Skocz do zawartości

PTMA Warszawa zaprasza


Janusz_W

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam jutro 1 marca na godzinę 20:00. Przedstawię swój darmowy program "Nocny Obserwator". Opowiem jak go używać i jakie ma możliwości.

Dlaczego przeczytałem to dopiero dzisiaj!

Liczę na repetę!

Szkoleń nigdy dość - aż wstyd się przyznać - po roku korzystania z AstroJawil'a dopiero w zeszłym tygodniu odkryłem "Węzełek"! Jakie to przydatne!

Pozdrawiam i życzę szerokiego audytorium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 marca 2012 - sobota - 19:30 - transmisja z mojego balkonowego obserwatorium w Piotrkowie Trybunalskim.

Zapraszam.

http://ptma-warszawa.astronomia.pl/ptma_tv.htm

 

Spróbuję podłaczyć się do kamery Watec i insertera. W planach Księżyc, M42, M44 i inne znane obiekty. Potem czat. Tomek Wężyk także zostal zaproszony, więc będzie nas dwóch :)

Lepsza web kamerka już zamówiona - odbieram najprawdopodobniej w poniedziałek.

 

 

Powtorkę z Nocnego Obserwatora zrobię, ale tym razem już z tej lepszej kamerki. Obraz rzucę z projektora na ścianę i tą kamerką Microsoft HD będę zbierał ten obraz z zimnej ściany - więc nie będzie tych paskudnych rozświetleń jak we wczorajszej transmisji. Obraz powinien być znacznie lepszy. Jeszcze dokupię mikrofon stereo i dźwięk będzie przestrzenny, bo mam w ustawieniach możliwość wybrania stereo/mono. Wtedy zaczniemy w PTMA pokazywać nasze rózne filmy astronomiczne z zakryć i innych obserwacji.

 

Jak już sprzęt nadawczy się unormuje to ustalimy datę tej powtórki NO.

Wówczas także kiedyś zaprezentuję AstroJaWila. 10-lecie już za tydzień !!! :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grabos992

Możliwe że Janusz zrobi powtórkę, ze względu iż pracujemy nad zapisywaniem TV Czatu i udostępnieniu nagrań w necie.

 

 

To właśnie byłoby bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była transmisja z balkonowego obserwatorium w Piotrkowie Trybunalskim. Panowie Janusz Wiland i Tomasz Wężyk głównie zadawali zagadki co to za obiekt w polu widzenia kamerki. Kamerka transmitowała z ogniska głównego 80ED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była transmisja z balkonowego obserwatorium w Piotrkowie Trybunalskim. Panowie Janusz Wiland i Tomasz Wężyk głównie zadawali zagadki co to za obiekt w polu widzenia kamerki. Kamerka transmitowała z ogniska głównego 80ED.

 

Zapomniałeś nieskromnie dodać, że znałeś odpowiedź na 99% pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam zapis czatu z 3 marca od godz. 20:33 do końca - do godz. 22:15.

Jeśli Janusz uzna to za sensowne, to mogę go udostępnić.

 

Zapraszam we wtorek na 20-tą. Tylko bądźcie od początku. Będę z nową kamerą Microsoft HD z wizytą u Michała Klimaszewskeigo, który opowie jak zbudował swoje tarasowe obserwatorium. Myślę, że na pewno każdego z nas Michał zaciekawi, jak będzie opowiadał jakie miał problemy i jak je przezwyciężył, aby zrealizować swój cel.

Edytowane przez Janusz_W
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem zmianę jeśli chodzi o kolor oraz chat. Korzystam teraz z komputera z monitorem kineskopowym i się nie mieści ekran z chatem- za szerokie :D . Wg mnie to chat mógł zostać- ale to raczej taka subiektywna opinia :yes: .

 

PS. Panie Tomku, staram się nie chwalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem zmianę jeśli chodzi o kolor oraz chat. Korzystam teraz z komputera z monitorem kineskopowym i się nie mieści ekran z chatem- za szerokie :D . Wg mnie to chat mógł zostać- ale to raczej taka subiektywna opinia :yes: .

 

PS. Panie Tomku, staram się nie chwalić :D

Widać dawno nie byłeś na chacie. Już powinno Ci sie zmieścić. Niedawno zmniejszyłem szerokość strony

Edytowane przez Janusz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.