Jump to content

Hans

Moderator
 • Content Count

  10,255
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,136 Excellent

About Hans

 • Rank
  Astropolis.pl
 • Birthday 04/07/1976

Kontakt

 • Strona WWW
  www.astroamator.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  W-wa
 • Zainteresowania
  Taternik

Recent Profile Visitors

8,451 profile views
 1. A wcześniej info na PW w czym problem. Proszę nie ciągnąć offtopa. Pozdrawiam.
 2. Panowie, dyskusja bez publiki daje lepsze efekty. Jeśli nie zdołacie się porozumieć, dyskusja poprzez prawników daje lepsze efekty. Komentarze niepowiązane z wątkiem nie pomagają. Wydzielam. Moderator.
 3. Gielda AP posiada regulamin. Sugeruje przeczytać, zanim padną kolejne rady co w nim zmieniać. Perseusz, Adam, w przypadku braku zamknięcia sprawy polubownie, AP zawsze udostepnia niezbędne informacje upoważnionym organom zgodnie z przepisami i procedurami prawa. Pozdrawiam.
 4. Ogloszenie bez zdeklarowanej ceny narusza regulamin gieldy. Prosze uzupelnic, w przeciwnym wypadku oferta zostanie usunieta. Moderator.
 5. Prototyp Stara flatownica, wydruk ze zwykłej drukarki laserowej na folii, czarny karton jako ramka, no i ramka foto. I na prototypie chyba się zakończy Daleko temu tworowi do jakości pro. A i koszt rośnie wykładniczo, jeśli chcemy większy format. Nie wspoinając już faktu, że muszę użyć materiału wyjsciowego którego nie zrobiłem sam. Moje wypociny (poniżej) to nie ta liga rozdzielczości koniecznej do dobrego efektu. Pozdrawiam.
 6. Panowie, naprawde sugeruje przeczytac regulamin gieldy AP. Jest goraco, ale na kolejne lamiace zasady wpisy jednak znajde energie by zaostowac. Sidiouss, przeptaszam za sytuację. Moderator
 7. Proszę autora oferty o potwierdzenie aktualności. Moderator.
 8. Darula, to jest informacja jak najbardziej godna uwagi. Czepiam sie tego, ze jej zrodlem jest publikacja Mathiasa Zechmeistera w A&A, a nie kanalik na YT czy portalik X lub Y. Co wiecej, te podaj dalej portaliki czesto degraduja zawartosc pierwotnego przekazu. Pozdrawiam.
 9. Youtube jako zrodlo... Eh, Exoplanets channel zrobil kawal dobrej roboty ...
 10. Troche off top, bo zeszliśmy na balkony. Jakiś czas temu, odwiedzając Darka i jego taras z widokiem na Giewont ponad ostrzyżonymi drzewami zapragnąłem takiego rozwiązania. No to rozbudowując dom, architekt dostał w requirements - ma być duży balkon. No i jest... na północny-zachód, z nieosłoniętą, przedrożną latarnią w polu widzenia w odległości ok 40m. :/ Powiem tyle. Z mojego punktu widzenia, balkonowe obserwacje mają realny sens tylko jeśli balkon jest pod ciemnym niebem i jest wielkości pozwalającej na zrobienie na nim niewielkiej całonocnej imprezy. Inne opcje to, jak sie glebiej zastanowic, nie są opcjami. Nawet trawnik przed domem staje się całkiem konkurencyjną alternatywą. Pozdrawiam.
 11. Zadeklaruj kwotę jaką chcesz osiągnąć w przypadku sprzedaży. Zasady giełdy AP tego wymagają. Licytacje nie są dopuszczalne. Moderator.
 12. Ogloszenie nieaktualne? Moderator.
 13. Upraszam o umieszczanie nieswoich zdjec poza watkami dedykowanymi fotografowaniu konkretnego zjawiska. Ps. Ekologu, jestes pewny, ze wstawione materialy nie podpadają pod ograniczenia pubilkacji wynikające z praw autorskich? W twoich postach nawet nie zająknąłeś kto jest autorem prac ktore umiesciles na AP. Stąpasz po kruchym lodzie. Moderator.
 14. Jasne. Przez chwile miałem wrażenie, że jakiś ciekawy projekt nie-astrofoto się zalągł Pozdrawiam.
 15. Dora robota, dzięki. Pytanie jednak powiązane. Piszesz o zastosowaniu tych filtrów do spektrometrii, nie fotometrii. A przy spektrometrii musisz jeszcze brać pod uwagę jakiś dyfraktor. Trochę jest dla mnie niejasne, co dokładnie chcesz osiągnąć odcinając konkretny zakres widma przed podaniem go do dyfraktora (a może już po dyfrakcji chcesz ciąć)? Jaki dokładnie jest plan? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.