Jump to content

panasmaras

Społeczność Astropolis
 • Posts

  2052
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Retained

 • Member Tittle
  Barnardyn

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Sprzęt astronomiczny
  10x50, 16x70

Recent Profile Visitors

8999 profile views

panasmaras's Achievements

2.4k

Reputation

 1. Więcej niż sztos. Poprzeczki w M51 jeszcze nikt nie zaobserwował
 2. Gapiłem się kiedyś przez kątową APM 120 mm i faktycznie, widoki były już teleskopowe - myślę, że zbliżone do newtona 6-8". Detal jest jednak związany mocno z uzyskiwanymi powiększeniami, zatem musiałbyś szukać sprzętu, który jest skolimowany pod powiększenia rzędu 50-100x.
 3. Głowa do góry, może w tym tygodniu się okaże, że dzieci zostaną wyrzucone ze szkoły i będziesz mógł przyjechać.
 4. Wydaje mi się, że ten zlot się jednak nie odbył. Było zbyt pięknie, po prostu zbyt pięknie: trzy gwieździste noce i trzy soczyste dni z najwspanialszym towarzystwem pod Słońcem. Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę, a szczególne podziękowania kieruję do Adama za doskonałą organizację, Agaty, Czarka i Karoliny za piękny koncert, Aśki i Sławka za wspaniałe towarzystwo na bieszczadzkich szosach i szutrach, do ekipy domku nr 18 za bycie najwspanialszą ekipą domkową oraz tradycyjnie bieszczadzkich trolli za karuzelę śmiechu. Do zobaczyska za rok!
 5. Jak będziesz na większym głodzie i ładnie poprosisz, to w domku 18. dostaniesz zupełnie przyzwoite espresso (ew. americano, ale to już z fochem ).
 6. Nie dziwi mnie ta bieglosc Marcina, w koncu kierunek przejscia wiazki w pryzmacie porro i w syfonie od kibla jest w zasadzie identyczny. PS do osob zaczipowanych Pfizerem: Wam tez zniknely polskie znaki?
 7. O, to miło że ktoś będzie miał te 70 km dalej niż ja
 8. Czy oscypek-WX to jest jakiś ser ultraszerokokątny, w dodatku ostry po same krawędzie?
 9. Jakie to ma znaczenie, czy chce czy nie chce? I tak będzie w kolejce za mną, więc może skorzysta z WX-a w nocy z niedzieli na poniedziałek...
 10. To, że usłyszałeś w głowie, to jedno. Lepsze jest to, że zacząłeś się śmiać przed kompem :D
 11. @Lukasz83 bardzo chętnie, byle po 10 lipca. Dajcie tylko znać, czy szosa, mtb czy gravel.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.