Jump to content

PiotrZ

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3672
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PiotrZ

 1. Rico , napisz mi na maila : Baxter@kki.pl ile byś chcał za to Meade 70 etx. Porozmawiam z rodzicami tej dziewczynki czy ich stać . Pozdrawiam Piotr .
 2. Piotrek , na pewno nie szukasz ojca? mogę Cię adoptować razem ze sprzetem Zdjęcie super , rewelacja
 3. Adam , myślę że taki refraktor byłby idealny i będzie jej złużył długie lata . Narazie to jej ojciec musiałby pomagać wystawiać a jak trochę podrośnie to sama da radę . Sumasek też coś wyszperał na strychu ale ten od Ciebie będzie bardziej "przyszłościowy" . Bardzo dziękuję , czeka mnie trochę pracy żeby ją nauczyć ale to sama przyjemność . Będę Cie szukał na GG i uzgodnimy szczegóły . Pozdrawiam Piotr
 4. Cześć , ja swoje teleskopy pierwszego kontaktu już dawno rozdałem . Mam pytanie czy ktoś z braci astro ma niewielki teleskopik 76 mm max 100 mm dla 11 letniej dziewczynki która się już pasjonuje astronomią , na razie czyta książki i patrzy w niebo . Może za 10 lat będzie gwiazdą w amatorskiej astronomii , może . Jak by ktoś miał na poddaszu lub w piwnicy zbędny teleskop (mały) to proszę o odpowiedż . Pozdrawiam Piotr .
 5. Wysłałem zapytanie , mój kolega zaczyna przygodę z astronomią . Uznałem że ta Synta na początek byłaby dobra dla niego . Czy oferta aktualna ? Pozdrawiam Piotr .
 6. Darku , sześdziesiątka żyje i ja też żyję Moja mniejsza aktywność wiąże się z tym że pod samym nosem wybudawali miasteczko handlowe , pełno sklepów , setki latarń a takiego kolosa nie będę woził za miasto . Właściwie to marnotrawsto sprzętu , bo nie mogę go używać . Może odstąpię go w dobre ręce , zobaczymy . W każdym razie jestem z Wami i serdecznie pozdrawiam Piotr.
 7. Na następny Jodłów będę choćbym miał iść na piechotę z Wrocławia . Cieszę się że zlot jak zwykle się udał .Pozdrawiam wszystkich Piotr .
 8. Dziękuję Wam wszystkim za pamięć i dobre słowa Jutro lecę do Bułgarii na wypoczynek , jak wrócę z nowymi siłami to nie "opędzicie " się od moich postów na AF . Basia zgodziła się na zakup półmetrowego RC choć nie wie do końca co to jest . Mówiłem aaaaaaaaaaa taki tam teleskopik Pamiętajcie że Was wszystkich Kocham .
 9. Dziękuję Wam Kochani że pamiętacie . Do astronomii wrócę , zapewniam . Ostatnie trzy lata wstrząsneły moim życiem ale już z każdym miesiącem jest lepiej . Wrócę i to nie sam bo moja Basia czyta książki o astronomii
 10. Przepiękne zdjęcie . Piotrek jakbyś szukał ojca to ja Ciebie adoptuję (razem ze sprzętem)
 11. Jestem jestem bardzo chętnie opowiem dzieciaczkom o podstawach astronomii . Musimy się umówić bo nie zawsze dysponuję czasem . Pracuję od godz 9-tej do 18-tej więc mogę spotkać się w szkolnej świetlicy ok godz 19-tej . Pisz na Baxter@kki.pl lub dzwoń : 502 822 054 . Pozdrawiam Piotr .
 12. Byłem na AF od pierwszego dnia i jestem do dzisiaj . To już ponad 5 lat . Jesion od początku był , jest i będzie moim przyjacielem . Jest człowiekiem godnym najwyższego podziwu i szacunku za ogrom pracy którą włożył w rozwój najbardziej prężnego i popularnego forum astro . Niestety nie wszystkim podobały się sukcesy AF i ogromna ogladalność , szczególnie tym którzy na "piersi" AF próbowali załatwiać sobie reklamę lub popularnośc swoich własnych a niezauważanych przez nikogo portali . Od początku popieraliśmy publikacje o lokalnych i ogólnych zlotach i spotkaniach obserwacyjnych . Popieraliśmy
 13. Na nagrody w konkursach mogę przeznaczyć 20 egz pism Sky&Telescope i Astronomy Now . Ale .... z organizatorem konkursu musimy ustalić sposób wysyłek nagród . ja nie mam możliwości z każdym pismem astro stać godzinę w kolejce na poczcie . Mogę cały zestaw wysłać kurierem a dalej ktoś to musi przyjąć i podjąć się dystrybucji .
 14. Ja kiedyś zrobiłem zdjecie mgławicy (publikowałem na AF) która w małym kadrze kamerki jaką wówczas miałem wyglądała jak duch . Było tam wiele czarnej materii więc umownie nazwałem ją Belfegor . Potem wygoglowałem i okazało się że zrobiłem fragment mgławicy zwanej Trąbą słonia ) . Ja miałem w na monitorze tylko kawałek )) Nazwa "prosiaczek" mi się podoba . Pozdrowienia dla dziewczyny Piotr .
 15. Kilka lat temu podjąłem "prywatną " walkę z Light pollution w rejonie mojego domu we Wrocławiu . Sobie tylko znanymi sposobami spowodowałem że pracownicy Energetyki w czterech najbliższych latarniach wymienili oprawy i żarówki . Miałem wtedy zupełnie przyzwoite warunki od strony zachodniej jak na wielkie miasto , zbadany zasięg gołym okiem przy ładnej nocy to 5,24 mag ! . Niestety własnie od strony zachodniej wybudowano miasteczko handlowe . Ponad dwieście latarń walacych światłem w niebo , walkę przegrałem . Pozostaje tylko w "lepszych czasach" kupić działkę za miastem i tam wywieźć teleskop
 16. Bodi , za całą przyjemnością podaruję 15 egz na zimowy zlot . Pisz na priv , dogadamy sposób przekazania . Życzę udanego zlotu i pozdrawiam Piotr .
 17. Problem w tym ze ja nie mam żadnych możliwości czasowych aby spakować i wysłać 80 przesyłek . Chodzi o to żeby to żeby zlalazły się "dobre dusze" które przyjmą przesyłkę kurierską i podadzą dalej poszczególne egz pism w swoim regionie . Te 10 egz to tylko taka przymiarka do sposobu rozdania . Jeżeli ktoś jako Św Mikołaj rozda 15 egz to niech do mnie pisze .
 18. Krzysiu , na Roztoki będą już nowe Ja teraz rozdaję numery z lat poprzednich ale też świetne . 10 egz na Roztoki masz jak w banku . Pozdrawiam .
 19. Ojej , policzyłem tylko połowę Mam do podarowania 80 egz wiec może iść to na osiem regionów
 20. Kochani , mamy święta więc postanowiłem rozdać za darmo 40 egzemlarzy pism astronomicznych Sky& Telescope i Astronomy Now (wydanie brytyjskie) . Musimy porozmawiać o sposobie odbioru i wysyłek . Niech zgłaszają się osoby które w swoim regionie są w stanie rozdać 10 egz znajomym astrofanom .
 21. Jeżeli to ten Syriusz (350-tka) który był w moim posiadaniu to pierwotnie Astrokrak zrobił go dla Tura . Paweł sam załatwił blank a Janusz złożył całość . Potem Paweł przesiadł się na 50-tkę a ja odkupiłem 350 -tkę od producenta . Było to (nie pamiętam dokładnie ) ok 5-6 lat temu . Ja zapłaciłem 3500 zł a jak odbierałem 60-tkę to Syriusza odstąpiłem za chyba 2800 zł . W moim lustro było powtórnie powlekane i jak nowe . Czas jednak mija i napewno sama konstrukcja Dobsona się też wysłużyła , pewnie teraz sprzedający chce dużo taniej . Sam jestem ciekawy ceny . Powtarzam , jeżeli to jest ten "Syr
 22. Nie mogłem w tym roku być w Jodłowie ale byłem tam przez ostatnie 6- lat . Jedyne światełka na dole to była graniaca w Boboszowie i bardzo , bardzo małe małe miasteczko . Zawsze była "ciemność" coś się zmieniło ?
 23. Beznadzieja i ogłupianie ludzi . Nie polecam . Prostactwo i łapanie klijęta na periodyki , broszurki i książki dla dzieci . Nic wartościowego . Piotr .
 24. Przepiękne zdjęcia , niedługo Robert G będzie mógł Wam wiazać sznurówki u butów . Jestem pod wrażeniem . Lezka się w oku kręci jak zaczynaliśmy focić te "mgiełki" sprzętem jaki był wtedy dostępny . Każde zdjęcie jest godne "Oskara " ale trzeba coś wybrać Głosuję na : 3 10 14 Masakra ( na główną proszę takiego arcydzieła jeszcze nie widziałem ,niech każdy to zobaczy !!!!!) 19 20
 25. Adam wszystkiego najlepszego z okazji urodzin . Działaj na AF jak działasz albo jeszcze lepiej . Nie choruj więc dużo zdrowia i niech Cię na zawsze kocha Twoja urocza Żonka . Poprawiaj AF według swojego wielkiego talentu i wspaniałych pomysłów . ŻYJ nam 150 lat a może dłużej . Pozdrawiamy serdecznie PiotrZ i moja Basia .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.