Jump to content

panasmaras

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2,027
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,291 Excellent

About panasmaras

 • Rank
  Barnardyn

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Sprzęt astronomiczny
  10x50, 16x70

Recent Profile Visitors

4,716 profile views
 1. Fajne, ale faza planety kompletnie się nie zgadza (choć i tak jest o niebo lepiej niż na wersji 1).
 2. Dodają pasek na szyję? Bo Chińczycy do 28x110 dodawali
 3. Przepraszam za off-top, ale zestawienie anonsu z widniejącym poniżej tematem "Noc cudów" jest po prostu przepiękne
 4. Ale namieszałeś Prościej byłoby napisać, że prawa krawędź kadru zdjęcia to kierunek północny, a lewa krawędź - południowy. PS zdjęcie piękne, rzecz jasne
 5. Oba zdjęcia fajne, ale zbliżenie na strukturę rozlanego atramentu w LDN 881 rozbija bank!
 6. Jakoś nie próbowałem tego kłębka ciemnotek nazywać, bo tu akurat są oznaczenia katalogowe (LDN 799-800, 803-4, 806-808). Natomiast Wilcza Łapa jest na północ od tych LDN-ek i jest znacznie bardziej rozległa. Jeśli można, przypomnę się z tym tematem.
 7. Za każdym razem jak patrzę na te zdjęcia, ściska mnie w środku, żeby skoczyć na Kanary i wyłapać je w wizualu. Ech, ale to nie w tym roku... W każdym razie, Twój materiał wpada na moją listę kluczowych pomagajek. Kiedyś wyłapię przynajmniej połowę tej watahy (chyba, że da się wszystkie)!
 8. Ktoś obserwował. Sam kojarzę kilka podejść lornetą (22x85) wyposażoną w filtry UHC, nawet coś mi świta, że jakieś blade pojaśnienie było, ale nie mam pewności, czy aby nie pochodziło od słabszych gwiazd. Tak czy siak, polecam jak najlepsze warunki, okular dający możliwie niewielkie powiększenie i szerokie pole rzeczywiste, dużą źrenicę wyjściową i śjakiś UHC.
 9. Tak tylko chciałem dorzucić, że wydrukowane przez Łukasza zestawienie planetarek, które miałem przyjemność zabrać ze sobą jako wojenne trofeum, jest nieprawdopodobnie genialne na żywo. Wisi w salonie, w miejscu tyleż tymczasowym, co doskonale widocznym i cieszy oko detalem (szczególnie upodobałem sobie studiowanie włókienek w engieckach 1502 i 6905). Każdego dnia, dosłownie. Dzięki Łukasz, za przekazanie tak niesamowitej rzeczy do puli nagród!
 10. Dziękuję Wam przepięknie za zlot - znów jeden z najwspanialszych, co dla zlotów zimowych staje się normą, do której i tak nie idzie się przyzwyczaić. Było genialnie - świetne prelekcje, dopieszczone konkursy (Wimmer, Roberciu - wielki szacun!), rewelacyjne nagrody - jak je zobaczyłem, to już wiedziałem, że muszę dosypać coś na otępienie do marynaty do szaszłyków, żeby mieć większe szanse w konkursach. No i wszelkie zabawy integracyjne - przecudowne. Zabrakło tylko nieba, ale za to było więcej Was. Lepiej chyba być nie mogło!
 11. Paweł, to może lepiej nie załatwiaj tego gazowego parasola grzewczego?
 12. Jeśli mię Monsieur Excel nie kłamie, wolne miejsca się skończyły. Oczywiście płatności zweryfikują listę obecności, ale na ten moment można się wpisać jedynie na listę rezerwową.
 13. Darku, w ten weekend Paweł będzie to uzgadniał z ośrodkiem. Póki co, o ile mi wiadomo, dziś jest problem z dodzwonieniem się do Ostoi. Przy okazji, zostało już tylko kilka ostatnich miejsc. Sugeruję przyspieszyć procesy diecezjalne decyzyjne .
 14. No i pięknie - mamy już 30 zgłoszeń, parę zgłoszonych prelekcji i kilka dobrych pomysłów na konkursy (na pełen program musicie jeszcze chwilę zaczekać). Miejsca wolne jeszcze są - zapraszamy do zapisów. PS czy na sali są wegetarianie / weganie? Bo mam parę pomysłów na bezmięsnego grilla i dobrze by było wiedzieć, na ile osób miałbym tego przygotować
 15. Prosimy o chwilkę cierpliwości. Na razie dostaliśmy kilkanaście zgłoszeń, w tym i Twoje
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.