Skocz do zawartości

Montaż iOptron CEM25P


Pimo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Z żalem żegnam się z moim ultramobilnym, w pełni sprawnym montażem CEM25P, zakupionym w astroshop w 2017.

Służył doskonale z Canonem 200/2.8 dając 100% uzysku, nie obciążając jednocześnie kręgosłupa uprawiającego "astrofotografię mobilną".

 

UWAGA: Montaż został przeze mnie przerobiony na WiFi, co opisałem w TYM wątku.
Tworzy swoją sieć do której podłączałem laptop, dzięki czemu znikał kłopotliwy kabel od montażu (*).
Zainteresowanemu mogę przywrócić oczywiście pilot do konfiguracji „na kabel” (niestety nie da się korzystać z obu opcji na raz).

 

Dodałem do montażu parę rzeczy od siebie:
- poziomice na rozpórce i osi RA
- nowe, większe pokrętła ustawiania azymutu
- uszyty na miarę pokrowiec na stelaż
- dobrana walizka na głowicę montażu, przeciwwagę, kable i pilota
- mały dzielnik mocy między montaż a resztę zestawu doczepiony do trójnogu – dzięki czemu restartowanie AstroLinka i podłączonych do niego kamer nie powodowało u mnie restartu samego montażu

 

W zestawie oczywiście elementy od producenta – kabelek zasilający do lunetki polarnej, kabel RS-RJ9, zasilacz 240V i przeciwwaga 5kg.

Są wgrane najnowsze sterowniki i wymieniona bateria w pilocie.

 

Montaż miał wymienianą oś RA – początkowo prowadzenie było minimalnie powyżej deklarowanego, ale iOptron przysłał mi nową oś do wymiany, która rozwiązała problem.

 

Proponuję cenę 3500 PLN.

 

Kontakt tutaj na priv lub telefon 508x124x709.
W rozsądnej odległości od Rzeszowa mogę montaż przywieźć osobiście.

 

(*) ani to prowadzić niezależny od kamer przewód montażu do laptopa, ani to prowadzić kabel od montażu do huba doczepionego na rurce – to mam na myśli mówiąc o jego kłopotliwości ?

IMG_0068.JPG

IMG_0067.jpg

IMG-20200914-WA0004.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.