Jump to content

Hans

Moderator
 • Content Count

  10322
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2180 Excellent

About Hans

 • Rank
  Astropolis.pl
 • Birthday 04/07/1976

Kontakt

 • Strona WWW
  www.astroamator.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  W-wa
 • Zainteresowania
  Taternik

Recent Profile Visitors

16472 profile views
 1. Cześć, Możliwe, że efekt który opisujesz wynika nie tyle z "niezgrania" osi mostka i osi optycznych co z tego, że lornetka została skolimowana jedynie do granicy tolerancji twojego mózgu (na to jak rodzimy sobie "w tle" z rozjechanym obrazem, zależy nawet od tego czy jesteśmy akurat zmęczeni). W trakcie kolimacji wyglądało, że jest ok, a innego dnia naszej głowie już tak sprawnie nie idzie. Zmiana rozstawu osi będzie mieć niewielki wpływ na obraz i jeśli kolimacja nie jest dokładna, może być tą kroplą przy której mózg podda się z "natywnym" poprawianiem obrazu w locie (tory optyc
 2. No to se raczej poczekasz Pozdrawiam.
 3. https://forum.thewingedhussars.com/index.php
 4. Zaciągnij sie do TWH Robale, explo, bgs...
 5. Cześć, Jak te "prawie - obejmy" są połączone z tubusem? To tymczasówka, czy docelowe rozwiązanie? (nie do końca ogarniam, czy wspomniane panewki łączą tylko kształtki do szyny, czy lecą"dalej do rury tubusu, a jesli tak, to w co są wkecone). Pozdrawiam.
 6. Jest jeszcze jedna opcja na prostą lornetę. Zamiast statywu, wymaga... bujanego leżaczka z podłokietnikami I powiem wam, że w tandemie z lornetką prostą o masie którą jesteście w stanie bezproblemowo i długo operować mając podparcie pod łokciami, potrafi "zająć do świtu" a leżaczek, taki jak ten: Pozdrawiam.
 7. Część, gdzie włączyć tryb ciemny? Szukam tej opcji od dłuższej chwili bezskutecznie. Mały ekran telefonu stanowczo nie pomaga :/ pozdrawiam
 8. Na moment trafilem pod podlaskie niebo. i troche mi teraz smutno jak "nie widze golym okiem Andromedy spod domu :(

   

  1. Show previous comments  1 more
  2. wessel

   wessel

   Też jestem na Podlasiu i widzę. Okularków zapomniałeś?

  3. Hans

   Hans

   Tam widze, po powrocie pod dom przestałem. Skala degradacji nieba przez ostatnie kilka lat jest ogromna. 

  4. wessel
 9. Regulacja, dopieszczanie tak, ale moim zdaniem klejenie / srubowanie korpusow nie jest normalne nawet w branzy astro, niezaleznie od polki cenowej. Pozdrawiam
 10. Jakby wam to powiedziec... hmm... gielda ma regulamin. Pozdrawiam.
 11. Zanim cokolwiek zaczniesz rozkrecac w korektorze, skrobnij do producenta z opisem, czy twoje objawy i twoje wnioski potwierdzaja. Rozkrecenie i skrecenie korektora z przekladaniem szkla wewnatrz, to nie jest operacja na dwa kliknięcia. Pozdrawiam.
 12. Regulamin Gieldy AP nie dopuszcza ogloszeń w formie licytacji. Proszę podać cenę oferowanego przedmiotu lub ogłoszenie zostanie usunięte. Moderator.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.