Skocz do zawartości

VdB 142 HA


Kevin

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie to wygląda. Taki detal może warto poprawić : pociągnąłeś bardzo kontrast i mgławica wyglada nieźle..ale może gwiazdki warto obrobić osobno? Przez tak duży kontrast zrobiły się strasznie płaskie ( plackowate) a przez to optycznie dużo większe. Nie wiem czy koledzy podzielają moje zdanie, ale taki jest mój subiektywny odbiór tego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agresywna obrobka! Chcialem sie pobawic materialem, ale gdy zapisuje w Tiff 16bit, to moge w nieskonczonosc probowac rozjasniac zdjecie i ciagle histogram pokazuje wartosc 0

Moze ktos mnie oswieci?

 

 

Ten obiekt IC 1396 lubi byc mylnie nazywany VdB 142:

 

2yw5xyh.gif

 

Cosmic Challenge: The Ultimate Observing List for Amateurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pociągnąłeś bardzo kontrast i mgławica wyglada nieźle..ale może gwiazdki warto obrobić osobno? Przez tak duży kontrast zrobiły się strasznie płaskie ( plackowate) a przez to optycznie dużo większe...

Dzięki za opinię, zgadzam się. Niestety nie mogę w 100% opanować zrobienia dobrej maski w PixInsight, co prowadzi do tego, że gwiazdy nie są do końca chronione przed wyostrzaniem. Ponadto nie mogę okiełznać modułu zmniejszania gwiazd, który mimo, że jest bardzo rozbudowany, to w moich rękach daje mizerny efekt w porównaniu do zwykłego filtra minimum w Photoshopie. Podsumowując, w tym materiale nie tylko nie udało mi się zmniejszyć gwiazd średnich i dużych (drobnica jakoś zginęła), to jeszcze dostały one ekstra kontrastu. Spróbuję jeszcze raz. Jakoś strasznie źle mi się to obrabia, wolę jak obiekt jest jasny, a tło ciemne, a nie odwrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agresywna obrobka!

Zasugerowałem się komentarzem Bogdana Jarzyny do zdjęcia Marcina Paciorka na Astromaniaku (zdjęcie archiwalne), że ta mgławica nie ma być płaska tylko świecić (cytuję z pamięci). No to świeci ;) Ostatnio idę wbrew własnym upodobaniom i staram się wyciągać co się da. Bardzo mi się spodobało zbieranie materiału w Ha, strasznie fajny detal się rejestruje (nawet jak się weźmie pod uwagę dość słabą rozdzielczość (sek kąt. na piksel) mojego zestawu.

 

 

 

Chcialem sie pobawic materialem, ale gdy zapisuje w Tiff 16bit, to moge w nieskonczonosc probowac rozjasniac zdjecie i ciagle histogram pokazuje wartosc 0

Moze ktos mnie oswieci?

 

Spróbuj z linka poniżej. Wyrzuciłem fit z PixInsight, PS jakoś nie chce tego przetrawić, bo to chyba 32-bit

https://dl.dropbox.c...aster_Light.tif

 

...Ten obiekt IC 1396 lubi byc mylnie nazywany VdB 142...

Byłem święcie przekonany, że IC1396 to index całej tej mgławicy a VdB142 opisuje właśnie Trąbę. Prośba do adminów o zmianę tytułu na IC1396 w HA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem święcie przekonany, że IC1396 to index całej tej mgławicy a VdB142 opisuje właśnie Trąbę. Prośba do adminów o zmianę tytułu na IC1396 w HA

 

Tak, caly kompleks nazywa sie IC 1396, ale juz " najciekawsza" jego czesc, to jest po prostu Traba Slonia. VDB142 natomiast odnosi sie do malej mglawicy widocznej ponizej:

 

2sakkxt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na obróbkę Twojego materiału.

Obróbka w PixInsight.

 

To była ogromna przyjemność, bo jakość klatki jest powalająca.

 

Dużo detali, i rozpiętość tonalna pozwoliła na wydobycie 3 wymiarowego potencjału zdjęcia.

 

Tutaj moja wersja.

 

IC 1396.png

 

 

Moje wnioski:

widzę że jeszcze muszę popracować nad swoim setupem,

ale też mam nadzieję że mój ATIK 314E także da mi taki materiał.

 

Byłbym zawiedziony gdyby tak nie było.

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że zechciałeś pobawić się materiałem, u Ciebie gwiazdki nie wybijają się tak mocno na pierwszy plan. Matryca tej kamery (taka sama jak w 314L) bardzo fajnie zbiera materiał w h-alfa, a duży piksel z moim teleskopem daje rozdzielczość, która nie jest bardzo wymagająca dla prowadzenia.

 

Dodatkowo po przerobieniu montażu na przekładnie paskowe (Jarek76 dzięki za pomoc) prowadzenie mi się bardzo poprawiło. Byłem mocno zaskoczony, kiedy zarówno w przypadku tego materiału, jak i Ced214 (ekspozycje po 25min) mogłem wykorzystać 100% klatek.

 

Do pełni szczęścia brakuje mi regulowanej temperatury chłodzenia, żebym mógł sobie zrobić bibliotekę darków, w tej chwili nie robię darków w ogóle. Szkoda, że Atik zgadza się przełożyć sensor do "opakowania" 314L tylko wtedy, gdy kamera jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.