Jump to content

Hans

Moderator
 • Content Count

  10307
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2161 Excellent

About Hans

 • Rank
  Astropolis.pl
 • Birthday 04/07/1976

Kontakt

 • Strona WWW
  www.astroamator.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  W-wa
 • Zainteresowania
  Taternik

Recent Profile Visitors

10343 profile views
 1. Zanim cokolwiek zaczniesz rozkrecac w korektorze, skrobnij do producenta z opisem, czy twoje objawy i twoje wnioski potwierdzaja. Rozkrecenie i skrecenie korektora z przekladaniem szkla wewnatrz, to nie jest operacja na dwa kliknięcia. Pozdrawiam.
 2. Regulamin Gieldy AP nie dopuszcza ogloszeń w formie licytacji. Proszę podać cenę oferowanego przedmiotu lub ogłoszenie zostanie usunięte. Moderator.
 3. No to zamykamy na AP. Regulamin nie dopuszcza wystawiania ofert obecnych na serwisach aukcyjnych. Pozdrawiam.
 4. +5 ostów i kilka dni urlopu userze Fepyxya. Moderator.
 5. to popaczy https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/B215DF5968A78AE680257796002FEFA4/$File/LMX GREASE.pdf Przenosze do dyskusji o sprzecie. Pozdrawiam.
 6. Ogłoszenie bez podanej ceny narusza regulamin giełdy AP. Proszę uzupełnić. W przeciwnym wypadku ogłoszenie zostanie usunięte. Moderator.
 7. Sugeruje jednak wstawic fotki pogladowe. Pozdrawiam.
 8. Proszę uzupełnić cenę w ogłoszeniu. Moderator.
 9. Negocjacje cenowe proszę na PW z wystawiającym. Pozdrawiam. Moderator.
 10. Adam, upewnij sie z prawnikami, jaki wplyw zmiana statusu na fundacje bedzie miec (o ile) na gielde jaka mamy na forum. Pozdrawiam.
 11. Ale wiecie, że to troche jak z egzoplanetami "Nie dasz rady bez 50-cio calowego RC.", "To są dokładności na poziomie najlepiej milimag, kamerką ze sklepu nie ogarniesz". "Nikt tego jeszcze nie zrobił, co ty z tym pituteleskopikiem w garażu chcesz zrobić?" A potem po kilku dniach rycia za efemerydami po prostu robisz pierwszą amatorską rejestracje Nic tak nie uczy jak dopadnięcie pierwszego widma i przerycie sie przez soft. Mozolna analiza, padanie na ryj na własnych błędach Najtańsze błędy wbrew pozorom są ciągle na star analyser 100. A co ciekawe, to maleństwo pozwala osiągnąć znacznie więcej niż się wydaje. Do tego jest hmmm... jak to powiedzieć... lompatybilne z amatorskim światem. Dobry przykład na przewrotną prawdziwość durnego kawałka "Moja honda, szybsza niż wygląda" Pozdrawiam.
 12. Mozna recznie, mozna softem. Navet Maxim od biedy zrobi ci krzywą. Wiecej o softach konkretnych i jak je "klikać" możesz odkopac z materiałów które podlinkowałem wyżej. Pozdrawiam
 13. hmmm... niby nie wypada linkowac na pałe do wlasnego, ale na pewno sie przyda kazdemu wchodzącemu: http://astroamator.com/index.php/spektrometria/na-nieznanych-wodach http://astroamator.com/index.php/spektrometria/siegajac-po-widmo http://astroamator.com/index.php/spektrometria/spektrometr-na-poczatek http://astroamator.com/index.php/spektrometria/latwo-o-blad-kalibracja-widma To w sumie opis dojscia do poziomu spektrum absorbcyjnego na obiektach o jasnosci poniżej 10mag i dokładności 8.3 angstrema na pixel (!). Jest to wszystko na AP, ale w formie wątków - dyskusji, w linkach kondensat. Pozdrawiam.
 14. to: https://www.astroshop.pl/obserwacja/cambridge-university-press-ksiazka-spectroscopy-for-amateur-astronomers/p,55026#tab_bar_0_select stare, ale must have dla kazdego chcacego wejsc glebiej. No i AAVSO materialy: https://www.aavso.org/spectroscopy-observing-section i forum: https://www.aavso.org/forum/5011 Pozdrawiam.
 15. @Adam_Jesion, daj znac please jak pojawia sie wspominane dodatkowe opcje na mniej lub bardziej wirtualne towary. Z pewnością wesprę AP. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.