i nazwiskiem.

Proszę o kulturę wypowiedzi. Chaty sa nagrywane na pamiatkę.

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ptma-warszawa.astronomia.pl/ptma_tv.htm

 

środa - 21 marca 2012 - godz. 19:00

Razem z Romanem Fangorem będziemy opowiadać o ciekawostkach w znanej nam historii PTMA.

Odbędzie się nasze spotkanie pt. "Szanujmy wspomnienia" - część pierwsza. Nie da się opowiedzieć kilkudziesięciu lat w dwie godziny, więc odbędzie się kilka takich spotkań. Na pierwszym będzie sporo wydarzeń początku lat 70-tych XX-wieku.

 

czwartek 22 marca 2012 - godz. 19:00

Powtórka prezentacji programu Nocnego Obserwatora oraz zapowiedź jego nowej wersji.

Lepsza jakość transmisji oraz sporo głosów z prośbą o powtórzenie audycji zachęciła mnie do ponownego wypuszczenia w eter opisu mojego najnowszego programu.

 

Na chacie proszę się logować: imię_nazwisko z podkreślnikiem pomiedzy imieniem i nazwiskiem.

Proszę o kulturę wypowiedzi. Chaty sa nagrywane na pamiatkę.

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ptma-warszawa.astronomia.pl/ptma_tv.htm

 

środa - 21 marca 2012 - godz. 19:00

Razem z Romanem Fangorem będziemy opowiadać o ciekawostkach w znanej nam historii PTMA.

Odbędzie się nasze spotkanie pt. "Szanujmy wspomnienia" - część pierwsza. Nie da się opowiedzieć kilkudziesięciu lat w dwie godziny, więc odbędzie się kilka takich spotkań. Na pierwszym będzie sporo wydarzeń początku lat 70-tych XX-wieku.

 

czwartek 22 marca 2012 - godz. 19:00

Powtórka prezentacji programu Nocnego Obserwatora oraz zapowiedź jego nowej wersji.

Lepsza jakość transmisji oraz sporo głosów z prośbą o powtórzenie audycji zachęciła mnie do ponownego wypuszczenia w eter opisu mojego najnowszego programu.

 

Na chacie proszę się logować: imię_nazwisko z podkreślnikiem pomiedzy imieniem i nazwiskiem.

Proszę o kulturę wypowiedzi. Chaty sa nagrywane na pamiatkę.

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

przejście Wenus przez Plejady (na początku kwietnia 2012r) było kolejną okazją dla Oddziału PTMA w Warszawie przeprowadzenia nie tylko "zwykłego" pokazu przez nasze teleskopy, ale głównie - transmisji "on live" w internecie na naszej stronie www.

 

W poniedziałek, po odczycie, nie było zbyt dobrej pogody, ale sporo osób czekało na pokaz i transmisję. Wieczorem pogoda całkiem się popsuła i nawet jak w lukach między chmurami było widać Wenus, to akurat padał na tarasie deszcz i sprzętu nie można było wystawić.

 

Więcej szczegółów jest na stronie Oddziału:

http://ptma-warszawa.astronomia.pl/ptma_tv.htm

 

A ponieważ nie było szansy na oglądanie Wenus na żywo, na tarasie, to Michał Klimaszewski w pokoju PTMA opowiadał o swojej wyprawie do RPA – chętnych wysłuchania i obejrzenia zdjęć, które były także transmitowane „na żywo” - było tak wielu, że niektórzy musieli „oglądać” już poza naszym pokojem... Spotkania te są również nagrywane (dla dokumentowania naszej działalności).

Oto dwie fotki z kamery wideo, którą rejestrowałem prawie całe spotkanie.

 

post-14903-0-73173400-1333565472_thumb.jpg

 

post-14903-0-03842100-1333565482_thumb.jpg

 

We wtorek 3 kwietnia niebo w Warszawie przez prawie cały dzień było zachmurzone. Dopiero po godz. 20 chmury zaczęły się rozstępować i wkrótce mieliśmy czyste niebo i przepięknie widoczną Wenus w Plejadach. Z powodu kłopotów technicznych z kamerą nie mogliśmy pokazywać tego zjawiska, więc Janusz Wiland pokazywał w kamerze internetowej zdjęcia, które przed chwilą robił swoim aparatem... :astronom:

 

2012_04_03_wenus_plejady2.jpg

 

Udały się natomiast pokazy Saturna, Marsa i przede wszystkim – Księżyca.

Poniższe zdjęcia są screenami z ekranu – tak było to widać podczas naszej transmisji:

 

post-14903-0-22227600-1333565437_thumb.jpg

 

post-14903-0-98229200-1333565444_thumb.jpg

 

post-14903-0-90337500-1333565452_thumb.jpg

 

post-14903-0-79736900-1333565459_thumb.jpg

 

Dodam, że w tej relacji „PTMA TV-live” wzięła udział rekordowa ilość uczestników. Byli również goście z USA, Anglii i kilku innych krajów europejskich.

 

Tym razem przejście Wenus w dniu 3 kwietnia ja obserwowałem z domu. Mimo, że początkowo ściana budynku zasłaniała Wenus, potem było już dobrze widać.

Poniżej – mój mały domowy sprzęt – tutaj z okularem; potem do ED-80 przymocowałem aparat fotograficzny.

 

post-14903-0-90284600-1333565491_thumb.jpg

 

Na opracowanie zdjęć (a zrobiłem ich kilkadziesiąt) przyjdzie jeszcze czas, dlatego pokaże tylko jedno z nich, zrobione ok. 21h 17m CWE.

 

post-14903-0-69898200-1333565499_thumb.jpg

 

Dziś – 4 kwietnia pogody znów nie ma. Tak więc wszyscy mieliśmy wczoraj szczęście – świetna pogodę i udane zdjęcia.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zapraszam w czwartek na godz. 21:00 na inetnetowe spotkanie w PTMA Warszawa TV live, na którym omówię metodę dryfową ustawiania montażu paralaktycznego na biegun (stosuje się z powodzeniem, kiedy nie widać okolic bieguna) oraz rozpocznę edukację astronomiczną dla początkujących pt. "Podstawy astronomii". Mam nadzieję, że nie tylko poczatkujących zainteresuje temat.

Zapraszam 5 kwietnia 2012 - czwartek godz. 21:00 http://ptma-warszawa.astronomia.pl/ptma_tv.htm

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na dzisiejsze spotkanie PTMA Warszawa TV live, na którym m.in. omówię:

 

1. sprawy organizacyjne

2. metoda dryfowa ustawienia montażu paralaktycznego na biegun

3. "Podstawy astronomii", czyli co każdy miłośnik astronomii powinien wiedzieć o ruchach gwiazd, Słońca i krótko o czasie.

 

Zapraszam punktualnie o 21:00. (Link do transmisji w poście powyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.