Jump to content

qbanos

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3135
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

qbanos last won the day on July 7 2019

qbanos had the most liked content!

Community Reputation

1482 Excellent

1 Follower

About qbanos

 • Rank
  Astro-Forum.org
 • Birthday 10/18/1985

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/photos/136721234@N02/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  Kowa 8.5x44
  Kowa 32x82

Recent Profile Visitors

3175 profile views
 1. Fajnie świeciła wczoraj nad zalewem Szczecińskim. Widok w bino Kowa 80mm przy powiększeniu 20x był genialny...
 2. Świetne zdjęcie, gratuluję!
 3. Maciek, co ja Ci oferowałem? Nie miałem newtona od 15 lat
 4. Fantástico! Skąd dokładnie fociłeś (z jakiego miejsca na wyspie)?
 5. Witamy po latach abstynencji (od astrofoto rzecz jasna)! Pięknie pyły wyszły, no a Jowisz dobrze pasuje - mógłby tam zostać na zawsze
 6. Fajna kolorystyka! No i kadr przemyślany. Jedyny znak zapytania postawiłbym przy punktowości gwiazd, ponieważ każda z nich jest przecinkiem (na oko 2x dłuższa w pionie niż szersza). Bardzo cierpi z tego powodu detal zdjęcia. Troszkę też widać, że robione małą aperturą, ale dobre FWHM na gwiazdach pozwoliłoby to zniwelować. Na Twoim miejscu przyjrzałbym się i pomierzył choćby w Maximie FWHM gwiazdek. Być może ten materiał przyjdzie wypalić od nowa - takie to uroki astrofoto Ale mam nadzieję, że to tylko na etapie obróbki coś nie zagrało.
 7. @135 mm (Eta Carina) @15 mm @15 mm (światło zodiakalne) Pozdrawiam
 8. @15 mm @35 mm (Krzyż Południa, Carina) @135 mm (Krzyż Południa, Worek Węgla)
 9. Cześć wszystkim, Ostatnio jest trochę czasu na obróbkę zdjęć, a że mam trochę materiału z Chile, naświetlonego podczas naszej Wyprawy na całkowite zaćmienie Słońca, to się za niego w końcu zabrałem Starałem się zachować umiar w obróbce, żeby nie przekoloryzować. Kalibracja, stackowanie i obróbka zrobiona w PixInsight, potem trochę w Photoshopie. Kolory naturalne, bez ruszania balansu bieli. Sporo kadrów jest podobnych, ale chciałem się upewnić, że będę miał w miarę dobre zdjęcie Drogi Mlecznej Niemniej, tym na szerokim kącie brakuje ostrości. \Wszystko robione na małym trackerze iOptron SkyTracker 1.0 , Canonem 6D niemodyfikowanym (co widać na niekórych mgławicach) oraz z 3 obiektywami: Irix 15 f/2.4 (dzięki @Krzychoo226), Canon 135 f/2.0 (dzięki @thomson) i Sigma 24-35 f/2.0. Lokalizacja: farma Alaina, San Pedro de Atacama. @15 mm @24 mm @35 mm @135 mm c.d.n.
 10. Też miałem taki problem. Podjechałem do warsztatu samochodowego gdzie mieli klucz do filtra oleju. Taki: https://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Klucz-do-filtra-oleju-YATO-srednica-filtra-95-111mmm/92 Pozdr.
 11. No dobrze, to gwoli podsumowania i zakończenia tematu z mojej strony: 1. Odpowiedzialność za umieszczenie informacji jest oczywiście moja - zrobiłbym to ponownie, bo uważam, że źle się dzieje gdy ludzie robią takie wałki. Tym bardziej, że częścią wyjazdu była zbiórka na pomagam.pl. Natomiast umieściłbym to tak jak uważam i gdzie uważam i tu zmierzamy do punktu nr 2. 2. Edytowanie postów, manipulowanie treścią bez zgody użytkownika - co zrobił szanowny admin. Paether mógł sam założyć wydzielony wątek o tytule wymyślonym samodzielnie, w którym jako drugi czy kolejny znalazłby się mój post. Alternatywnie, mógł zwrócić się do mnie i załatwić ten temat bezpośrednio ("słuchaj, jest taka sprawa.. jaki byś dał tytuł tego wątku..."). Zamiast tego postanowił wyedytować mój post i założyć wątek "w moim imieniu", czego nie akceptuję. Ponadto, teraz nie mogę zmienić tytułu tego "własnego" wątku - dlaczego? @Paether - uważam, że zbyt serio traktujesz swoją rolę tutaj. Kompletny brak komunikacji, ręczne sterowanie i osądzanie zachowań użytkowników ("nie potrafi wziąć za to odpowiedzialności"). Na innych forach nie spotkałem się z takim nieprofesjonalizmem. Do tego trudno się odnieść inaczej jak po prostu niezrozumienie tematu.
 12. Jestem na forach od długiego czasu (prawdopodobnie dłuzej niż ty) i nie zdarzyło się, żeby ktoś wstawiał treść bez mojej zgody podpisując to moim nickiem. Jeżeli tutaj panują takie zwyczaje to czas się rozstać. Mam sporo innych, ciekawszych rzeczy do robienia w życiu, niż użeranie się z jakimś adminem. P.S. Że tak jeszcze zacytuję: "Qbanos, który rozpoczął dyskusję, wydzieloną przeze mnie do niniejszego tematu, nie potrafi wziąć za to odpowiedzialności i wbrew regulaminowi forum edytował swój wpis. Tytuł nowego wątku jest mój, prowodyrowi dyskusji nie bardzo się podoba (choć nie wiem dlaczego) i zedytował na bardziej oddające istotę sprawy 'qwerty', więc wolę to tutaj zaznaczyć. Dla informacji pozostałych o co chodzi w tym wątku:" NIE OCENIAJ - jeżeli to ma być mój wątek to chce żeby się nazywał tak jak napisałem. Nie pasi? A wolność słowa??? Tego regulamin nie obejmuje???
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.