Jump to content

Pimo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  281
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

87 Neutral

About Pimo

 • Rank
  Altair
 • Birthday 04/01/1980

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Rzeszów / Łask
 • Zainteresowania
  Inżynieria Lotnicza - żona. Astronomia - kochanka.
 • Sprzęt astronomiczny
  Canon 200/2.8, Orion 50/162+Lodestar X2, iOptron CEM25P, AstroLink by Jolo

Recent Profile Visitors

3107 profile views
 1. Cześć, Uchwyt jest mi zupełnie niepotrzebny - może komuś innemu się przyda. Proponuję 50zł z przesyłką PP.
 2. Cześć, Mam do sprzedania torbę jak w temacie. U mnie nosiła montaż CEM25 w całości, ale i z pewnością na jakąś tubę się nada. Opis dokładniejszy tutaj: https://gitarownia.pl/product-pol-2901-CANTO-TSP1-torba-na-hardware-perkusyjny-110-cm.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN Moja cena: 50zł z przesyłką PP.
 3. Sprzedane, można zamknąć :-)
 4. Cześć, Na sprzedaż wędruje mój netbook, który prowadził przez ostatnich parę lat wszystkie moje sesje astrofotograficzne, ja już potrzebuję USB 3.0, w innym przypadku służyłby mi nadal. Spisywał się wspaniale, przede wszystkim z uwagi na swój mały rozmiar i minimalne zapotrzebowanie na energię. Netbook w pełni sprawny technicznie ze śladami używania. Ekran 10.1" (1024x600) Windows 7 Starter Intel Atom, 2 rdzenie, grafika zintegrowana RAM 1GB HDD 250GB Złącza: 2 x USB2.0, VGA, LAN, Audio, SD Sprzedaję w stanie obecnym, tj. z
 5. Cześć, Jako, że półka mi się ugina, to polecam poniższe pozycje - wszystkie w moim subiektywnym odczuciu dobre. Stan wszystkich bardzo dobry, ceny to ok. 50% wartości sklepowej. 1. Photoshop CS5/CS5PL Po Prostu, Helion. Cena: 45zł. 2. Telescopes, Eyepieces, Astrographs. Willmann-Bell. Cena: 80zł. 3. Exploring Arduino, Wiley. Cena: 65zł. 4. Lessons from masters. Springer. Cena: 115zł. 5. Star Testing Astronomical Telescopes. Willmann-Bell. Cena: 70zł. 6. The Handbook of Astronomical Image Processing. Willmann-Bell. Cena: 180zł. C
 6. Z racji braku sugestii - przyjąłem cenę za kryterium jakości i zakupiłem Startech ST4300MINI. Wszystko już działa z portem USB 3.0. To tak, gdyby ktoś szukał. Na pewno natomiast odradzę poniższy produkt:
 7. Cześć, Pytanie zawarło się w zasadzie w tytule. W szczególności: mam Ci ja QHY163, którą mam podłączoną przez hub usb 3.0, ale prędkości 3.0 za diabły nie wyciągam. Kamera podłączona bezpośrednio do portu w laptopie oczywiście maksymalny transfer daje, ale najwidoczniej mój hub z nią nie chce rozmawiać inaczej niż 2.0. Do tej pory mi to nie przeszkadzało, bo netbook bez portów 3.0, ale chcę to zmienić - najlepiej z USB-C - i szukam... Wszelkie sprawdzone konfiguracje mile widziane!
 8. Mam CEM25P . Mam balkon z bardzo ograniczonym widokiem - mniej więcej od NE, poprzez E, do SE - może 120 stopni azymutu łącznie. GPS łapie zawsze.
 9. Dobrze, że pojawił się ten wątek, zmotywował mnie do dokończenia swojego rozwiązania. U mnie klasycznie: Silnik 28BYJ-48 (12V, 7zł) Pasek 276-3M-09 (16zł) Koło pasowe HTD 12-3M-09 (11zł) (otwory wykonane we własnym zakresie, to koło przychodzi z samymi nakiełkami) Do tego zaprojektowany i wydrukowany 3D uchwyt na silnik. Całość sterowana Astrolinkiem - dostaję z obliczeń 1 krok = 0.02 mm ruchu pokrętła po obwodzie, więc wystarczy. Póki co - wypróbowane tylko w domu, trzeba poczekać na pogodę. Ale na pewno silnik ma moment z nadmiarem, a pasek się
 10. ASIAIR jest reklamowana jako przeznaczona do kamer ASI USB3.0. Ale wygląda, że ma wyłącznie USB2.0. Pytanie: ile mniej więcej sekund sczytuje się klatka?
 11. Moje doświadczenia są przeciwne. Fakt - mam nieco inny setup, mam wyłącznie netbooka który łączy się do sieci ESP; netbook zawsze blisko montażu. Ani jednego przypadku zerwanego połączenia, zwieszenia, wszystko zawsze od pierwszego strzału do końca bez problemu ... Ostatnio nie miałem okazji podziałać przy nieco niższych temperaturach, ostatnie sesje miałem miesiąc temu, ale w Bieszczadach, przy dużej wilgotności i temperaturach schodzących do 10C. Jak coś zacznie się zimą knocić - dam znać
 12. Brawo! Dzięki za te informacje - ja tutaj jestem zielony. Bez Ciebie ten mój opis nie byłby kompletny!
 13. I jeszcze jedna rzecz! To mi umknęło (bardzo zakopane w oryginalnym wątku, ale na pewno sam to też zrobiłem):
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.