Skocz do zawartości

Refraktor SW ED 120/900.


Motloch Franciszek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam refraktor SW ED 120/900 BD.Sprowadzony z włoskiej giełdy,jako używany.Tuba skrócona 80mm.
W kpl. tuba skrócona,wyciąg oryginalny 2" z mikrofokuserem,obejmy,szyna,walizka.Na tubie koło wyciągu,z jednej strony ryski.
NA SOCZEWCE WEWNĘTRZNEJ OBIEKTYWU DWIE ŁEZKI NA OBRZEŻU NAPRZECIW SIEBIE DŁ ~20MM,GŁ 10mm i 8mm.W takim stanie powrócił do mnie.Nie zaznaczyłem SPRAWDZENIE ZAWARTOSCI i niema sprawców.
Odbiór na miejscu.Cena 3000 zł.
Bielsko-Biała Tel.kom. 791 169 145.
Jak będzie pogoda,to zrobię zdjęcie obiektywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od przodu w obiektyw łezki widac,od strony wyciągu też.

Ale patrząc w okular,obojętnie "mono",czy z nasadką bino,nie mogę nic zauwazyc.Pole widzenia czyste do samej diafragmy.

Rozważam dwie opcje:Albo pozostanie do bino 2x SW ED 120,albo będzie sprzedany za tą cenę którą podałem.

Tak ,jak teraz jest:

ostrzy "mono" z zapasem,pełna apertura,wysuw na dal ~100 mm.

.z nasadką bino bez barlowa(kątówka 2", bez górnej rury),zapas ~30mm,zależnie od nasadki bino.Apertura ~107mm.

Żeby była pełna apertura,to trzeba rurę wyciągu skrócic na wlocie,o ~50mm.

Narazie tego nie zrobię,tylko na życzenie kupującego, bo może będzie obserwował tylko mono.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.